“En çok zarar veren rakam varlık dengesizliğidir”


Barcelona’nın finanstan sorumlu başkan yardımcısı Eduard Romeu, kulübün umutsuzca 500 milyon avroya ihtiyacı olduğunu açıkladı. Varlık dengesizliğinin zarara yol açtığını ve kulübü ‘kurtarmak’ için hızlı bir şekilde paraya ihtiyaçları olduğunu iddia ediyor.

göre atletik, Barcelona’nın borçları 1 milyar Euro’nun üzerinde ve kulüp sorunları çözemedi. Raporda, Katalan tarafının Chelsea’den Andreas Christensen ve AC Milan’dan Franck Kessie ile ücretsiz transfer anlaşmaları imzaladığı, ancak La Liga’nın maaş sınırı nedeniyle bunları kaydedemediği belirtiliyor.

konuşurken SPOR, Romeu kulübün kendilerini kurtarmak için 500 milyon avroya ihtiyacı olduğunu doğruladı. Geçen sezon hiçbir şey yapmasalardı kulübün 150 milyon € daha kaybedeceğini de sözlerine ekledi. dedi ki:

“En çok zarar veren rakam mal varlığı dengesizliği. 500 milyon Euro’luk negatif sermaye. Hiçbir şey yapmasaydık bu sezonki kayıplara 150 milyon Euro ekleyebilirdiniz. Daha önce de söylemiştim, biri bana 500 Euro vermek isterse.” milyon… Barca’yı kurtarmak için ihtiyacımız olan şey bu.”

La Liga, kulüplere yardımcı olmak için bir CVC yatırımı üzerinde çalışıyor, ancak bu Real Madrid ve Barcelona tarafından reddedildi. Her iki kulüp de anlaşmanın iyi olmadığı konusunda ısrar etti ve Romeu tutumlarını yeniden doğruladı. İspanyol medyasına şunları söyledi:

“Bizim için, aldığımız tüm baskılara ve her zaman aklımızda tutmamız gereken Fair Play konusuna rağmen, bu kötü bir anlaşma. Mali açıdan bakıldığında, karara bağlandı ve bence başkan (Joan Laporta) çok kararlı. açık.”

Barcelona bu yaz ne yapmalı?

Atletik Kulübün para toplamak ve maaş faturalarında biraz boşluk bırakmak için yaz aylarında büyük bir isim satmak istediğini iddia ediyor. Marc Andre ter Stegen, Pedri, Frenkie de Jong, Ansu Fati ve Ronald Araujo raporda satılabilir varlıklar olarak gösterildi ve Hollandalı orta saha oyuncusu büyük olasılıkla satılacak.

Barça Başkan Yardımcısı Romeu, kulüp sosyologlarına borçların çok kötü kaldığını, gelecek hafta EGM’deki planları desteklemekten ve kulübün operasyonları / geleceğinde hisse senedi almaktan başka seçeneklerinin olmadığını söylüyor theathletic.com/news/barcelona…

Manchester United, eski Ajax yıldızını imzalamak için yarışa liderlik ediyor ve Katalan tarafı bir teklif bekliyor. Barcelona ayrıca mevcut oyuncularıyla yeni sözleşmeler imzalayarak maaş faturalarını azaltmak için çalışıyor.


Sankalp Srivastava tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-the-number-damage-asset-imbalance-barcelona-financial-chief-says-500-million-needed-save-club?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel