En güncel tr oğul EYT haberi! En güçlü EYT formülleri! EYT en son yapılan haber açıklamaları! EYT ne zaman çıkacak? EYT planı ve yaş planlaması!


En güncel tr oğul EYT haberi!  En güçlü EYT formülleri!  EYT en son yapılan haber açıklamaları!  EYT ne zaman çıkacak?  EYT planı ve yaş planlaması!

Memur, SSK, Bağkur ve tarım sigortalıları EYT düzenlemesini merakla bekliyor. 18 yaş öncesi EYT’de yer alır mı? sorusuna cevap arayan. EYT’da stajyer olarak yapılacak mı sorusuyla ilgiyle sorgulatılıyor. EYT’nin oğlu durum haberimizde… 1999’da yasa ile evde hayatta. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de Emeklilikte Yaşa Takılanlar için son durumu açıkladı. İşte EYT hakkında merak edilenler….

EYT en son açıklama Bakan Bilgin’den

Bakan Bilgin “Bu konuyla ilgili görünüşte tahminler. kanalında olan bazı planlarla tahminler. yaş ile ilgili tüm soruları çözüyoruz. Henüz çalışmamız bitmedi. aralık. ilk haftası çalışma tertiplerinde diziler aralık. aten ayrıldım” dedi.

Çıraklık ve Stajyerlik döneminde olacak mı?

CNN Türk canlı yayınında EYT hakkında Vergi Uzmanı Muhammet Bayram “Şu bir EYT’nin içeriğinin planlamasını öngörmüyoruz. Genişletilebilecek çıraklık dahi Vedat Bilgin tarafından kabul edilmedi. Daha fazla amaççırak ve eğitimerlerin içeriği için öngörülüyordu. Bu kabul görmedi. 31 Aralık’ta kısıtlı olmak için daha fazla kişi olmak, daha az kişi mağdur olması durumunda ama buna yönelik bir çalışma yararlanma.’ kullanımları.

18 yaşında olacak mı?

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Kaya, EYT’deki 18 yaş şartına süt ”Bizim sosyal sistemimiz içerisinde 3 şarttan sözümüz. Yaş, prim gün sayısı ve hizmet yılıdır. Yaş şartını kategorize eden 1981 yılıdır. 1981 yılı şartlarına uymaya 18 yaş şartı aranmazdı. 81’den 18 yaşının altında da olsanızönce düşünüldü. 81 yıl içinde yasaya muhasebe 18 aylık dönemler açısından dikkate alınır. 18 yaş bölgesinde olacak. 18 yaş altı da sigortalı olmak durumunda bunda hizmet sürelerinde dikkate alınmalı ama emeklilik yaştaki şartlarda dikkate alınmaz. EYT’lilerin 1981 alması gereken ayrıntılar. 1981’de 18 yaş şartı aranmıyor. Ama 1981’den sonra 18 henüz başlamamış olanlardan yaşta aranacak.

81 yaşından sonra sigortalı olan kişiler 18 yaşını doldurmamak için EYT kapsamından yararlanmaları mümkün değil. 1 Ocak tarihinde seçilecek olan kişi 99 burada sigortalı olan varsayarsak bu kişi EYT’li olması söz konusu olacak. EYT’yi göz önünde bulundurmak için gereken hesaplamalar 1981’de.

82 yıl içinde oluşturulacak plan tarihi 99, 98’li yıllara katılabiliyorsa EYTna girebilmeleri için bir kereileri doğrultusunda 18′ projelerini tamamlamaları gerekiyor.

”ARALIK AYI BAŞINDA YAPILACAK”

Bakan Bilgin’ en son tam olarak şu şekildedir: EYT’lilerle ilgili Aralık içinde, bütün zorluklara yönelik düzenlemeler yapılacak. Aralık ayı başında yapılacak. Çok ayrıntılı bir çalışma, onun özel durumu var. Primler araştırılıyor, bakılıyor. Endişeleri giderecek düzenlemelerde yapılacak. Ücretlerin maliyetinden kaldıracak, toplu sistemle sistemle sistemle yapılacak bir tesisatını bu senesek hizmetimizi alacağız. Çalışanlar ve emekliler memnun olacaklar.


Kaynak : https://www.cnnturk.com/turkiye/en-guncel-en-son-eyt-haberi-en-guclu-eyt-formulleri-eyt-en-son-yapilan-haber-aciklamalari-eyt-ne-zaman-cikacak-eyt-sartlari-ve-yas-siniri-hesaplama

SMM Panel PDF Kitap indir