ENG vs NZ 2022: [Watch] Joe Root, yüzlerce maç kazandıktan sonra Lord’s Long Room’da ‘bir kahramanın karşılaması’ alıyor


Eski İngiltere kaptanı Joe Root, Lord’s Long Room’a geri döndü ve tüm MCC üyelerinden ve ayrıca birkaç takım arkadaşından gelen şiddetli alkışlarla karşılandı.

31 yaşındaki oyuncu, Test kriketinde 10.000 koşuyu ve ayrıca İngiltere’nin Kiwis karşısında 1-0 öne geçmesine yardımcı olmak için 26. Test yüzünü tamamladı.

Bazı MCC üyeleri, Uzun Odaya girerken Joe Root’u alkışladı. Ardından kaptan Ben Stokes ve Jonny Bairstow, Stuart Broad ve James Anderson gibi diğer oyunculardan sıcak bir kucaklama geldi.

Merdivenleri tırmanırken Root, soyunma odasına girerken daha fazla MCC üyesi ve destek ekibi tarafından tebrik edildi. İşte İngiltere Cricket’in Twitter’da yayınladığı video:

Joe Root’un inanılmaz 115*’i tartışmasız en iyilerinden biri

Joe Root, son bir buçuk yılda sansasyonel bir formdaydı ve eğlence için yüzlerce ve iki asır attı.

Ancak maçın durumu ve bunun bir Testin dördüncü vuruşunda ilk yüzü olduğu gerçeği göz önüne alındığında, bu yüzyıl onun için tartışmasız en özel olacak.

Yeni Zelanda’nın vuruşu ikinci devrelerinde çökmüş olsa da, Daryl Mitchell ve Tom Blundell’in devasa ortaklığı onları Test maçını kazanmak için güçlü bir konuma getirmişti.

İngiltere, ilk vuruşlarında sadece 141 için toplandı ve bu nedenle, başlangıçtan itibaren 277’lik hedef, ulaşamayacakları kadar uzak görünüyordu. Doğal olarak, Root çok önemli bir rol oynayacaktı ve bunu mükemmel bir şekilde yaptı.

10.000 Test çalışmasına ulaşma yaşı:Sir Alastair Cook:31 yaş ve 157 günJoe Root:31 yaş ve 157 gün🤯 https://t.co/m1ujC9aOMg

İngiltere bir noktada 69/4 olmasına rağmen, Root soğukkanlılığını korudu ve kaptan Stokes ile 90 kişilik önemli bir ortaklık kurdu. 159/5’te, Kiwiler Stokes’u çıkardıkları için favoriler olarak kabul edildi.

Ancak Root, sonuna kadar orada olmasını sağladı ve Ben Foakes ile birlikte İngiltere’yi rahatlıkla hedefi geçti.


Arjun Panchadar tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-eng-vs-nz?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel