Emma Raducanu: Cincinnati’deki Western & Southern Open’da Serena Williams karşılaşmasının tadını çıkaran İngiliz 1 Numara | Tenis HaberleriEmma Raducanu: Cincinnati'deki Western & Southern Open'da Serena Williams karşılaşmasının tadını çıkaran İngiliz 1 Numara | Tenis Haberleri

Emma Raducanu, 23 kez Grand Slam tekler şampiyonu emekli olmadan önce Serena Williams’ı oynama şansını “harika bir hediye” olarak nitelendirdi.

Raducanu, Cincinnati’deki Western & Southern Open’ın ilk turunda Williams ile karşılaşacak.

Williams, 40 yaşındaki Flushing Meadows’da yarıştıktan sonra “tenisten benim için önemli olan diğer şeylere doğru evrimleştiğini” söyledikten sonra emekli olacağını belirtti.

Raducanu gazetecilere verdiği demeçte, “Bence heyecan verici bir maç olacak” dedi. “Bunu dört gözle bekliyorum. Muhtemelen tüm zamanların en iyi tenisçisini oynamak için harika bir fırsat. Muhtemelen onunla oynamak için son fırsatım olacak.

“Kariyerlerimizin kesişmesi için, onu oynadığım için gerçekten şanslı olduğumu düşünüyorum. Ne olursa olsun, benim için gerçekten iyi bir deneyim olacağını ve geri kalanı için hatırlayacağım bir şey olacağını düşünüyorum. onun hayatından.

“Beklentiler, gerçekten bilmiyorum, gerçekten umurumda değil. Sadece oraya gitmek ve bir, oynayacağım maçın tadını çıkarmak istiyorum.

“Spordan ayrılırken en iyiyi oynamak harika bir hediye. O yüzden bunu dört gözle bekliyorum.”

İlk buluşma ve muhtemelen son görüşmeleri

Raducanu, kariyer rekoru 10 numarada, son 13 ayda sadece üç maç oynayan 40 yaşındaki seribaşı olmayan Williams’la berabere kaldı.

Raducanu, Williams’la ilgili en güçlü hatırasının yedi yaşında ilk koçu tarafından Wimbledon’a götürüldüğü zaman olduğunu söyledi.

19 yaşındaki oyuncu, “Bir şekilde Merkez Mahkemeye çıktık ve birini (6-1 6-1) yok etmesini izledik” dedi.

“Onu canlı görmek gerçekten harikaydı. İlk koçumla çıktığım o gün, o gün için çok heyecanlıydım. Sanırım bu hayatımda gerçekten özel bir zamandı, her zaman sahip olacağım bir anıydı.”

Toronto’da konuşan 19 yaşındaki çocuk, “Onu ABD’deki bu salıncakta görmek gerçekten ilham verici.

“Oynamaya devam ediyor çünkü belli ki oyunu seviyor. Ve bence uzun bir kariyer, birçok oyuncunun, özellikle benim de başarmayı arzuladığımız bir şey.”

Bu kariyer rekoru sıralamasına rağmen Raducanu, Cincinnati’ye giden sezon için 11-14.

Raducanu, “Genç yaşta başarılı olmak için, tabii ki gerçekten minnettar olmalısınız çünkü sevdiğim şeyi yapıyorum, ama aynı zamanda başarıya gerçekten düşündüğümden çok daha erken ulaştım.” Dedi. “Yani bu şekilde kendimle oldukça gurur duyuyorum.

“Ama zor bir yıl oldu. Kesinlikle birçok zorluk yaşadım ve yaşadım. Dürüst olmak gerekirse hepsinden çok şey öğrendim.”

Twitter hesabımız skysports.com/tennis’te bizi takip etmeyi unutmayın. @skysportstennis & Sky Sports – hareket halindeyken! Şu anda indirilebilir – iPhoneiPad ve Android
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12673568/emma-raducanu-british-no-1-relishing-serena-williams-showdown-at-western-southern-open-in-cincinnati

SMM Panel PDF Kitap indir