Eski rakipleri Demetrious Johnson ve Henry Cejudo kaseti inceliyor, birlikte antrenman yapıyor


Demetrious Johnson ve Henry Cejudo’nun ilişkisi rekabetten şenliğe dönüştü. UFC’deki destansı çarpışmalardan sonra, iki karma dövüş sanatları efsanesi şimdi Johnson’ın ONE Championship’teki bir sonraki dünya şampiyonluğu mücadelesi için tam zamanında birlikte antrenman yapıyor.

Johnson, ONE 161’de ONE flyweight dünya şampiyonluğu için Adriano Moraes ile rövanş maçı yaptığında bir altın şansı daha elde edecek. Etkinlik Singapur Kapalı Stadyumu’nda yapılacak ve 26 Ağustos Cuma günü ABD prime time’da canlı yayınlanacak.

Eski rakipler “Triple C” ve “Mighty Mouse” elit düzeyde bilgi alışverişinde bulunduğundan, Cejudo, Johnson’la gününü paylaşmak için YouTube’a gitti.

İki dövüş sanatçısı daha sonra Johnson’ın Washington’daki evine çekildi ve Johnsons’ın 2021’de Moraes’e TNT I’de ONE’da nakavt kaybetmesi de dahil olmak üzere çeşitli dövüş filmlerini kırmak için çekildi. Bu, DJ’in tarihindeki ilk KO yenilgisiydi.

Ayrıca Cejudo’nun Dominick Cruz’a karşı kazandığı zaferi, Moraes’in Yuya Wakamatsu’ya karşı kazandığı son zaferi ve daha fazlasını analiz ettiler.

Demetrious Jonson şunları söyledi:

“Her şeye sahip olamazsın. Ritmi yakalayamazsın, bilirsin, yapabilirsin, ama dövüşte bulmak çok zor. Üniversite tarzı güreşte güreşecekseniz ve oraya çıkıp ‘1. tur bip’ gibi en yüksek seviyeye çıkıyorsanız, geri adım atmayın ve oyalamayın. Oyalama, güreşmek için buradasın. Wrestle, tekrar geri dönersen sana bir puan düşeceğiz. Burada, rıhtıma yanaşmıyorsunuz, bir buçuk dakikayı sadece etrafta dolaşarak geçirebilir ve sonra küçük bir şeyler yapıp geri dönebilirsiniz. Fark bu, bir şeye vurgu yok, bilirsiniz, [happen]”

Ekledi:

“İzliyor, izliyor ve sonra seni becerecek. Yaptığın şey bu, izliyorsun.”

Aşağıdaki videonun tamamını yakalayın:

youtube kapağı

Johnson, ilk dövüşte Moraes’le etkileşime geçmeyi ve savaş boyunca aksiyonun hızını yüksek tutmayı bir amaç haline getirdiğini açıkladı. Tabii ki, ‘Mighty Mouse’ kısa bir süre sonra ‘Mikinho’nun diziyle tanıştı.


Demetrious Johnson’ın MMA tarihine attığı gol

Demetrious Johnson, Moraes’e karşı rövanş maçında TEK sinek siklet dünya unvanını talep etme şansına sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda Ağustos ayında ‘Mikinho’yu yenerse tarih yaratabilir.

Johnson, tarihte hem ONE Şampiyonasında hem de UFC’de dünya şampiyonluğu kazanan ilk ve tek dövüşçü olabilir.

35 yaşındaki UFC tarihindeki en baskın dünya şampiyonuydu ve 2012’den 2017’ye kadar promosyonun flyweight unvan sahibi olarak hüküm sürdü ve kayışı 11 kez rekor bir rekoru başarıyla korudu.

Daha sonra 2018’de ONE Championship’e geçti ve Ekim 2019’da ONE: Century Part I’de gerçekleşen son turda oybirliğiyle alınan kararla Danny Kingad’ı yenerek ONE Flyweight Dünya Grand Prix Şampiyonu oldu.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-former-rivals-demetrious-johnson-henry-cejudo-review-tape-train-together?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir