Eoin Morgan, takıma katkı sağlamadığını düşünürse İngiltere kaptanlığından istifa edeceğini söyledi | Kriket Haberleri


Eoin Morgan, Aralık 2014'ten bu yana İngiltere'nin beyaz top taraflarından sorumlu.

Eoin Morgan, Aralık 2014’ten bu yana İngiltere’nin beyaz top taraflarından sorumlu.

Eoin Morgan’ın İngiltere kaptanlığı için kafasında bir bitiş tarihi yok – ancak artık katkıda bulunmadığını hissederse bunu bir gün arayacağını vurguladı.

35 yaşındaki oyuncu, Aralık 2014’te kaptan olduktan sonra İngiltere’nin beyaz top kriketinde dramatik bir yükseliş yaşadı ve en önemlisi 2019 50’yi aşkın Dünya Kupası’na kendi tarafını yönlendirdi.

Morgan ayrıca İngiltere’ye 2016’daki T20 Dünya Kupası finaline ve geçen yılki yarı finale rehberlik ederken, takım onun gözetiminde bir günlük uluslararası ve T20 uluslararası sıralamalarının başında zaman geçirdi.

Canlı Bir Günlük Uluslararası Kriket

17 Haziran 2022, 9:50

canlı

Solak oyuncunun sopasıyla formu zaman zaman inişli çıkışlı oldu – şu anda son 18 T20I vuruşunda 16 ortalamayla oynuyor – ve ayrıca burada ve orada önemli sakatlıklarla maçları kaçırdı.

Ile konuşmak Gökyüzü sporları Hollanda’da Cuma günü başlayacak olan üç maçlık ODI serisi öncesinde Morgan şunları söyledi: “Burada veya orada bitirdiğimi söylemeyi çok isterim ve hepsi bu. Böyle çalışmayı çok isterdim ama vücudum şu anda Şu an, böyle çalışamam.

“Yarın kendimi sakatlasaydım ve bu oldukça uzun bir sakatlık olacaktı, o zaman hala belirli bir noktada bitirme taahhüdünde bulunsaydım, takıma ve kendime herhangi bir iyilik yapmış olmazdım. Yeterince iyi ya da takıma katkıda bulunduğumu hissetmiyorum, o zaman bitiririm.

Eoin Morgan (Middlesex), Moeen Ali (Worcestershire), Jos Buttler (Lancashire), Brydon Carse (Durham), Sam Curran (Surrey), Liam Livingstone (Lancashire), Dawid Malan (Yorkshire), David Payne (Gloucestershire), Adil Rashid (Yorkshire), Jason Roy (Surrey), Phil Salt (Lancashire), Reece Topley (Surrey), David Willey (Yorkshire), Luke Wood (Lancashire)

“Ben böyleyim ve umarım bu takıma da yansır. Liderinizin özverili olması gerekmez, kim olmak isterse o olabilir, ancak bunun işleri yapmanın daha iyi bir yolu olduğunu hissediyorum.

“Kaptanlığı aldığımdan beri [any lack of form] Benim için büyük bir sorun olmadı, çünkü sayı atacak veya katkıda bulunacak kadar iyi değilsem kendimi bırakacağımı biliyorum.

“Bir aşamada forma geri döneceğimi biliyorum. Kariyerim boyunca döngü tam bir rollercoaster oldu, bu yüzden garip bir şey değil.”

Morgan, tarafı Yeni Zelanda tarafından yenilmeden önce İngiltere'yi 2021 T20 Dünya Kupası'nın yarı finaline taşıdı.

Morgan, tarafı Yeni Zelanda tarafından yenilmeden önce İngiltere’yi 2021 T20 Dünya Kupası’nın yarı finaline taşıdı.

‘Şu anda dünyanın en iyisi Buttler’

Jos Buttler ve Moeen Ali, yıllardır Morgan’ın kaptanı olarak yer aldı ve şu anki kaptan, Hollanda’ya karşı her ikisinin de emrinde olacak, şu anda kapaksız sol kol melon oyuncuları David Payne (Gloucestershire) ve Luke Wood ( Lancashire).

