Emma Raducanu: Serena Williams’ın teknik direktörü Patrick Mouratoglou, kendisinin neden daha fazla Grand Slam başarısı peşinde olduğunu düşündüğünü açıkladı | Tenis Haberleri


Emma Raducanu: Serena Williams'ın teknik direktörü Patrick Mouratoglou, kendisinin neden daha fazla Grand Slam başarısı peşinde olduğunu düşündüğünü açıkladı | Tenis Haberleri

Raz Mirza

Röportajlar, Yorum ve Analiz @RazMirza

Serena Williams’ın koçu Patrick Mouratoglou, Emma Raducanu’nun ani şöhret yükselişini ve tenis çevrelerinde görece bilinmeyen ABD Açık’ı kazanmanın baskısıyla nasıl başa çıkabildiğini anlatıyor; Fransız sürücü ayrıca Torben Beltz altında daha fazla Grand Slam başarısı için onu destekliyor

Son Güncelleme: 19.03.22 20:52


Emma Raducanu zor bir dönemden geçiyor, ancak Serena Williams'ın teknik direktörü Patrick Mouratoglou, oyununda hiçbir 'zayıflık' göstermediğini söyledi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Emma Raducanu zor bir dönemden geçiyor, ancak Serena Williams’ın teknik direktörü Patrick Mouratoglou, oyununda hiçbir ‘zayıflık’ göstermediğini söyledi.

Emma Raducanu zor bir dönemden geçiyor, ancak Serena Williams’ın teknik direktörü Patrick Mouratoglou, oyununda hiçbir ‘zayıflık’ göstermediğini söyledi.

Serena Williams’ın koçu Patrick Mouratoglou, Emma Raducanu’nun ABD Açık’ı kazandıktan sonra bu baskıyı nasıl ele aldığını ve neden onun daha fazla Grand Slam başarısı için “yolda” olduğuna inandığını açıklıyor.

ABD Açık’ı eleme olarak kazanarak yıldızlığa yükselen Raducanu, Avustralya Açık’ta ilerlemesini engelleyen elindeki kabarcıkların yanı sıra koronavirüsle de savaşarak yıla zor bir başlangıç ​​yaptı.

Meksika’da bir bacağından sakatlandı, ancak son 16’da Hırvat Petra Martic’e karşı kaybettikten sonra son 16’da bir yeri kaçırdığı BNP Paribas Açık’ta oynamak için sakatlık endişelerini görmezden geldi.

13 Numaralı dünya şimdi Miami Açık’a hazırlanıyor ve burada Büyük Britanya’nın önümüzdeki ay Çek Cumhuriyeti ile karşı karşıya kalacağı zorlu Billie Jean King Kupası maçına hazırlık olarak sağlam bir koşu yapmayı umuyor.

İngiliz genç, ABD Açık zaferinin ardından 2022'ye zor bir başlangıç ​​yaptı

İngiliz genç, ABD Açık zaferinin ardından 2022’ye zor bir başlangıç ​​yaptı

Tenis ve Web3 arasındaki uçurumu kapatan NFT Projesi “THE COACH”ın lansmanının ardından Brezilya’da konuşan Mouratoglou şunları söyledi: bu kadar baskı.

“Çok iyi bir oyunu var ve harika bir atlet. ABD Açık’ta yaptığı şey özel bir şey olduğu için oldukça inanılmaz bir zihinsel güç gösterdi.

“Bir Grand Slam kazanmak her zaman özeldir, ancak bunu yapma şekli gerçekten özeldi ve bunu gösterdi. Ama öte yandan, çok hızlı oldu, sanki ona ‘nasıl yaptın?’ Buna cevap veremeyeceğinden eminim.

“Nasıl yaptın?” dediğimde demek istediğim, ‘bunun için ne kullandın?’, ‘güçlü ve zayıf yönlerin neler?’, ‘oyununun neresinde sağlamsın?’.

“Bu kadar baskı altında olmak zor. Herkes için nasıl olduğunu biliyorum ve kendinizden, ne yaptığınızdan ve ne kadar sağlam olduğunuzdan o kadar emin değilseniz, bu gerçekten zor.

“Gerçekten zor bir dönemden geçiyor gibi hissediyorum ama bununla başa çıkma şekli harika. Herhangi bir zayıflık göstermiyor. Her gün savaşıyor ve elinden gelenin en iyisini yapıyor ve muhtemelen ‘adım adım gidiyorum’ diye düşünüyor. tenisimi sürekli olarak o seviyede oynamak için inşa etmek’ ki bunu şu anda yapamıyor.”

‘Ona karşı sabırlı olun’

Mouratoglou, Raducanu'yu Indian Wells'te yakından izledi

Mouratoglou, Raducanu’yu Indian Wells’te yakından izledi

2012’den bu yana 23 kez Grand Slam şampiyonu Williams’a koçluk yapan Mouratoglou, Raducanu’nun geçen sefer Indian Wells’te üç setlik yakın bir mücadelede Martic’e yenilmesini izledikten sonra oyununu yakından analiz etti.

Fransız, 1 Numaralı İngiliz’in şu anda yüksek düzeyde tenisi sürdüremeyeceğini kabul ediyor, ancak Flushing Meadows’taki ABD Açık başarısına katkıda bulunma potansiyeli var.

“Bence oyunu iyi ama bence çok tutarlı değildi. Çok iyi bir ilk set oynadı, süper sağlam, çok agresif ve çok iyi bir oyunu var ama bunu sürdüremedi.

“Bu seviyeyi korumak istiyorsa yeterli değil. O maçları kazanamaz ama bence doğru yolda.

“İyi bir ekibi var ve işe koyulduğunu görebiliyorsunuz. Ona karşı çok sabırlı olmalısınız çünkü çok fazla baskıya maruz kalırsa bu ona zarar verir ve bu onun kariyerini etkileyebilir.”

“Bence daha fazla Grand Slam kazanabilir ama bence onun için başkalarını kazanmak için çok erken çünkü hiçbir baskı olmadan oynadı ve aniden tüm baskı üzerine geldi, bu yüzden ABD Açık’tan aylar önce olduğu gibi aynı oyuncu değil.

“Baskı altında olduğunuzda zayıflıklarınız ortaya çıkıyor, bu yüzden şimdi buna hazır değil, bence bu. Gelecekte olacak mı? Sanırım öyle.

“Şu anda sahip olduğu zihniyeti ortaya koyduğu işle koruyabiliyorsa, gelecekte bunu yapmak için oyuna, fiziksel yeteneğe ve zihinsel güce sahip olduğunu düşünüyorum.”

Torben Beltz neden Raducanu’yu daha fazla zafere götürmek için doğru adam?

Mouratoglou, Torben Beltz'in Raducanu'ya akıl hocalığı yapacak doğru kişi olduğunu düşünüyor

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Mouratoglou, Torben Beltz’in Raducanu’ya akıl hocalığı yapacak doğru kişi olduğunu düşünüyor

Mouratoglou, Torben Beltz’in Raducanu’ya akıl hocalığı yapacak doğru kişi olduğunu düşünüyor

Raducanu, Kasım ayından beri Angelique Kerber’in eski uzun süreli koçu Torben Beltz ile birlikte çalışıyor ve sonuçlar her ne kadar kendi yolunda gitmemiş olsa da, Mouratoglou, Alman’ın 19 yaşındaki çocuğa akıl hocalığı yapmak için doğru kişi olduğunu düşünüyor.

“O harika bir adam. İşine çok ama çok odaklanmış bir adam. Önyargısız, ki bu bence çok önemli, özellikle şu anda Emma için çünkü muhtemelen tüm bu baskıyı hissediyor. Bence o çok olumlu biri.” adam, çok motive,” dedi Mouratoglou.

“Çok iyi bir enerjisi var ve tabii ki üst düzey biliyor çünkü geçmişte Grand Slam şampiyonlarıyla birlikteydi ve Kerber ile çok iyi bir iş çıkardı. Etrafında iyi insanlar var.”

Mouratoglou’nun son girişimi “THE COACH” hakkında daha fazla bilgi için resmi web sitesine gidin: thecoachnft.io
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12569481/emma-raducanu-serena-williams-coach-patrick-mouratoglou-on-why-he-thinks-shes-on-track-for-more-grand-slam-success

Yorum yapın