Eski yüksek performanslı yönetmen David John, Hint hokey takımının 2028’de Olimpiyat altın madalyası kazanabileceğini söylüyor


Hindistan’ın eski yüksek performanslı direktörü David John, Hint hokey takımının 2028 Olimpiyatları’nda altın madalya kazanmaya hazır olduğunu düşünüyor.

Khelo Hindistan Gençlik Oyunları’nın oturum aralarındaki eski yüksek performanslı yönetmen, ekibin zafer için silahlanmak için her türlü baskıyı absorbe etmek için yeterli deneyime sahip olacağını söyledi.

“2024 ve 2028 Oyunlarında, kadrodaki çoğu şu anki genç Dünya Kupası oyuncularımız olacak. O zamana kadar 300’e yakın uluslararası oyuncuyu birlikte oynamış olacaklardı ve her biri yaklaşık 30 yıl olacaktı, ”dedi David John.

Hindistan, erkeklerin bronz madalya kazanması ve kadınların son zamanlarda Tokyo Oyunlarında yiğitçe dördüncü bitirmesiyle, yürekleri ısıtan bir canlanma belirtileri gösterdi.

David, “Bunlar Hindistan için heyecan verici zamanlar ama Almanya, Avustralya, Belçika ve Hollanda dahil olmak üzere birçok takım da daha iyiye gidiyor” dedi.

David John yeni Hint hokey rolü için heyecanlı

İstifa etmeden önce birkaç yıl Hint takımında olan David, Odisha’nın Hokey Direktörü olarak ülkeye geri döndü. Özellikle sporu seven Odisha Baş Bakanı Naveen Patnaik’in tam desteğine sahip olduğu için görevinden dolayı heyecanlı.

“Zor bir rol. Ancak Odisha güçlenirse, Hint hokeyi hem erkeklerde hem de kadınlarda güçlenir” diye açıkladı.

Bu hedefin peşinde, Odisha, aşırı yoksulluğun bol miktarda doğal yetenekle bir arada bulunduğu eyaletin en derin ceplerinde 20 tane daha sentetik çim inşa ediyor.

“Yakında çocuklarımız, taban seviyesinden çim üzerinde değil, sentetikler üzerinde oynayacak. Bir sonraki adımımız, bu yeni sahaların her birine iyi koçları yerleştirmektir, böylece taban seviyesinde en iyi koçluğu almaları sağlanır. Sekiz yıl içinde sporda farklı bir Odisha ve umarım farklı bir Hindistan göreceksiniz” diye açıkladı.

Çok saygı duyulan Avustralyalı, Kızılderililerin top sürme becerilerine şaşkınlığını dile getirdi, ancak yeniden bir dünya gücü olmak için onları feda etmeleri gerektiğinde ısrar etti.

“Rakiplerinizi geçmeye çalışmayın. Modern spor, tamamen 3D ve hava becerileri ile ilgilidir. Neyse ki, bu gençlerin hepsi bu becerileri özümsediler. Oyuncularımız hücumda hızlı ve usta ama defans oyuncularına çok yakın koştukları için rakip D’de topu kaybediyorlar. Daha da kötüsü, bu, karşı tarafın yıkıcı bir etkiyle karşı saldırıya geçmesine izin veriyor,” diyerek sözlerini bitirdi David.

Ayrıca okuyun: İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları 2022: Hintli erkek ve kadın hokey programı, tarih ve zamanlamaları, Antrenörler aksiyon dolu yıl öncesinde konuşuyor

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/hockey/news-indian-hockey-team-can-win-olympic-gold-medal-2028-says-former-high-performance-director-david-john?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel