F1 News: Toto Wolff, Mercedes’in yunuslama konusunda “biraz duraklama anında” olduğunu söyledi


Mercedes kısa süre önce diğer takımların araçlarını geliştirmeye çalışırken, Silver Arrows’un öncelikle takıma önemli performansa mal olan zıplama ve yunuslama ile uğraşmaya odaklandığını açıkladı.

Takım patronu Toto Wolff, bunu bir “duraklama anı” olarak nitelendirdi. Gökyüzü Sporları F1:

“Sağlam bir adım attığımıza inanıyorum. Gittikçe daha fazla performansın kilidini nasıl açacağımızı biliyoruz, [but] henüz orada değiliz, bu yüzden adım adım. Diğer takımlar arabalarını geliştirmeye devam edebildi, biz ise zıplamayı öğrenmek için biraz ara verdik. Düzenli gelişmeyi yakaladığımız anda, lastikleri şimdi daha iyi anladığımızda, sıçramalar gitti, sanırım yetişeceğiz.”

Brackley merkezli takımın İspanya GP sıralamalarında ‘yeniden dirilişinin’ arkasındaki nedeni açıklayarak şunları söyledi:

“Anlıyoruz [the bouncing] şimdi. Basit. Bunların hepsi, zeminin sallanmasından kaynaklanan aerodinamik bir etkidir. Bilimsel bir şekilde bu sonuca varmak zordu, ancak etraftaki ekip [Technical Director] Mike Elliott ve [Aerodynamics Director] Jarrod Murphy [have] yaptım ve bu harika.”

Silver Arrows, şimdiye kadar 2022 sezonu için bir takım olarak en güçlü sıralama pozisyonlarını elde etti ve gözle görülür şekilde hızlandı. Bu iyileştirmelerin onları Ferrari ve Red Bull ile karıştırmaya yeterli olup olmayacağını ancak gerçek yarışta öğreneceğiz.


Lewis Hamilton, Mercedes’in 2022 İspanya GP öncesi geliştirmelerinden memnun

Şimdiye kadar tüm sezon boyunca mücadele eden Lewis Hamilton, Mercedes’i yunuslamanın önemli ölçüde daha az olduğu ve hızının gerçek bir F1 aracıyla eşleştiği bir yere getirdiği için tüm takımı takdir etti.

Yeterlilik sonrası bir medya etkileşiminde, Briton şunları söyledi:

“Takım harika bir iş çıkardı, bu yüzden fabrikada geri adım atmaya devam ettiğiniz için herkese çok ama çok teşekkür ederim çünkü düz bir çizgide sektirmiyoruz ki bu bizim için büyük bir gelişme ve araç genel olarak böyle daha güzeldi.” hafta sonu. 3. ve 9. virajlar gibi yüksek hızlı virajlarda sekiyoruz, bu yüzden üzerinde çalışmaya devam etmemiz ve başka yerde biraz yere basma gücü elde edip edemeyeceğimizi görmemiz gerekiyor.”

🤜🤛Cumartesi cesaret verici, ancak puanlar Pazar günü atılıyor. Onu getirmek! 💪

Mercedes şu anda markalar sıralamasında toplam 95 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/f1/news-mercedes-a-little-bit-pause-moment-porpoising-says-toto-wolff?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel