Ersin Düzen, TFF’deki görevinden istifa etti

Türkiye’nin Hollanda’ya 6-1 mağlup olmasının arkasında teknik direktör Şenol Güneş’i istifaya ağırlama eden Ersin Düzen, TFF Basın Danışmanı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Ersin Düzen, TFF'deki görevinden istifa etti

Ersin Düzen, TFF Basın Danışmanı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu altıncı maçında deplasmanda Hollanda’ya 6-1 mağlup olmasının arkasında Ersin Düzen, Twitter hesabından, “Şenol Güneş, Cebelitarık maçının birincil yarısındaki kötü oyun için “Rakibimiz Hollanda karşı da iyi savunma yaptı. 41 dk gol yemediler” demişti. Cebelitarık dek olamadık! A,B,C plan tutmadı, senin harf bitti. Z raporunu alsak mı bundan böyle hocam?!” ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş, Cebelitarık maçının birincil yarısındaki fena oyun için “Rakibimiz Hollanda aleyhinde da iyi savunma yaptı. 41 dk gol yemediler” demişti. Cebelitarık değin olamadık! A,B,C plan tutmadı, senin harf bitti. Z raporunu alsak mı bundan böyle hocam?!

— Ersin Harmoni (@ersinduzen) September 7, 2021

Ulusal Takım Kaptanı Burak Yılmaz, Düzen’e tepki göstererek, “İçimizde gibi görünüp arkamızdan kabaca davrananları temizlememiz gerekli” dedi.

Teknik direktör Şenol Güneş ise maç sonrası yaptığı açıklamada kullandığı “şeytanca ahenk” ifadesini kullandı. Güneş’in ifadesi Ersin Düzen ve Rıdvan Dilmen’e gönderme olarak yorumlandı.

Yaşananların gerisinde Twitter hesabından tanımlama yapan Armoni, TFF’deki görevinden istifa etti.

Düzen, “Hollanda yenilgisinin, attığım twit üzerinden yorumlanıp, tartışılmasını ve açıklamaları üzülerek peşine düşüp takip ettim. Sn Nihat Özdemir’e de düşüncelerimi ifade edip, ayrılmamın daha yerinde olacağını söyledim. Sn Başkan ve yönetime teşekkür ediyor, Ulusal Takımımıza başarılar diliyorum” dedi.

Hollanda yenilgisinin, attığım twit üzerinden yorumlanıp, tartışılmasını ve açıklamaları üzülerek takip ettim. Sn Nihat Özdemir’e de düşüncelerimi ifade edip, ayrılmamın daha yerinde olacağını söyledim. Sn Başkan ve yönetime teşekkür ediyor, Milli Takımımıza başarılar diliyorum

— Ersin Armoni (@ersinduzen) September 8, 2021

Yorum yapın