Eski ICC elit panel hakemi Asad Rauf, dükkan sahibini değiştiriyor


Bir zamanlar Pakistan’dan bir ICC elit panel hakemi olan Asad Rauf, şimdi Landa Bazaar, Lahor’da bir dükkan işletiyor ve kriket oyunuyla temasını tamamen kaybetti. Ancak eski hakem yeni işinden hiç çekinmiyor ve yaptığı işten memnun.

66 yaşındaki Rauf, 2000’den 2013’e kadar uluslararası bir hakemdi. 49 Test, 98 ODI ve 23 T20I’de görev yaptı. Ancak, IPL’de yolsuzluktan suçlu bulunduktan sonra 2016 yılında BCCI tarafından yasaklandı.

Mağazasında kıyafet ve ayakkabı satan eski hakem, çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılamak için çalıştığını iddia ediyor. ile bir röportajda paktv.tvdedi ki:

“Bhai, ye mera kaam nahi hai, siz sadece personel ki rozi lagi hui hai, ye mai unke liye krta hu (Bu benim için değil, bu benim personelimin günlük ücreti, onlar için çalışıyorum). açgözlülüğüm yok

“Ben çok para gördüm, protokolle dünyayı gördüm. Oğullarımdan biri özel bir çocuk. Diğeri mezun olduktan sonra Amerika’dan (ABD) yeni döndü. Namaz beşini okudum. Karım günde beş defa Namaz okur.”

Rauf, ister hakemlik, ister dükkâncılık olsun, yaptığı her işte zirveye ulaşmak istediğini sözlerine ekledi ve şunları söyledi:

“Meri aadat hai, jis kaam ko shuru karta hu uski tepe pe jaata hu. Maine landai ka kaam shuru kiya hai, iski bhi tepe pe mai gaya hu. Maine kriket kheli hai toh iski bhi tepe pe mai gaya hu. Aur phir maine umpiring shuru ki, toh maine socha ki iski bhi peak pe hi jaana chahiye (Yaptığım her işin zirvesine ulaşmak alışkanlığımdır. Esnaf olarak işe başladım, zirvesine ulaştım. Kriket oynadım, Zirveye ulaştım ve sonra hakem olarak başladığımda kendi kendime burada da zirveye ulaşmam gerektiğini söyledim.)

youtube kapağı

Oynadığı günlerde sağ elini kullanan Rauf, 71 birinci sınıf maçta ve 40 Liste A maçında yer aldı, sırasıyla 3423 ve 611 koşu yaptı. En iyi 130 ile birinci sınıf krikette üç yüz attı.


“En iyi zamanımı IPL’de geçirdim” – Asad Rauf

Rauf, 2016 yılında yolsuzluk uygulamaları iddiaları nedeniyle BCCI tarafından beş yıl süreyle yasaklanmasına rağmen, IPL’de hakemlik yapmayı en iyi zamanı olarak nitelendirdi.

Bahisçilerden pahalı hediyeler kabul etme ve şikeye karışma iddiaları üzerine şunları söyledi:

“Daha sonra ortaya çıkan bu sorunlar dışında en iyi zamanımı IPL’de geçirdim. Unse mera toh koi lena dena tha hi nahi, wo unhi (BCCI) ki taraf se aaye aur unhone merhaba karar le liye (Bu konularla hiçbir ilgim yok, iddialar BCCI’dan geldi ve benim hakkımda kararı kendileri aldılar. ).”

Eski hakem, artık kriket oyunuyla ilgilenmediğini kabul ederek şunları söyledi:

“Nahi, maine saari umar jab khud hi khila diye toh ab dekhna kisko hai (Hayır, hayatım boyunca pek çok oyunda hakemlik yaptım, şimdi görecek kimse kalmadı).”

Rauf’un hakem olarak son maçı, Haydarabad’da Kalküta Knight Riders (KKR) ve Sunrisers Hyderabad (SRH) arasında IPL 2013 karşılaşmasıydı.


Ayrıca Okuyun: “Bu, T20 kriketinin zirvesi” – İrlanda kaptanı Andrew Balbirnie, IPL’de yer almak için büyük bir hırs olduğunu itiraf ediyor


Kriket dışındaki sporlarla ilgileniyor musunuz? Daha fazla ayrıntı bulun burada
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-former-icc-elite-panel-umpire-asad-rauf-turning-shopkeeper-i-greed-i-seen-lot-money?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel