Eoin Morgan, Richard Gleeson’ın ‘olağanüstü’ İngiltere çıkışından sonra T20 Dünya Kupası için bastırabileceğini söyledi | Kriket HaberleriRichard Gleeson, Edgbaston'da hatırlamak için İngiltere'deki ilk maçında dört teslimatta üç küçük kapı aldı ve Rohit Sharma, Virat Kohli ve Rishabh Pant'ı ortadan kaldırdı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Richard Gleeson, Edgbaston’da hatırlamak için İngiltere’deki ilk maçında dört teslimatta üç küçük kapı aldı ve Rohit Sharma, Virat Kohli ve Rishabh Pant’ı ortadan kaldırdı.

Richard Gleeson, Edgbaston’da hatırlamak için İngiltere’deki ilk maçında dört teslimatta üç küçük kapı aldı ve Rohit Sharma, Virat Kohli ve Rishabh Pant’ı ortadan kaldırdı.

Eoin Morgan, hızlı bowling oyuncusu Richard Gleeson’ın, dört teslimat alanında Rohit Sharma, Virat Kohli ve Rishabh Pant’ı çıkardığı “olağanüstü” bir çıkışın ardından bu yılın sonlarında İngiltere’nin Avustralya’daki T20 Dünya Kupası kadrosunda yer almak için baskı yapabileceğini söyledi.

34 yaşındaki Gleeson, Edgbaston’daki ikinci T20 uluslararası maçında dört aşırıdan sonra Hindistan ile 43-0 bowlinge geldi ve Kohli ve Pant’ın gönderdiği yedinci ve sekizinci toplardan yakalanmadan önce beşinci teslimatıyla Rohit’i sekti.

Lancashire, 16 nokta top ile yaptığı dört aşırı vuruştan 3-15 ile hızlı bir şekilde bitirdi ve İngiltere’nin 49 sayılık bir mağlubiyet ve bir seri yenilgiye düşmesiyle çabaları boşa gitmesine rağmen, eski kaptan Morgan, Gleeson’un performansından büyük ölçüde etkilendi.

Morgan söyledi Gökyüzü Sporları Kriket: “Gleeson’ın ilk çıkışı dikkat çekiciydi. İngiltere, uluslararası düzeyde katkıda bulunabilecek çok uzun olmayan bowling oyuncuları listesine bir isim daha ekleyebilir.

Tempolu bowling oyuncusu Gleeson, İngiltere'deki ilk maçında üç küçük kapı aldı ve 24 noktanın 16'sını teslim etti.

Tempolu bowling oyuncusu Gleeson, İngiltere’deki ilk maçında üç küçük kapı aldı ve 24 noktanın 16’sını teslim etti.

“İlçesi için vuruş sırası sonunda çeşitli şekillerde harika bir üne sahip olarak geliyor ama buraya geldi, sert ve hızlı bir şekilde vurdu ve Kohli, Pant ve Sharma’yı görevden aldı.

“Olağanüstüydü. Bu İngiliz kriket için büyük bir keşif ve bir sonraki Dünya Kupası’na ve muhtemelen bir sonraki 50’den fazla Dünya Kupası’na doğru inşa edebilecekleri bir şey. [in India] gelecek yıl.

“Onunla karşılaşan oyunculara göre, yorker’ı muhtemelen en iyi topudur, bu yüzden bugün bowlinge bir fast yorker ekleyebiliyorsa, işte mükemmel bowlingçiniz.”

Gleeson: Performansa devam edersem her şey olabilir

T20 Dünya Kupası’nın radarında olup olmadığı sorulduğunda Gleeson, “Büyük olaylarda oynamak istiyorsun, değil mi? Yani, evet, neden olmasın? Sadece bir sonraki maça bakıp oradan gideceğim. .

“(İngiltere seçimi) radarımın yakınında değildi. Yapabileceğim en yüksek standartta oynamaktı.

“Sadece kriket oynamaya devam etmek ve eğlenmek istiyorum, elimden geldiğince uzun süre oynamak. Kim bilir? Performansımı sürdürürsem her şey olabilir.”

İngiltere Testi hız uzmanı Stuart Broad, Gleeson hakkında şunları ekledi: “İnanılmazdı. Onu ilk kez canlı bowling oynarken gördüm ve gerçekten çok etkilendim.

“Uluslararası bir bowling oyuncusundan isteyebileceğiniz özellikleri gösterdi. Harika bir temposu var, hızlıydı. Bir plana bağlı kaldı ve başardı. Bowling ettiği zayıf bir top düşünemiyorum.

“Ağır bir uzunlukta bowling oynadı, fedaisini kullandı, yalpalama dikişini ve çapraz dikişi attı. İşleri karmaşıklaştırmadı. Kendisi için işe yarayan, Hindistan’ın en büyük küçük kapılarını alıp vurucu sorunlarına neden olan şeye bağlı kaldı.

Geniş: Gleeson, eski ilçe oyuncularına harika bir örnek

“Yaşının ona yardım edip etmediğini merak ediyorum. Sinirleri yoktu. Çok zor bir zamanda, baskı altında geldi ve fevkalade iyi yaptı. Uluslararası krikette aradığınız şey bu.

