Emma Raducanu, Kore’de Magda Linette karşısında düz set galibiyeti alarak ilk WTA yarı finaline ulaştı | Tenis HaberleriEmma Raducanu, Kore'de Magda Linette karşısında düz set galibiyeti alarak ilk WTA yarı finaline ulaştı | Tenis Haberleri

Emma Raducanu, Kore Açık’ın yarı finallerine yükselmek için Magda Linette’i düz setlerde yenerek komuta eden bir gösteri yaptı.

Eski ABD Açık şampiyonu, bir WTA Tour etkinliğinin son dördüne ilk kez ulaşmak için 6-2 6-2’lik bir mağlubiyete giderken beş mola noktasından dördünü dönüştürdü ve 93’lük bir ilk servis kazanma yüzdesi kaydetti.

Galibiyet ile birlikte Raducanu, muzaffer 2021 ABD Açık kampanyasından bu yana ilk kez üst üste üç maç kazanarak WTA sıralamasında geri adım atmaya hazırlanıyor.

Raducanu şimdi finalde yer almak için Estonyalı birinci seribaşı Jelena Ostapenko veya Andorra’lı Victoria Jimenez Kasintseva ile karşılaşacak.

Geçen ay ABD Açık şampiyonluğunu savunmada ilk engelde düşen 19 yaşındaki oyuncu, dünya sıralamasında kariyer rekoru 10’dan 77’ye gerilemişti.

Ancak bu hafta başında Japon Moyuka Uchijima ve Belçikalı Yanina Wickmayer’i yenen iki numaralı İngiliz, en iyi formlarından bazılarını yeniden keşfetti.

Raducanu hızlı bir başlangıç ​​yaptı, Linette’yi iki kez kırdı ve kendi servisini rahat bir şekilde tuttu ve 5-1 öne geçti ve 35 dakika sonra ilk seti 6-2’ye getirdi.

Geçen hafta Chennai Açık finalinde Çek Cumhuriyeti’nden Linda Fruhvirtova’ya mağlup olan Linette, açılış servis oyununu aşka kazanarak hemen ikinciye döndü.

30 yaşındaki Polonyalı daha sonra Raducanu’nun servisine 40-0 önde gitti, ancak İngiliz üç mola puanı kazanmak için derine indi ve ardından ikinci kenara sonraki oyunda üçüncü kez servisine karşı kazanarak rakibine güçlü bir darbe indirdi. -1 ileri.

Raducanu servisi tuttu ve Linette’i maçta dördüncü kez kırdı ve 4-1 öne geçti ve aşka tutunurken bu hızla 5-1 oldu.

Linette, bir sonraki serviste ikili oyunu kenara çekerek maçı uzattı, ancak Raducanu, bir saat 16 dakika içinde maçı tamamlamayı sevmek için başka bir servis oyunu kazanarak hakimiyetini sürdürdü.
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12703807/emma-raducanu-cruises-to-straight-sets-win-over-magda-linette-in-korea-to-reach-first-wta-semi-final

SMM Panel PDF Kitap indir