“Enerjisini azaltmaya çalışmayacağız”


Lakers’ın yeni teknik direktörü Darvin Ham’a göre Russell Westbrook erken sayıldı. bir planı olduğunu açıkladı yüksek enerjisini etkin kullanmaktır.

Ham dedi ki:

“Enerjisini azaltmaya çalışmayacağız”

Lakers’ın yeni teknik direktörü Russell Westbrook için “gönüllü bir plana” sahip

LA Lakers’ın playofflara kalamaması nedeniyle Westbrook galip gelmenin çoğunu yakaladı. Westbrook ve Carmelo Anthony gibi oyuncuları toplamak için hamleler yaptıktan sonra Lakers’ın büyük dalgalar yaratacağı varsayıldı.

Bu olmadı ve sonuç olarak, Russell Westbrook kimya sorunları ve ciro oranıyla ilgili nedenlerden dolayı olumsuzlukların yükünü aldı.

Westbrook, çok hızlı bir tempoda inatçı basketbol oynuyor. Neredeyse Oscar Robertson seviyesindeki hıza benziyor ve pek çok oyuncu buna ayak uyduramıyor. Sorun şu ki, bazen bu oyuncular Russ’ın takımında.

Bu, geçen sezon Westbrook’un temposunun bazen zorunlu oyunlara ve kötü top kaybına neden olduğu zaman oldu. Yine de Westbrook, OKC Thunder’daki 2014 görev süresinden bu yana en düşük ciro oranıyla (3,8) bitirdi.

Russell’ın kimyayı yeniden canlandırma ve Lakers’a ihtiyaç duydukları başarıyı elde etme umuduyla sesini yumuşattığını gördükten sonra, her şeye rağmen evcilleştirilebileceğini kanıtladı.

Ama Ham, Westbrook’u evcilleştirmek istemiyor. Yeni Lakers koçu Westbrook’un hızını ve enerjisini elinden gelen en iyi şekilde kullanmasını istiyor. Görünüşe göre Ham’ın bunu düzgün bir şekilde yürütmek için bir planı var.

Lakers, Westbrook’un hızı etrafında çalışabilir ve bu hızda bir oyun oynayabilirse, kadrolarında büyük bir delik açabilirler. Ligin gençleri geçen sezon Lakers’ı enerjileriyle koşturdu. Frank Vogel, Westbrook’u sakinleştirmeye çalışırken takımın temposu düştü.

Lakers, Westbrook’un hızına ayak uydurur ve Ham onun oyun stilini düzgün bir şekilde uygulamasına yardım ederse, takım büyük adımlarla ilerleyebilir.

LeBron James 19. yılında 30.3 sayı ortalaması tutturdu ve hiçbir yavaşlama belirtisi göstermedi. Anthony Davis sakatlıklarını azaltabilirse Lakers kendilerini yeniden canlandırabilir.

Westbrook bir sebepten dolayı triple-double kral. Etkili olmaya geri dönebilirse, Westbrook sahayı yönetirken diğer gaziler biraz nefes alabilir. Russ’tan gelen hız ve dikte düzgün bir şekilde kullanılabilir, böylece Ham onun içindeki en iyiyi ortaya çıkarabilir.

Westbrook’un geçen sezon aldığı olumsuzluk, ailesinin maçlara gidemediği noktaya geldi. Bu rahatsızlık seviyesi herkesin kafasını vuracak ve oynama şeklini etkileyecek.

Ham, Westbrook’un en iyilerinden yararlanmaya yardımcı olabilirse ve manşetler ona hava atmayı bırakırsa Westbrook, gelecek sezon Lakers için çok etkili olabilir.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/we-ain-t-going-try-curtail-energy-darvin-ham-says-russell-westbrook-counted-prematurely-says-he-s-got-wholehearted-plan-russ?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir