FedEx St Jude Şampiyonası: Will Zalatoris, play-off’ta Sepp Straka’yı yenerek ilk PGA Tour şampiyonluğunu kazandı | Golf Haberleri


Will Zalatoris, 72 deliğin ardından 15’te berabere biten ikili play-off’ta Sepp Straka’yı mağlup etti; bir gecede lider olan JJ Spaun, mücadelesinin son gün kötü bir şekilde azaldığını ve 78’lik bir kart çektiğini görüyor; Cameron Smith’in dünya 1 numarası olma teklifi, iki vuruşluk bir ceza aldıktan sonra başarısız oldu

Son Güncelleme: 15/08/22 12:36

Will Zalatoris, son iki yılda üç ana dalda ikinci oldu ve daha önce hiç PGA Tour şampiyonluğu kazanmamıştı.

Will Zalatoris, son iki yılda üç ana dalda ikinci oldu ve daha önce hiç PGA Tour şampiyonluğu kazanmamıştı.

Will Zalatoris, FedEx St Jude Şampiyonasını kazanmak için bir play-off’ta Sepp Straka’yı geride bırakarak ilk PGA Tour unvanını aldı.

Zalatoris ve Straka 72 delikten sonra ayrılamadılar, 15 altta birinciliği berabere bitirdiler ve nihai galibi 18’inde sekiz ayaklık bir debriyaj yaparak pariteyi kurtardı ve bir play-off’u zorlamaya yardımcı oldu.

Çift, play-off’un ilk iki çukuru için 18’inci bölümde iki kez daha eşit oldu – Zalatoris ikinci turda kalmak için uzun bir vuruş daha yaptı – üçüncü için 12’nci par-üç’e geçmeden önce, her ikisi de zorlandı. ters tee çekimlerden sonra damla almak için.

Zalatoris suyla flört etti, sadece topunun yeşilin hemen dışındaki kayaların üzerinde dikkat çekici bir şekilde durması için, Straka o kadar şanslı değildi. Sonunda, Zalatoris neredeyse oynanamaz bir yalanla karşı karşıya kaldığı için yine de bir damla almak zorunda kaldı.

Straka daha sonra düşme bölgesinden arka taraftaki sığınağı buldu ve ilk PGA Tour unvanını perçinlemek ve bir dizi ramak kaladan sonra maymunu sırtından indirmek için ikişer ikişer ayağa kalkan Zalatoris’e kapıyı açtı. ana dallar.

25 yaşındaki Amerikalı, bu yılın başlarında PGA Şampiyonası için üç delikli bir play-off maçında Justin Thomas tarafından geride bırakılırken, aynı zamanda Matt Fitzpatrick ile son gün ding-dong savaşının yanlış tarafında yer aldı. ABD Açık, ikinciliği berabere bitirdi. Zalatoris ayrıca 2021 Masters’ta Hideki Matsuyama’nın ardından ikinci oldu.

Bir gecede Straka karşısında tek vuruşta önde olan JJ Spaun, son gün mücadelesinin kötü bir şekilde azaldığını gördü, Amerikalı 68’lik bir kart gördü ve sonunda hızın beş altında gerileyerek bitirdi.

Bu arada, bir galibiyetle dünya 1 numarası olacak olan Avustralyalı Cameron Smith, daha son raundu başlamadan önce büyük bir darbe aldı.

28 yaşındaki oyuncu, görünüşe göre üçüncü raundda 67’lik kart gördü ve Spaun’un sadece iki atış arkasında oturduğunu gördü, sadece üçüncü turunun dördüncü deliğinde yanlış yerden oynadığı için skoruna iki atışlık bir ceza eklenecek. .

Sosyal medyada yayınlanan görüntüler, Smith’in bir düşüş yaptıktan sonra topun kırmızı çizgide kırmızı çizgide olduğunu gösterdi.

Mart ayında Oyuncular Şampiyonasını kazanan ve St Andrews’deki 150. Açık’taki ilk büyük unvanını kazanan Smith, cezadan kurtulamadı ve 70’lik eşit bir final raundunu tarakladı.
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12673406/fedex-st-jude-championship-will-zalatoris-wins-first-pga-tour-title-beating-sepp-straka-in-play-off

SMM Panel PDF Kitap indir