Emma Raducanu: İngiliz No 1’in Rothesay International Eastbourne’u atlaması bekleniyor | Tenis Haberleri


1 Numaralı Britanyalı, Wimbledon hazırlıklarının geçen hafta Nottingham’da kendi tarafında bir sakatlık geçirmesi üzerine vurulduğunu gördü; Geçen yıl SW19’da Raducanu, Açık Dönem’de turnuvanın son 16’sına ulaşan en genç İngiliz kadın oldu

Son Güncelleme: 16/06/22 22:10

Emma Raducanu geçen hafta Nottingham'da yanından yaralandı.

Emma Raducanu geçen hafta Nottingham’da yanından yaralandı.

Emma Raducanu’nun Rothesay International Eastbourne’u atlaması bekleniyor, ancak katılımıyla ilgili bir karar vermek için Cuma günü saat 16:00’ya kadar zamanı var.

1 Numaralı İngiliz, Wimbledon hazırlıklarının geçen hafta Nottingham’da kendi tarafında bir sakatlık geçirmesi ve Viktorija Golubic’e karşı ilk tur maçından çekilmek zorunda kalmasıyla vurulduğunu gördü.

Raducanu, durmak zorunda kalmadan önce sadece yedi maçı geçmeyi başardı, bu da Wimbledon dönüşünden önce çimenlerde biraz zaman geçirmek için Devonshire Park etkinliğine katılacağına dair spekülasyonlara yol açtı.

Bununla birlikte, ABD Açık şampiyonu, 20 Haziran’da başlayacak olan ve çimde sınırlı bir süre ile All England Club’a gidebilecek olan Rothesay International Eastbourne’a girmek için henüz bir joker kart talebinde bulunmadı.

Nottingham’da aldığı sakatlık, Eylül ayında kazandığı dikkat çekici Grand Slam galibiyetinden bu yana WTA Tour’daki hayata uyum sağlamakta zorlanan 19 yaşındaki sporcu için bir dizi fitness endişesinin sonuncusuydu.

Geçen yılki Wimbledon’da Raducanu, Vitalia Diatchenko, Marketa Vondrousova ve Sorana Cirstea’ya karşı zaferler kazanarak sahneye çıkarak Açık Dönem turnuvasında son 16’ya kalan en genç İngiliz kadın oldu.

Emma Raducanu, geçen yılki ABD Açık'ta 1977'den bu yana Grand Slam tekler şampiyonluğu kazanan ilk İngiliz kadın oldu.

Emma Raducanu, geçen yılki ABD Açık’ta 1977’den bu yana Grand Slam tekler şampiyonluğu kazanan ilk İngiliz kadın oldu.

Londra’daki başarılarından sonra genç, başlangıçta sıralama turlarından geçtikten sonra ABD Açık’ta başarı ile spor tarihinin en büyük şoklarından birini yaratmayı başardı.

Raducanu, Avustralya Açık ve Roland Garros’ta ikinci tur maçları ile bu yıl Grand Slam’lerde çok büyük bir etki yaratmadı, ancak Wimbledon dönüşü öncesinde beklenti yüksekti.

Genç, Rothesay International Eastbourne’u kaçırmaya karar verirse, 2022’nin üçüncü majörüne girmeden önce çimlerde sadece 35 dakikalık maç süresi olduğu anlamına gelir.

Dünya 11 Numaralı Raducanu’nun, yan yaralanmasından yeterince iyileştiğini hissediyorsa, masada bir joker karakterle bir karar vermek için Cuma günü saat 16:00’ya kadar süresi var.

Bizi Twitter hesabımız skysports.com/tennis adresinden takip etmeyi unutmayın. @skysportstennis & Sky Sports – hareket halindeyken! Şu anda indirilebilir – iPhoneiPad ve Android
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12635269/emma-raducanu-british-no-1-expected-to-skip-rothesay-international-eastbourne

Yorum yapın

SMM Panel