“Bugün kendisi ve ailesi için harika bir gün ama aynı zamanda İngiltere forması giyme zamanlarının geçtiğini düşünen 28 yaş ve üstü profesyoneller için de.

“Beş, altı, yedi yıl ortalıkta olmayacak ama önümüzdeki üç ay içinde büyük bir etki yaratabilir mi? Kesinlikle.”

Broad şimdi Gleeson’ın Pazar günü Trent Bridge’de üçüncü ve son uluslararası T20’de tekrar oynamasını umuyor, bu genellikle vuruşçular için bir cennettir.

Broad ekledi: “Gleeson’ı farklı bir sahada görmek harika olurdu. Kendine güveniyor ve ne kadar yavaş topları ve yorkçuları olduğunu görebiliriz.”

Bu sezon Lancashire ile T20’ye özel bir anlaşma imzalayan Gleeson, 2020’de belinde stres kırığı yaşadı ve bu da kariyerini sona erdirmekle tehdit etti.

Eski Northamptonshire denizcisi şunları söyledi: “Emekliliği düşünen ben değildim. Bu bana zorlanacak bir şeydi.

“(İyileşme) uzun, yavaş bir süreçti. Ne yazık ki, yaşımdan dolayı böyle şeylerden kurtulmak biraz daha uzun sürüyor. Ama (tekrar oynamak) her şeye değer.

“Her şey günün sonunda kriket maçlarını kazanmakla ilgili, bu yüzden kaybetmek hayal kırıklığı yaratıyor, ancak kişisel olarak bu harika bir başlangıçtı.”

Edgbaston'daki serinin ikinci maçında Hindistan'ın T20 galibiyetinden önemli anlar

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Edgbaston’daki serinin ikinci maçında Hindistan’ın T20 galibiyetinden önemli anlar

Edgbaston’daki serinin ikinci maçında Hindistan’ın T20 galibiyetinden önemli anlar

Gleeson’ın üç kapılı patlaması – olduğu gibi

WICKET! Rohit c Buttler b Gleeson 31 – Hindistan 49-1
Richard Gleeson için ne büyük bir an! İlk uluslararası kalesine sahip ve bu nasıl bir küçük kapı – Rohit’in 20 top vuruşundan sonra gittiği kilit adam, sekti!. Buttler’ın omzunun üzerinden müthiş bir yakalama.

WICKET! Kohli c Malan b Gleeson 1 – Hindistan 61-2
Vay! Kohli’nin şimdi kafa derisi arasında Rohit’e katılmasıyla, Gleeson’ın çıkışında ne büyük bir etkisi var. Kohli bu teslimatı bacağına savurmaya çalışır, ancak Malan’ın mükemmel bir dalış yakalaması yaptığı geriye doğru uçan kalın bir hücum kenarı alır.

WICKET! Pantolon c Buttler b Gleeson 26 – Hindistan 61-3
O kadar çok topta iki kalesi var – ve dörtte üçü! En son Pant düştüğü için Gleeson kendini bir hat-trick yapıyor. Bacağı için büyük bir salıncak ararken, içeriden sol elini kaleciye atıyor.

Eoin Morgan, Richard Gleeson'ın 'olağanüstü' İngiltere çıkışından sonra T20 Dünya Kupası için bastırabileceğini söyledi | Kriket HaberleriEoin Morgan, Richard Gleeson'ın 'olağanüstü' İngiltere çıkışından sonra T20 Dünya Kupası için bastırabileceğini söyledi | Kriket Haberleri

İngiltere vs Hindistan

10 Temmuz 2022, 14:00

canlı

Atherton: Gleeson’un hikayesi ‘insan düzeyinde harika’

Sky Sports Cricket’ten Michael Atherton…

“Gleeson, Lancashire’lı bir çocuk ama eyalet tarafından kabul edilmedi. Northants ona şans verdiğinde 27 yaşına gelene kadar sadece Blackpool Cricket Club ve biraz da küçük ilçeler için oynuyordu.

Midlands’a gitti ve Lancashire sonunda gelene kadar orada birkaç sezon oynadı.

“Birkaç korkunç yıl sakatlıklar geçirdi – stres kırıkları, diz ve ayak bileği sorunları – ama şimdi, 34 yaşında, ilk şapkasını alıyor.

“Bu, insan düzeyinde harika bir hikaye ve dışarıdaki herkes için asla çok geç olmadığı konusunda bir ders. Devam edin ve hayaliniz için çalışmaya devam edin.

“Ayrıca, İngiltere ölüm bowlingi seçeneklerine baktığı için seçildi. Ölüm bowlingi, geçen yıl Yeni Zelanda’ya karşı T20 Dünya Kupası yarı finalinde onlara mal oldu.”

İngiltere ve Hindistan arasındaki üçüncü ve son T20 uluslararası maçını Trent Bridge’de Pazar günü Sky Sports Cricket’te canlı izleyin. Kapsama saat 14.30’da ilk top ile 14.30’da başlar.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12648769/eoin-morgan-says-richard-gleeson-can-push-for-t20-world-cup-place-after-remarkable-england-debut

SMM Panel PDF Kitap indir