Emma Raducanu, ilgi odağıyla nasıl başa çıkılacağı konusunda Maria Sharapova’dan tavsiye almaya teşvik edildi | Tenis Haberleri


ABD Açık şampiyonu Emma Raducanu, geçen hafta Caroline Garcia tarafından Wimbledon’dan elendiği için baskı altında olduğu iddialarını reddetti.

Son Güncelleme: 06/07/22 21:04pm

Britanyalı Emma Raducanu, ABD Açık zaferinden bu yana formda kalmak için mücadele ediyor, ancak baskı altında olduğu yönündeki konuşmayı reddetti

Britanyalı Emma Raducanu, ABD Açık zaferinden bu yana formda kalmak için mücadele ediyor, ancak baskı altında olduğu yönündeki konuşmayı reddetti

Eski Wimbledon şampiyonu Marion Bartoli’ye göre Emma Raducanu, şöhret ve beklentilerle nasıl başa çıkılacağı konusunda Maria Sharapova’dan tavsiye almalı.

All England Club’daki ikinci maçında ikinci turda kaybeden Raducanu, kendisini yıldızlığa fırlatan ABD Açık şampiyonluğunu savunmaya başlayacak.

Sharapova, 17 yaşında Wimbledon’ı kazandıktan sonra benzer bir şey yaşadı, ancak kariyeri boyunca çok etkili bir şekilde saha içi ve dışındaki talepler dengeli ve iki yıl önce emekli olmadan önce dört Grand Slam şampiyonluğu daha kazandı.

Raducanu, geçen hafta Caroline Garcia’ya kaybettikten sonra baskı konuşmalarına omuz silkti, ancak birinci sınıf ünlü statüsünü kazanmış ve bir dizi üst düzey sponsorluk anlaşması imzalamış olduğu için, ona olan ilgi daha da artacak.

Bartoli şunları söyledi: “Emma için, çok genç kazandığı için, imzaladığı tüm sözleşmeler ve sponsorluklar, yüzleşmek zorunda olduğu baskı – yani, bunu hayal bile edemiyorum.

Jacquie Beltrao, Wimbledon'daki ikinci tur maçında 19 yaşındaki Frances Caroline Garcia'ya düz setlerde yenildikçe Emma Raducanu için yanlış gidenleri yıktı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Jacquie Beltrao, Wimbledon’daki ikinci tur maçında 19 yaşındaki Frances Caroline Garcia’ya düz setlerde yenildikçe Emma Raducanu için yanlış gidenleri yıktı.

Jacquie Beltrao, Wimbledon’daki ikinci tur maçında 19 yaşındaki Frances Caroline Garcia’ya düz setlerde yenildikçe Emma Raducanu için yanlış gidenleri yıktı.

“Çok büyük. Bunu halletmek için çok özel biri gerekiyor. Muhtemelen bunu başarmış olan Maria Sharapova’dan biraz tavsiye almalı. İkincisini alması Maria’nın biraz zamanını aldı (büyük) slam) ama sonra toplamda beşe çıktı.

“Kendine karşı nazik olmalısın. Kendine biraz zaman ver. Sadece her seferinde o güçlü sonuçları alman gerekiyor, kazanmak değil, çeyrekler, yarılar, belki bir final. O zaman ikincisini alacaksın. .

“Sonuçların değişimi açısından çok dramatikse – kazandığınız gibi, o zaman birinci veya ikinci turda kaybedersiniz – zihinsel olarak zorlaşıyor. ‘Tamam, yakın bile değilim’ diye düşünüyorsunuz.

“Bir kez yaklaştığınızda ve her seferinde güçlü, sağlam sonuçlar aldığınızda, oradaymış gibi hissediyorsunuz, ‘Tamam, buraya aitim, son dörtte veya son sekizdeyim, o zaman başka bir büyük atılım yapabilirim’ “

Raducanu, New York’taki zaferinden bu yana ciddi yaralanmalarla mücadele ediyor ve henüz ikinci bir şampiyonluğun yakın zamanda kartlarda olduğunu gösteren herhangi bir sonuç elde etmedi.

Raducanu, üçüncü gün maçında topu Fransız Garcia'ya geri veriyor.

Raducanu, üçüncü gün maçında topu Fransız Garcia’ya geri veriyor.

Spor dünyasını büyüleyen tenisi yeniden keşfetmeye çalışırken, koçlarını doğraması ve değiştirmesi konusunda da büyük soru işaretleri var.

Raducanu ve Sharapova, Max Eisenbud’da bir ajanı paylaşıyorlar ve 2013 Wimbledon şampiyonu Bartoli şöyle devam etti: “Maria tüm dergilerin ön kapaklarındaydı ve birçok önemli anlaşma yaptı.

“Emma’nın tam olarak kaç milyon dolar imzalayabildiğini bilmiyorum ama büyük resme bakınca durum biraz benziyor. Ve Maria bunu mükemmel bir şekilde idare edebildi.

“Serena’yı burada yendi ve daha sonra uzun yıllar oyunun en büyük şampiyonlarından biri oldu. Benim için Maria bunu saha dışında yapmanın bir örneğiydi, ancak bunu sahada çok fazla engelleyebildi. Mahkeme sadece maç, iş ve galibiyetle ilgiliydi.Bunda çok iyiydi.

“Açıkçası Max, Maria’nın uzun süredir menajeriydi. Sanırım orada bir bağlantı olabilir. Sadece tavsiye alıyorum.

“En iyi oyunculara baktığınızda, sürekli olarak bazı tavsiyeler, onlara yardım etmek için insanlardan ipuçları arıyorlar. Yüzde bir veya iki olsa bile, sonuçta büyük bir fark yaratıyor.”

Perşembe günü Wimbledon’da

Üçüncü seribaşı Ons Jabeur, Perşembe günü turnuvanın hikayelerinden biri olan 34 yaşında ve iki çocuk annesi Tatjana Maria ile karşılaşarak Grand Slam finaline ulaşan ilk Arap kadın olacak.

Diğer yarı finalde 2019 Wimbledon şampiyonu Simona Halep, All England Club’da ikinci kez boy gösteren Elena Rybakina ile karşı karşıya gelecek.
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12647148/emma-raducanu-encouraged-to-seek-advice-from-maria-sharapova-on-how-to-deal-with-spotlight

SMM Panel PDF Kitap indir