Emma Raducanu, sakatlığının ardından Wimbledon’a hazır olmak için sahada | Tenis Haberleri


1 Numaralı İngiliz Emma Raducanu, Nottingham Açık’ta yaşadığı bir yan zorlanmadan kurtulurken Wimbledon’da oynamaya hazır görünüyor; Bir yıl önce All England Club’da dördüncü tura çıkan Raducanu, bu yaz sadece yedi maç oynadı.

Son Güncelleme: 23/06/22 16:38pm

Emma Raducanu Nottingham Open'da iş başında

Emma Raducanu Nottingham Open’da iş başında

Emma Raducanu, sakatlıktan kurtulmasında iyi bir ilerleme kaydediyor ve Cuma günü Wimbledon kura çekiminde yerini alması bekleniyor.

19 yaşındaki oyuncu, iki hafta önce Nottingham’da sezonun ilk çim kort turnuvasının sadece yedi maçını yönetebildi ve bir yandan gerginlik yaşadı.

Raducanu, Eastbourne’daki bu haftaki WTA turnuvası için geri dönmeye hazır değildi, ancak bu hafta All England Club’da antrenman yapıyor ve PA haber ajansı, onun Şampiyonalara uygun yolda olduğunu anlıyor.

Yine de 1 Numaralı İngiliz takımı hiçbir şeyi hafife almıyor ve nihai bir karar verilmeden önce önümüzdeki birkaç gün boyunca onu dikkatle izleyecek.

Geçen yaz Wimbledon’da dördüncü tura çıkarak ABD Açık’ı kazanmadan önce ilk çıkışıyla manşetlere çıkan Raducanu, tek bayanlarda 10. tohum.

Bu arada, gelenekten kopan Rafael Nadal, Matteo Berrettini ve Novak Djokovic Perşembe günü Merkez Kortta antrenman yaptı.

İki ana gösteri kortu normalde Pazartesi günü başlayacak olan ilk maça kadar oyuncular için kapalıdır, ancak ilk günlerde bir dizi oyuncu kayması olayının ardından Wimbledon, yüzeyi aşağı çekmek için sınırlı miktarda antrenmana izin vermeye karar verdi.

Serena Williams ve Adrian Mannarino, sakatlıklarının ardından geçen yılki ilk tur maçlarında emekli olmak zorunda kaldılar.

Djokovic, 79-10’luk bir rekora sahip olduğu Wimbledon’da yedinci şampiyonluk için teklif verecek.

Nadal, 2008 ve 2010 yıllarında iki kez Wimbledon şampiyonu oldu ve sezonun ilk iki Grand Slam’ini kazandı. 1969’da Rod Laver’dan bu yana aynı yıl dört majör de kazanan ilk adam olmayı teklif ediyor.

Williams, çiftler partneri Ons Jabeur’un bir sakatlık geçirmesi ve Eastbourne’dan çekilmek zorunda kalmasından sonra beklenmedik bir şekilde eyleme dönüşünün kısa kesildiğini gördü.

Bizi Twitter hesabımız skysports.com/tennis adresinden takip etmeyi unutmayın. @skysportstennis & Sky Sports – hareket halindeyken! Şu anda indirilebilir – iPhoneiPad ve Android
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12639220/emma-raducanu-on-course-to-be-fit-for-wimbledon-after-side-injury

Yorum yapın

SMM Panel