ENG vs PAK 2022: “Pakistan kriketinin önemli bir bölümü olacak”


Pakistan takımının akıl hocası Matthew Hayden, 13 Kasım Pazar günü Melbourne Cricket Ground’da (MCG) İngiltere’ye karşı başka bir finale giderken 1992 ODI Dünya Kupası zaferinin öneminin altını çizdi. Eski Aussie vurucu bu anı tekrar etmek istediklerini belirtti. Pakistan için ikinci T20 Dünya Kupası tacını perçinleyerek.

Çok yönlü Imran Khan’ın kaptanlığını yaptığı Pakistan, 1992’de ikonik MCG’de ilk ve tek ODI Dünya Kupası zaferine ulaştı ve Graham Gooch liderliğindeki İngiltere’yi 22 koşuyla yendi.

Yeşil Giyen Adamlar, 10 Kasım Perşembe günkü ikinci yarı finalde Hindistan’ı 10 küçük kapıyla yenerek finale yükselen İngiltere ile bir kez daha karşı karşıya gelecek.

Seçim çerçevesi çatışmasından önce konuşan Hayden, Pakistan Kriket Kurulu (PCB) başkanı Ramiz Raja’nın mevcut Pakistanlı oyuncularla paylaşacak birkaç hikayesi olduğunu ve devam eden turnuvanın kriket folklorunda başka bir dönüm noktası olmasını beklediğini açıkladı.

Hayden, Times of India tarafından şunları söyledi:

“92 Dünya Kupası ile ilgili bazı hikayeleri canlandırıyordu. Ve bence bu harika çünkü oyunu bu yüzden oynuyorsunuz. Bu çocuklar, kariyerleri göz açıp kapayıncaya kadar geçecek ve bu turnuvaya dönüp bakacaklar.

“Ve bu hikayeleri köylerindeki kamp ateşleri etrafında, bizim burada olduğumuz gibi medya konferanslarında anlatacaklar ve ’92 kampanyasında olduğu gibi Pakistan kriketinin önemli bir bölümü olacak.”

Babar Azam ve Co. yarı finalde mucizevi bir şans yakaladılar. Güney Afrika, Hollanda’ya kaybettikten sonra elendi ve Pakistan, Bangladeş’i yenerek Hindistan’a yarı finalist olarak 2. Grup’tan katıldı. Yeşilli Adamlar, Yeni Zelanda’yı yenerek finale yükseldi.


“Bence her iki taraf da çok eşit ayarlara sahip” – Matthew Hayden

Matthew Hayden.  (Resim Kredisi: Getty)
Matthew Hayden. (Resim Kredisi: Getty)

Hayden, Pakistan’ın yeteneklerine olan güvenini dile getirdi, ancak İngiltere’nin oluşturduğu tehdide karşı temkinli olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bence üsler örtülü. Bence her iki taraf da çok eşit kurulumlara sahip. Sadece Stevens’. Turnuvanın başlangıcında, her zaman İngiltere’nin büyük bir tehdit olacağını düşündüm. Ve işte buradayız. Finalin eşiğindeler.”

Brisbane’de oynanan hazırlık maçında da taraflar karşı karşıya geldi. İngiltere, Pakistan’a altı kaleyle galip geldi ve sadece 14.4’te 161’i kovaladılar.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-eng-vs-pak-2022-it-will-important-chapter-pakistan-cricket-matthew-hayden-aims-script-t20-world-cup-glory-babar-azam-co?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir