F1 Haberleri: Carlos Sainz, Ferrari’sinin 2022 F1 Kanada GP’sinde “iki Red Bull ile savaşacak ve kazanmak için savaşacak kadar iyi” olduğunu düşünüyor


Carlos Sainz, bu sezon çok şanslı olmasa da, Ferrari’nin 2022 Kanada Grand Prix’sinde Red Bull’a meydan okuma potansiyeli konusunda iyimser. İspanyol pilot, geçen hafta sonu Azerbaycan’da hidrolik sorunlardan dolayı DNF’ye maruz kalmasına rağmen iyimserliğini koruyor.

Kanada GP öncesinde sürücülerin basın toplantısında Montreal’deki ilk zaferini kazanma şansı sorulduğunda, Ferrari sürücüsü şunları söyledi:

“Eeah, bence bu yılla ilgili iyi olan şey, gittiğimiz her devrede kazanma ihtimalinin olması, ki bu benim için bir şeyKariyerimde daha önce hiç sahip olmadım. Ve yine Kanada’ya geliyoruz ve bence araç iki Red Bull’la savaşmak için yeterince iyi olacak ve kazanmak için savaşmaya çalışacak, ki bu harika bir duygu. Ve bir sürücü olarak kariyeriniz boyunca mümkün olduğunca uzun bir süre sahip olmak isteyeceğiniz bir şey. Ferrari olması onu daha da iyi kılıyor.

Devamında şunları söyledi:

“Ther sabah 50’den fazla kişi, 100’den fazla kişi otelimin kapısında beni neşelendirmek ve o gün için bana şans dilemek için bekliyor, birkaç imza atıyorum, birkaç fotoğraf çekiyorum, sanırım Bu, bir Ferrari sürücüsü olmanın asla unutamayacağım güzelliklerinden biri ve her zaman yanımda taşıyacağım, çünkü bu harika bir deneyim.

Carlos Sainz bu sezon son sekiz yarışın üçünde DNF’lere maruz kaldı ve şu anda Sürücü Sıralamasında 83 puanla beşinci sırada bulunuyor.


Carlos Sainz, 2022’nin kendisi için “kolay bir yıl olmadığını” kabul ediyor, ancak Ferrari ile gelecek için iyimser

2021 sezonunu takım arkadaşı Charles Leclerc’in önünde tamamlayan Carlos Sainz, bu yıl aynı şansa sahip değil. Bir süredir ilk yarışı galibiyetinin peşinde koşuyor, ancak şu ana kadarki kötü sonuçlara rağmen galibiyetin “er ya da geç” geleceği konusunda iyimser. dedi ki:

“Ayıl hakkında, evet, benim için kolay bir yıl olmadı, bu bir sır değil, ama zaten bunun hakkında o kadar çok konuştum ki, nedenini ve neden bu konuda bazı mücadeleler yaşadığımı bildiğinizi düşünüyorum. yılın arabası ve neden olmak istediğim seviyede performans gösteremiyorum ve Charles ile baş başa olduğum geçen yılki kadar rahat hissetmiyorum [Leclerc]bu yüzden gelecek ve biraz ilerleme kaydettiğimi hissediyorum ve er ya da geç geleceğini düşünüyorum.

Ferrari sürücüsü, Cuma günü Kanada’daki her iki serbest antrenman seansında da ilk üç içinde kaldı ve bu, takım için olumlu bir sonucu yansıttı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/f1/f1-news-carlos-sainz-feels-ferrari-good-enough-fight-two-red-bulls-try-fight-win-2022-f1-canadian-gp?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel