F1 Haberleri: F1 Avustralya GP’sinde güvenlik nedeniyle artık 4 yerine 3 DRS bölgesi var


F1 Avustralya Grand Prix sıralama turları öncesinde, Albert Park Pisti şimdi ilk dört DRS bölgesi yerine üç DRS bölgesi ile devam edecek. Cumartesi sabahı, yeni Yarış Direktörü Niels Wittich, yarış hafta sonunun geri kalanı için güvenlik amacıyla değişikliği açıkladı.

Son serbest antrenman seansından sonra FIA tarafından yayınlanan bir açıklamada, şunları söylediler:

“Güvenlik nedeniyle, etkinliğin geri kalanında DRS Bölgeleri 3’e düşürülecek. DRS algılama 1, 9. Viraj’dan önceye taşınacak, DRS aktivasyonu 1, Viraj 10’dan sonra olacak, DRS algılama 2 değişmeden kalacak, aşağıdaki aktivasyon bölgeleri buna göre yeniden numaralandırılacaktır.

Albert Park Pisti, 2022 yarışı öncesinde önemli pist değişikliklerinden geçti ve 8. ve 9. virajlar arasında yeni bir eklemeyle birlikte dört DRS bölgesi içermesi planlandı. bölgeler. Ancak bu yeni eklenen DRS bölgesi artık kaldırılmıştır.


F1 muhabiri, takım patronlarının DRS kararındaki değişikliklerden memnun olmadığını açıkladı

FIA, Albert Park Pisti’ndeki dördüncü DRS bölgesini kaldırmak için oldukça son dakika kararı aldı. SkySports F1 Bu arada muhabir Karun Chandhok, takım yöneticilerinin birçoğunun karardan heyecan duymadığını iddia etti. O, mutsuzluklarının Avustralya Grand Prix sıralama turlarından sadece yirmi dakika önce bu konuda bilgilendirilmelerinden kaynaklandığını söyledi.

tarafından bildirildiği gibi GPB günlüğüChandhok dedi ki:

“Pit şeridinde birkaç takım yöneticisiyle konuştum ve bundan memnun değiller. Onlara seansın başlamasından sadece yirmi dakika önce DRS’nin alındığı söylendi. Kuruluma çok etkisi var. DRS açıkken daha az yunuslanma yaşarsınız. Bu nedenle, DRS olmadan, yunuslamadan daha fazla muzdarip otomobiller için bir dezavantaj var.”

Tüm takımlar, dördüncü DRS bölgesinin bir sonucu olarak Avustralya Grand Prix’sinde heyecan verici bir geçiş ve yarış bekliyordu. Ancak bu artık boşa çıktı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/f1/news-f1-australian-gp-now-3-drs-zones-instead-4-safety-reasons?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın