F1 News: Sürücüler şampiyonasında “Bu sıfırlar çok pahalı”, Sergio Perez 2022 F1 Kanada GP’sinde DNF’den sonra hissediyor


Sergio Perez, 2022 sezonunun ikinci DNF’sini geçen hafta sonu, Cumartesi günkü sıralama turlarında bir kaza ile zorlu bir başlangıç ​​yapan Kanada Grand Prix’sinde yaşadı. Red Bull’un son dokuz yarışta toplam dört DNF’ye sahip olduğu göz önüne alındığında, Meksikalı sürücü, RB18’in güvenilirlik sorunlarının, takımlar şampiyonluğu söz konusu olduğunda ciddi bir endişe kaynağı olabileceğini kabul etti.

tarafından bildirildiği gibi GezegenF1Sergio Perez, Kanada’da neyin yanlış gittiğini özetledi ve bu sorunların uzun vadede takım için nasıl maliyetli olabileceğini ayrıntılarıyla anlattı. dedi ki:

“Şanzımandı, aslında zaten son yarışındaydı, sınıra çok yakındı ve ne yazık ki başarısız oldu. Engellenmesi zor şeyler, dahası Kanada gibi birçok tümseklerin olduğu bir pistte, Cuma günü bir sorun olup olmadığını kontrol ediyoruz.”

O devam etti:

“Bunlar maalesef oluyor. Bizim için her zaman farklı olan bu sorunları çözmek önemli, her güvenilirlik konusu yıl içinde farklı oldu, bu yüzden çalışmaya devam etmeliyiz. Şampiyonluğu belirleyecek bir nokta, şüphesiz bu sıfırlar şampiyonanın bu noktasında çok pahalı.”

Geçen hafta sonu tek bir şampiyonluk puanı alamamasına rağmen Sergio Perez, Sürücü Sıralamasında ikinci sırada yer alıyor.


Sergio Perez, Silverstone’dan önce Kanada GP sıralama turlarında geçirdiği kazadan sonra iyileşiyor

F1’in 2022 Britanya Grand Prix’si için Silverstone’a gitmeden önce bir haftalık bir ara veren Sergio Perez, Kanada GP sıralama turlarında kaza yaptıktan sonra fiziksel olarak yarışa hazırlanmak için toparlanma modunda.

Rehabilitasyon sürecini anlatırken şunları söyledi:

“Bu kadar kötü bir günün ardından haftanın başlangıcı her zaman zordur ama iyiyim, boynum iyileşiyor çünkü kazadan sonra hissetmediğim güçlü bir kontraktürüm var. Çok acıttı ama genel olarak her şey yolundaydı. Her ırk farklıdır, şu anda boynumdaki güçlü kontraktür için hazırlanıyorum ve egzersiz yapamıyorum, Silverstone’da yüzde 100 olmak için saf boyun terapisindeyim.”

Ekledi:

“Her yarış farklı çalışır çünkü vücudunuz her zaman farklı bir durumdadır, daha fazla kardiyo, güç veya direnç zorlamanız gereken zamanlar vardır. Yani her zaman farklı şeyler çalışırsınız, (haftalar) ‘arka arkaya’ yaptığı şey çok yenileyici bir iyileşmedir.”

Meksikalının Silverstone’a geri dönmek için boyun terapisine girmesi için iki haftadan az zamanı var. Onu 26 Haziran 2022’deki Britanya GP’sinde yakalayın.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/f1/news-these-zeros-expensive-drivers-championship-feels-sergio-perez-dnf-2022-f1-canadian-gp?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel