Emma Raducanu: İngiliz Rothesay International Eastbourne’daki joker kartlar arasında 1 numara değil | Tenis Haberleri


1 Numaralı Britanyalı, Wimbledon hazırlıklarının geçen hafta Nottingham’da kendi tarafında bir sakatlık geçirmesi üzerine vurulduğunu gördü; Raducanu, geçen yıl Wimbledon’da son 16’ya kalan en genç İngiliz kadın oldu.

Son Güncelleme: 17/06/22 17:26

Emma Raducanu geçen hafta Nottingham'da yanından yaralandı.

Emma Raducanu geçen hafta Nottingham’da yanından yaralandı.

Emma Raducanu, Rothesay International Eastbourne için joker kartlar arasında değil, yani 1 Numaralı İngiliz artık çimlerde sadece yedi maçlık rekabetçi hazırlıkla Wimbledon’a gidebilir.

1 Numaralı İngiliz, Nottingham’da kendi tarafında bir sakatlık geçiren Wimbledon’a uyum sağlamak için zamana karşı yarışıyor ve Viktorija Golubic’e karşı ilk tur maçından çekilmek zorunda kaldı.

Raducanu, durmak zorunda kalmadan önce sadece yedi maçı geçmeyi başardı, bu da Wimbledon dönüşünden önce çimenlerde biraz zaman geçirmek için Devonshire Park etkinliğine katılacağına dair spekülasyonlara yol açtı.

Raducanu, geçen hafta Nottingham'daki ilk tur maçının başlarında aldığı bir yan yaralanmanın ardından iyileşmeye devam ediyor.

Raducanu, geçen hafta Nottingham’daki ilk tur maçının başlarında aldığı bir yan yaralanmanın ardından iyileşmeye devam ediyor.

ABD Açık şampiyonu, 20 Haziran’da başlayacak olan Eastbourne turnuvasına girmek için bir joker kartı kabul etmek için Cuma günü saat 16:00’ya kadar vardı, ancak 19 yaşındaki bunu yapmamayı seçti.

Bunun yerine önümüzdeki hafta Hurlingham Club’daki Giorgio Armani Tennis Classic sergisinde bir maç oynamayı tercih edebilir, ancak formda olduğunu varsayarsak, çok sınırlı bir çim kort hazırlığı ile evine Grand Slam’e gidecek.

Ryan Peniston ve Katie Boulter, bu hafta Queen’s ve Birmingham’daki güçlü performansları için Harriet Dart, Jodie Burrage, Jack Draper ve Jay Clarke ile birlikte joker kartlarıyla ödüllendirildi.

Cameron Norrie ve Dan Evans, otomatik İngiliz girişleri olurken, haftanın manşeti, Ons Jabeur ile çiftler oynayan Serena Williams olacak.

Raducanu, Eylül ayındaki olağanüstü Grand Slam galibiyetinden bu yana WTA Tour’da hayata uyum sağlamak için mücadele eden 11 numaralı dünya için bir dizi fitness endişesinin sonuncusu olan Nottingham’da sakatlandı.

Geçen yılki Wimbledon’da Raducanu, Vitalia Diatchenko, Marketa Vondrousova ve Sorana Cirstea’ya karşı zaferler kazanarak sahneye çıkarak Açık Dönem turnuvasında son 16’ya kalan en genç İngiliz kadın oldu.

Geçen yılki ABD Açık'ta 1977'den beri Grand Slam tekler şampiyonluğu kazanan ilk İngiliz kadın oldu.

Geçen yılki ABD Açık’ta 1977’den beri Grand Slam tekler şampiyonluğu kazanan ilk İngiliz kadın oldu.

Londra’daki başarılarından sonra genç, başlangıçta sıralama turlarından geçtikten sonra ABD Açık’ta başarı ile spor tarihinin en büyük şoklarından birini yaratmayı başardı.

Raducanu, Avustralya Açık ve Roland Garros’ta ikinci tur maçları ile bu yıl Grand Slam’lerde çok büyük bir etki yaratmadı, ancak Wimbledon dönüşü öncesinde beklenti yüksekti.

Bizi Twitter hesabımız skysports.com/tennis adresinden takip etmeyi unutmayın. @skysportstennis & Sky Sports – hareket halindeyken! Şu anda indirilebilir – iPhoneiPad ve Android
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12635750/emma-raducanu-british-no-1-not-among-wild-cards-into-rothesay-international-eastbourne

Yorum yapın

SMM Panel