ENG vs NZ 2022: “İlkini vurmak giderek zorlaşıyor”


Eski İngiltere kaptanı Michael Vaughan da dahil olmak üzere kriket camiasından pek çok kişi, Hindistan’ın 2021 Test serisi için evinde İngiltere’ye karşı yaptığı sahaları eleştirmişti. Bu rütbe değiştiriciler, ziyaretçilerin kendilerini uygulamak için o kadar zordu ki, çoğu zaman eğlenmek için kaçırıldılar.

Bu Hintli hayranlar tarafından unutulmadı. İngiltere ve Yeni Zelanda arasında Lord’s’ta devam eden Testin ilk gününde 17 kapı düştüğünde, ev sahiplerini bu tür sahaları hazırladıkları için çarptılar.

Ravichandran Ashwin gibi Hintli oyuncular bile, vuruş tekniğini test ederken yeterince adil olduğunu belirterek geçmişte saha konuşmalarına katılmıştı.

Eski Hintli açıcı Aakash Chopra, toz kapları çarparak ve yeşil tepeleri eleştirenler arasındaki tüm bu sözlü savaşta, Twitter’da fikrini verdi. 44 yaşındaki oyuncu, Yeni Zelanda’nın ilk vuruşlarına kıyasla ikinci vuruşlarında nasıl daha iyi bir vuruş performansı sergilediğini vurguladı.

Chopra’ya göre, rütbe çevirenlerde vuruş yapmak daha da zorlaşıyor. Ancak, vurucular denizci dostu koşullarda hayatta kaldıklarında, vuruş yapmak daha kolay hale gelir. İşte attığı tweet:

“Devam eden #EngvNZ Testi, 1. Gün’de azgın bir tornacı ile denizci dostu bir saha arasındaki temel farkı vurguladı… birincisi vuruş yapmak daha da zorlaşıyor ve ikincisi, maç ilerledikçe vurucuların önemli ölçüde katkıda bulunmasına izin veriyor.”

Devam eden #EngvNZ Test, 1. Gün’de azgın bir tornacı ile denizci dostu bir saha arasındaki temel farkı vurguladı… birincisi vuruş yapmak daha da zorlaşıyor ve ikincisi, maç ilerledikçe vurucuların önemli ölçüde katkıda bulunmasına izin veriyor.

Yeni Zelanda çöküşüne rağmen İngiltere baskı altında

Daryl Mitchell ve Tom Blundell’in sansasyonel ortaklığı, Yeni Zelanda’yı 2. Gündeki Testte komuta konumuna getirdi.

251/4’ten itibaren, Kiwiler 285’e kadar bowling oynamak için inanılmaz bir şekilde çöktü. Ev sahibi son vuruşlarına girerken ivme kazanacak olsa da, Yeni Zelanda, bowlingde koşullardan yararlanmak ve hedefi yapmak için yeterli kaliteye sahip olduklarını bilecekti. 277 bir dağ gibi görünüyor.

Ben Stokes ve Co.’nun bu hedefi kovalayıp seriye galibiyetle başlamaları için gerçekten iyi vuruş yapmaları gerekecek.


Sudeshna Banerjee tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-eng-vs-nz-2022-the-former-keeps-getting-tougher-bat-aakash-chopra-highlights-key-difference-raging-turner-england-s-seamer-friendly-pitches?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel