Euro 2028: Birleşik Krallık ve İrlanda futbol federasyonları turnuvaya ev sahipliği yapacaklarından emin | Futbol HaberleriEuro 2028: Birleşik Krallık ve İrlanda futbol federasyonları turnuvaya ev sahipliği yapacaklarından emin | Futbol Haberleri

İngiltere ve İrlanda’daki futbol federasyonları, bu hafta sonunda Euro 2028’in ortak ev sahibi olarak onaylanacaklarından eminler, Sky Sports News’e şu anda turnuvaya ev sahipliği yapmak için hiçbir rakip teklif verilmediği söylendi.

Ulusların “çıkar beyanlarını” UEFA’ya sunmaları için son tarih Çarşamba.

UEFA daha sonra resmi teklif sahiplerini 5 Nisan’da açıklayacak – ancak İngiltere ve İrlanda masadaki tek seçenekse, iki gün sonra UEFA’nın 7 Nisan’daki Exco toplantısında yapılacak oylamada ev sahibi olarak onaylanacaklar.

Hükümet desteğinin ve finansmanının kanıtlanması için daha fazla son tarih, bu yıl içinde sona erecek.

EURO 2028 ev sahibi teklifleri üzerinden UEFA takvimi

  • 23 Mart 2022 – Ulusal derneklerin teklif vermeye ilgilerini teyit etmeleri için son tarih
  • 30 Mart 2022 – İstekliler için teklif şartları açıklandı
  • 5 Nisan 2022 – UEFA tarafından teklif verenlerin açıklanması
  • 12 Nisan 2023 – Kesin Teklif dosyasının son teslim tarihi
  • Eylül 2023 – UEFA EURO 2028 ev sahibi(ler)inin atanması

İtalya, ev sahibi olarak en sert rekabeti sunacak gibi görünüyordu, ancak şimdi 2032’de bir sonraki Euro için teklif verecekleri giderek daha olası görünüyor.

Rusya’dan planlanan bir teklif, Ukrayna’da devam eden vahşet ve ülkenin küresel spordan sürgün edilmesi nedeniyle başlangıç ​​değil.

Türkiye henüz Çarşamba günkü son tarihten önce bir teklif sunabilir, ancak UEFA yetkililerinin bir teklifin muhtemel olduğuna dair herhangi bir belirti almadıkları düşünülüyor.

Takip etmek için daha fazlası….

Bu, güncellenmekte olan bir son dakika haberidir ve daha fazla ayrıntı kısa süre içinde yayınlanacaktır. Lütfen en son güncellemeler için bu sayfayı yenileyin.

Sky Sports size canlı güncellemeleri olduğu gibi getiriyor. Son dakika spor haberlerini, analizleri, özel röportajları, tekrarları ve öne çıkanları alın.

Sky Sports, son dakika spor haberleri ve canlı güncellemeler için güvenilir kaynağınızdır. En sevdiğiniz sporların canlı yayınını izleyin: Futbol, ​​F1, Boks, Kriket, Golf, Tenis, Rugby Ligi, Rugby Birliği, NFL, Dart, Netbol ve en son transfer haberlerini, sonuçları, skorları ve daha fazlasını alın.

Tüm son dakika spor haberleri manşetleri için skysports.com’u veya Sky Sports Uygulamasını ziyaret edin. En sevdiğiniz sporlarla ilgili en son haberler için Sky Sports uygulamasından anlık bildirimler alabilir ve en son güncellemeleri almak için Twitter’da @SkySportsNews’i takip edebilirsiniz.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12572499/euro-2028-uk-and-ireland-football-associations-confident-they-will-host-tournament

SMM Panel PDF Kitap indir