Exeter 0 – 2 Ipswich


Ipswich, St James Park’ta Exeter’i 2-0 yendikten sonra Sky Bet League One liderleri Plymouth’a yaklaştı.

Freddie Ladapo, Kieran McKenna’nın adamlarına liderlik yapmak için tüm yarışmalarda olduğu kadar çok maçta beşinci golüne yöneldi ve Marcus Harness, aradan sonra Devon’daki rutin bir zaferi tamamlamak için bir saniyeye yardım etti.

Resim:
Marcus Harness, Ipswich’i Exeter City’de 2-0 öne geçirdikten sonra kutlama yapıyor

Exeter, Jay Stansfield ve Jevani Brown’ın oyuna yeterince hakim olamadıkları maç boyunca kaleye sadece bir şut çekmeyi başardı.

Tractor Boys, Argyle’a baskı yapmasına rağmen ikinci sırada kalırken, Gary Caldwell’in Grecians’ı play-off pozisyonlarının dört puan dışında dokuzuncu sırada kalıyor.

Ipswich otomatik terfi umutlarını nasıl güçlendirdi?

Nisan 1957’den bu yana takımlar arasındaki ilk lig karşılaşması yaya temposunda başladı ve gerçekte St James Park’ta ilk yarı boyunca devam etti.

Yine de Ipswich, League One’da deplasman form tablosunun zirvesindeydi ve bu nedenle, oyunun kontrolünü ele geçirmeleri ve Harness’in bağlantısı Jamal Blackman tarafından yakın mesafeden dışarıda tutulduğunda neredeyse öne geçmeleri belki de pek şaşırtıcı olmadı.

Ancak çok kısa bir süre sonra, Harness, Ladapo’nun sezonun dokuzuncu golünü evine götürmesi için topu yastıklamak için ev sahiplerinin bazı şüpheli savunmalarından yararlandığında liderliği ele geçirdiler.

Exeter geride kalmaya iyi yanıt verdi ve Brown ve Stansfield oyuna girmekte zorlansa da, Alex Hartridge, ziyaretçilerin bir köşeden hatlarını temizlemek için mücadele etmesinden sonra Christian Walton’dan keskin bir kurtarmaya zorladı.

Yunan kalecisi Jamal Blackman, Wes Burns ve Ladapo’yu engellemek için birkaç dakika içinde iki harika duruş yaptı, ancak ikinci yarının ortasında, Harness işaretini kaybedip galibiyetten emin olmak için bir kafa vuruşuna baktığında ikinci kez yenildi. .

Maçın Oyuncusu – Marcus Harness

Sıradaki ne?

Ipswich, 22 Kasım Salı günü saat 19.45’te, Papa John’s Trophy’nin son 32’sinde Portsmouth ile karşılaştıkları zaman tekrar harekete geçiyor.

Bu arada Exeter, 26 Kasım Cumartesi günü, FA Cup ikinci turunda saat 15:00’te Oxford United ile karşılaşmak için Kassam Stadyumu’na gittiklerinde geri dönüyor.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/exeter-city-vs-ipswich-town/report/469150

SMM Panel PDF Kitap indir