Emre Belözoğlu’dan Fenerbahçe açıklaması!

Spor Toto Süper Lig’in 25’inci haftasında Gaziantep FK ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Medipol Başakşehir’de teknik direktör Emre Belözoğlu, birincil 30 dakikası basına açık yapılan antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

5 tane çok değerli oyuncuyu kadrolarına kattıklarını söyleyen Belözoğlu, “Tümü içerideki rekabeti artıracak, kaliteyi yükseltecek. Hepsinin takımımıza önemli katkıları olacak. Mutluyuz. İnşallah sezon sonunda sonuçlarla beraber örtüşecek bir sezon finali yaparız. Bu oyun ve oyuncu gücümüz var” dedi.

“ALDIĞIMIZ OYUNCULARI TÜRKİYE’YE GETİRMEK BASIT DEĞİLDİ”

“Bu transferlerle gol yollarındaki sıkıntıları çözebilecek misiniz” sorusuna cevap veren Belözoğlu, “Kalite arttıkça oyun daha çözülür ışık halkası geliyor. Rakipler artık bize aleyhinde daha savunma refleksli oynuyor. Her gelen oyuncu, yeni oyuncudur. Geldiği yere adapte olması basit yok. Biz aldığımız oyuncuların yüksek verim vereceğine inanıyoruz. Yönetim kurulumuza teşekkür etmek istiyoruz. İstediğimiz oyuncular Türkiye’ye basit getirebileceğimiz oyuncular değildi. Başkanımızın bu anlamdaki desteği çok önemliydi” ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE MAÇINDA ÇOK ÜSTÜN OYNADIK”

Fenerbahçe galibiyetiyle ilgili gösterme belirten Emre Belözoğlu, “Biz iyi hazırlandık. Karşımızda Türkiye’nin en enerjik camialarından, takımlarından bir tanesi vardı. Çok üstün oynadık, maçı daha evvelden de koparabilirdik. Ama kazanmak tabii fakat önemliydi. Takımın, oyuncularımızın vermiş olduğu reakiyon ve çalışmalarımızı maça yansıtmaları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“FENERBAHÇE TARAFTARI VEFALIDIR”

Sarı lacivertli taraftarın tekrar tekrar vefalı olduğunu dile getiren Belözoğlu, “Ben onların göstermiş olduğu sevgiye daima bedel olmaya çalıştım. Onlara bir kez daha teşekkür ediyorum. acilen hedeflerimiz farklı olsa da onlarla hep beraber olduğumuzu biliyorum. Taraftarlara bir kez daha bana verdikleri destekten nedeniyle teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“EROL ÖĞRETMEN KENDİSİNİ İSPATLAMIŞ BİR İSİM”

Belözoğlu son olarak ligde karşılaşacakları Gaziantep FK’nın teknik direktörü Erol Bulut ile ilgili olarak da şunları söyledi: “Erol hocayla verimli bir egzersiz dönemimiz oldu. Uzun sürmesini isterdim ben lakin o günün şartlarında ayrıldım. Erol hoca kendisini ispatlamış bir isim. İki takım da galip gelmek için sahaya çıkacak. İki takım için de güç maç ama biz hazırlığımızı yaptık. Neşe Saçan, centilmence bir maç olsun inşallah.”

Yorum yapın