Buttler, Hindistan Premier Ligi’nin önde gelen koşu golcüsü olmaktan yeni çıktı ve Rajasthan Royals için dört yüz ve elli kadar finalist için 863 koşu topladı, Moeen ise hizmet için bir OBE verildikten sonra harflerle diziye girdi. kriket için.

Morgan dedi ki: “Jos dünyanın en iyilerinden biridir. Tam burada ve şimdi, muhtemelen dünyanın en iyisi. Kariyerinde bulunduğu yerden hoşlanıyor, onunla iyi oturuyor. Nasıl oynadığıyla ilgili fark ettiğiniz en büyük şey, yaptığı her şeyin oyunu kazanmaya yönelik olması.

Jos Buttler, Virat Kohli'nin tek bir IPL sezonundaki dört yüz rekorunu Royal Challengers Bangalore'a karşı çarpıcı bir vuruşla eşleştirdi

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Jos Buttler, Virat Kohli’nin tek bir IPL sezonundaki dört yüz rekorunu Royal Challengers Bangalore’a karşı çarpıcı bir vuruşla eşleştirdi

Jos Buttler, Virat Kohli’nin tek bir IPL sezonundaki dört yüz rekorunu Royal Challengers Bangalore’a karşı çarpıcı bir vuruşla eşleştirdi

“Biraz daha gençken tek yapmaya çalıştığınız şey, oyunu etkilemek. Yaşlandıkça, çizgiyi aşmanız gerekiyor. Rajasthan, koşularına büyük ölçüde bağımlıydı ve o bu sorumluluğu üstlenirken aynı zamanda yapabiliyor.” risk almak.

“Moeen inanılmazdı. Saha içinde ve dışında inanılmaz saygı görüyor ve soyunma odamızda kendisinden çok şey verdi. O her zaman kendisidir, asla başka biri olmaya çalışmaz.

“Buzları kırma yeteneğine sahip ama aynı zamanda gerektiğinde her şeyi ciddiye alıyor ve tabii ki içinden geldiği toplulukta oynadığı rol çok büyük. O rol model olmayı benimsiyor ve bu yüzden ona büyük hayranlık duyuyorum.”

Moeen Ali, İngiltere beyaz top taraflarının enstrümantal bir parçası

Moeen Ali, İngiltere beyaz top taraflarının enstrümantal bir parçası

Birkaç A takım oyuncusunun Test taahhütleri ve sakatlık nedeniyle Hollanda serisini kaçırmasıyla Morgan, geçen yaz Pakistan’a karşı oynanan ODI’lere benzer bir sonuç arıyor.

O zamanlar İngiltere, ilk partileri Covid izolasyonuna yerleştirildikten sonra tamamen yeni bir kadro kurmak zorunda kaldı ve yedek ekip kayda değer bir 3-0 süpürme elde etmeye devam etti.

Morgan, “Son zamanlardaki en büyük iltifat, tam güçte bir Pakistan’a karşı gelen oyuncuların son beş veya altı yıldır oynadığımız kriket markasını oynamasıydı.

“Nasıl oynayacaklarından emin değildik ama aman tanrım, agresif, pozitiftiler ve yol boyunca son derece iyi bir tarafı yenmek için akıllı bir kriket oynadılar. Takımımıza gelecek nesiller için, hırs devam etmek. bu zarfı zorlamak ve yerler için zorlu.”

Lancashire sol kanat oyuncusu Luke Wood, İngiltere'deki ilk maçına Hollanda'da çıkmayı umuyor olacak.

Lancashire sol kanat oyuncusu Luke Wood, İngiltere’deki ilk maçına Hollanda’da çıkmayı umuyor olacak.

‘Mott iyi bir lider’

İngiltere kadrosunda Reece Topley, Sam Curran ve David Willey ile birlikte beş sol kanat oyuncusundan ikisi olan Payne ve Wood, oyun grubuna bir tazelik katıyor, ancak yakın zamanda atanan beyaz renkte kampın etrafında yeni bir yüz daha olacak. top koçu Matthew Mott.

48 yaşındaki Mott, Avustralya Kadınlar takımının baş antrenörü olarak yedi yıl sonra İngiltere ile bağlantı kuruyor.

Bu süre zarfında, iki T20 Word Cup galibiyetine, dört yenilmez Ashes kampanyasına, 26 maçlık bir ODI galibiyet serisine ve ardından bu yılın başlarında Avustralya’nın dokuz maçının her birini kazanarak kupayı güvence altına aldığı 50’den fazla Dünya Kupası tacına başkanlık etti. finalde İngiltere’yi 71 galibiyetle yendi.

Sky Sports'tan Nasser Hussain, İngiltere'nin Matthew Mott beyaz top teknik direktörünü atamakla mükemmel bir seçim yaptığını söyledi

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Sky Sports’tan Nasser Hussain, İngiltere’nin Matthew Mott beyaz top teknik direktörünü atamakla mükemmel bir seçim yaptığını söyledi

Sky Sports’tan Nasser Hussain, İngiltere’nin Matthew Mott beyaz top teknik direktörünü atamakla mükemmel bir seçim yaptığını söyledi

Morgan, 2011 ve 2013 yılları arasında Glamorgan’a koçluk yapan Mott hakkında şunları söyledi: “Bence kısa listeye kalan adaylar mükemmeldi ve Matthew biraz daha öne çıktı. [England managing director of men’s cricket] Rob Key ve buna karar veren adamlar.

“New South Wales’te eski koçumuz Trevor Bayliss’in asistanı olarak çalıştı ve Trevor, bir koç olarak sürüşü ve tavrı hakkında konuştu. Ayrıca Glamorgan’dayken birçok insan üzerinde bir izlenim bıraktı ve çok şey yaşadı. Avustralya kadın takımı ile son zamanlarda başarı.

“Orada bir geçişi yönetti ve onların yaptıkları gibi bir Dünya Kupası kampanyası yürütmeleri için büyük miktarda planlama, strateji, itici güç ve iyi liderler gerekiyor. Belli ki o iyi liderlerden biriydi.

Eoin Morgan, takıma katkı sağlamadığını düşünürse İngiltere kaptanlığından istifa edeceğini söyledi | Kriket Haberleri

İlk kaptan olduğumda kendimi her şeye verdim ve çok zor dersler aldım. Enerjinizi, oyunu veya takım arkadaşlarınızı etkileyen büyük kararlar için saklamanız gerekiyor. Her karara aynı miktarda enerji harcıyorsanız bir sorun var demektir. İlerledikçe, yetki vermede daha iyi, daha bilinçli hale geliyorsunuz.

Eoin Morgan

“Keysy’ye anlattığım özelliklerden biri [Rob Key] Bir koçtan bizi sorumlu tutan birinin olmasını istedim, Trevor Bayliss ve Chris Silverwood da bunu çok iyi yaptı. Girdiğimiz her şeyi kazanmaya çalışıyoruz, bu da asla hareketsiz kalmayacağımız anlamına geliyor.

“Mantra her zaman denemek ve geliştirmektir ve sadece en son T20 Dünya Kupası’nın yarı finallerini yaptığımız göz önüne alındığında, bunu daha fazlasını vurgular. Turnuvaya ve turnuva boyunca kesinlikle olağanüstüydük – ama sonra yarıda dört over için – final Biz istisnai değildik, bu bize pahalıya mal oldu.

“Arkamıza yaslanıp ‘Turnuvanın çoğunda iyiydik, iyi olacağız’ diyemeyiz. Yine de gereken yerlerde delikler açmamız ve derinliği artırmamız gerekiyor. Motty bunda kilit rol oynayacak.”

İngiltere’nin Hollanda’daki ilk ODI maçını Cuma günü saat 9.50’den itibaren Sky Sports Cricket’te canlı izleyin. Ardından Pazar ve Çarşamba günleri başka oyunlar var.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12634295/eoin-morgan-says-he-will-step-down-as-england-captain-if-he-feels-he-is-not-contributing-to-the-side

SMM Panel PDF Kitap indir