Eski UFC şampiyonluk yarışmacısı, Nate Diaz ile potansiyel bir boks maçı hakkında konuşuyor


Eski UFC şampiyonluk yarışmacısı Kevin Lee, ekibinin Nate Diaz ile temas halinde olduğunu açıkladı. MMA efsanesi artık resmi olarak serbest bir oyuncu olduğu için ikisi arasında bir dövüş ayarlamaya çalıştı.

‘The Motown Phenom’ muhtemelen kariyerinin başlarında gösterdiği potansiyeli henüz gerçekleştiremedi ama yarım on yıldır sporda büyük bir isim. Galibiyet koşusu sırasında tecrübeli oyuncu, Michael Chiesa ile hafif siklet karşılaşmasından önce düzenlediği basın toplantısında maskaralıklarıyla ün kazandı. Daha sonra maçı göndererek kazanmaya devam etti.

Yakın tarihli bir röportajda Nate Diaz’dan bahsederken Kevin Lee, iki kamp arasında görüşmelerin yapıldığında ısrar etti. Dövüşü henüz bir boks ringinde yapmakla ilgilenmediğini de sözlerine ekledi:

“Evet, bu [a fight against Nate Diaz] listede yer aldı. Eagle ile olacak mı bilmiyorum [FC]ama evet, Nate’in adamları arasında bazı konuşmalar yaptık, yani bu, bir sonraki çift için kesinlikle akılda tutulması gereken bir şey [of] aylar… Sanırım boksla oynuyor, asıl mesele bu değil [in my career] henüz boksa baktığım yer.”

Kevin Lee, bu yılın başlarında Khabib Nurmagomedov’un Eagle FC formasıyla ilk maçına çıktı ve Diego Sanchez’e karşı galip gelmesine rağmen, yıldız ilk turun başlarında talihsiz bir ACL sakatlığı yaşadı. 30 yaşındaki oyuncu, bacağındaki sakatlığın ardından sahalardan uzak kalacak ve 2023’te rekabete geri döneceğinden emin olan orta siklet, muhtemelen yılın geri kalanında sahalardan uzak kalacak gibi görünüyor.

Aşağıdaki videoda Lee’nin Nate Diaz’a karşı potansiyel bir mücadele hakkında söylediklerini kontrol edin.

youtube kapağı

Nate Diaz için bir sonraki hamle ne?

Artık özgür bir adam olan Nate Diaz, dünyayı ayaklarının altına aldı ve muhtemelen istediği herhangi bir meslekte kendini test edebilir. Ancak TUF 5 galibi görünüşe göre gözünü boks dünyasına dikmiş durumda.

Diaz, Tony Ferguson’u ve UFC 279’daki UFC sözleşmesine son veren bir peri masalı sundu. Stockton yerlisi daha sonra mikrofona giderek boks ve jiu-jitsu’nun listesinin üst sıralarında yer aldığı başka bir dövüş sporuna hükmetmeye hazır olduğunu iddia etti.

Diaz, dövüş sporları dünyasındaki konumu nedeniyle tartışmasız dilediği herkesle rekabet edebilir. Bununla birlikte, 37 yaşındaki ile birlikte anılmaya devam eden bir adam, tartışmalı Jake Paul.

Sportskeeda Güreşinin SONRAKİ YÜZÜ SİZ olabilirsiniz. Nasıl olduğunu öğrenmek için buraya tıklayın!

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/we-ve-talks-nate-s-people-former-ufc-fighter-talks-potential-boxing-match-nate-diaz?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir