Eski NFL oyuncusu, çocuktan NFL’ye ve tıbbi ikamete kadar olan yaşam yolculuğunu açıklıyor


Eski NFL oyuncusu Dr. Myron Rolle, profesyonel bir futbolcu olmaktan beyin cerrahına kadar ilginç bir hayat sürdü. Üç erkek çocuğun en küçüğü olan Rolle, New Jersey’de büyüdü ve çocukken sık sık başının belaya girdiğini söyledi.

ile bir röportajda İnsanlarRolle, değişiklik kararı vermemiş olsaydı, hayatının tamamen farklı olabileceğini belirtti:

“Çok sinirlendim ve bana N-kelimesi dediği için bir çocuğu dövdüm.. Benim için dönüm noktası, o mahkeme salonunda o yargıcın önünde durmak ve bu çocuğu o kadar kötü dövdüğüm için beni uyarmasını sağlamaktı, yarası için tıbbi tedavi görmek zorunda kaldı. ”

O andan itibaren, Rolle hayatının kontrolünü eline almaya karar verdi ve o zamandan beri geriye bakmadı. Rolle, iki okuldan futbol bursu kazandı, Oxford Üniversitesi’nde Rhodes Scholar olarak okudu ve NFL’de kariyer yaptı.

Rolle, Florida Eyaleti için kolej futbolu oynadı ve 2006’da A takım All-American onurunu kazandı. Aynı zamanda 2006’da ACC Yılın Savunmacısıydı. Üniversiteden sonra, Tennessee Titans, 2010’da Rolle’yi 6. turda 207. sıradan seçti. . Aynı yıl onu serbest bırakmadan önce 2012’de Pittsburgh Steelers ile biraz zaman geçirdi.

youtube kapağı

2013 yılında Rolle, NFL’den emekli oldu ve Florida Eyalet Üniversitesi Tıp Fakültesi programına kaydoldu. 2017 yılında mezun olduktan sonra, Rolle şimdi Harvard Tıp Okulu’nda bir beyin cerrahı asistanıdır.

Dr. Myron Rolle, NFL ve tıp kariyerlerine %2 Yolu dahil ediyor

Myron Rolle, başarısını Florida Eyaleti futbol koçu Mickey Andrews’den aldığı eski bir derse borçlu. %2 Yolu, her bireyin kendini her gün geliştirmek için makul ölçüde somut ve pratik hedefler üzerinde çalışabileceğini belirtir. Zamanla, bu artımlı iyileştirmeler önemli iyileştirmeler haline gelir.

youtube kapağı

Rolle bu felsefeyi aldı ve hayatına uyguladı. %2 inancı, aynı zamanda kendi kendine yardım ve otobiyografisi olan “%2 Yolu”nun da merkezinde yer alıyor. Eski bir NFL oyuncusu ve şimdi bir tıp doktoru olan Rolle, New Jersey’deki o çocuktan çok yol kat etti.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/nfl/former-nfl-player-discloses-life-journey-kid-nfl-medical-residency?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir