Exxen’in sahibi Acun Ilıcalı açıkladı! Beşiktaş-Borussia Dortmund maçı şifresiz mi?

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, Haber Global’de yayınlanan Az Önce Konuştum programına katıldı ve Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtladı. Ilıcalı, Sergen Yalçın’ın Beşiktaş -Borussia Dortmund mücadelesinin şifresiz yayınlanması için kendisine çağrıda bulunması ile ilgili de konuştu. Son 6 yıldır Şampiyonlar Ligi’nin ücretsiz yayınlanmadığını vurgulayan Acun Ilıcalı, şu ifadeleri kullandı:

‘Kafamda şu oyuncu girsin desem, Sergen hayata geçirebilir mi? ‘

”Sergen’in bugünkü isteği kendi gönlünden gelen bir istek. Ben de bir maç seyrediyorum, şu oyuncu girsin diyorum. Kafamda şu oyuncu girsin desem, Sergen hayata geçirebilir mi? Geçiremez. Şampiyonlar Ligi parası var. Beşiktaş’ın transfer yaptığı. Bu para nereden geliyor? Yayın haklarından. Bizim Şampiyonlar Ligi için verdiğimiz paralar zaten kulüplerimize gidiyor.”

‘Kulüplere destek veren birisi olarak görüyorum kendimi’

”Ben burada bu parayı vererek kulüplere destek veren birisi olarak görüyorum kendimi. Bütün bütün külüplerle iletişimim iyi. Fenerbahçe ve Galatasaray ‘a da öyle yapmam lazım. Fenerbahçe ve Galatasaraylılar demez mi; ‘Bizim maçları neden şifresiz yapmıyorsun? Seyircilerden isteğim bizi desteklesinler. Son 6 yıldır bedava Şampiyonlar Ligi yayınlanmıyor.”

Sergen Yalçın ne demişti?

Şampiyonlar Ligi maçlarının yayın hakkını elinde bulunduran kurumun sahibi Acun Ilıcalı’ya, yayınların kamuya açık olması çağrısında bulunan Yalçın, “Ben tüm ülkenin bu maçı izlemesini isterim. Ülkemizi temsil ediyoruz. Alacağımız puanlar bundan sonrası için çok önemli olacak. Fenerbahçe ve Galatasaray’ın alacağı puanlar da önemli. Onlara da başarılar diliyorum. İstanbul’un 3 büyük camiası ülkeye puan kazandırmak için elinden geleni yapacak. Exxen maçı açabilir bence. Sosyal medyada insanların izlemek istediğini gördüm. Acun’dan rica etmek lazım. Açsın kanalı, bütün halk izlesin. Bir seferlik böyle bir şey yapabilirsin.” ifadelerini kullandı.

Yazının Kaynağı :  Fanatik

Yorum yapın