Emily Rudge: Rekor kıran İngiltere kaptanı, kadın ragbi ligi için daha fazla büyüme hedefliyor | Rugby Ligi Haberleri


İngiltere Bayanlar kaptanı Emily Rudge, bu hafta sonu Fransa’ya karşı oynanacak Test maçında takımı yönetmeye hazırlanırken Sky Sports’a konuşuyor; Cumartesi günkü Halliwell Jones Stadyumu’ndaki uluslararası çift başlı maçı saat 15:00’ten itibaren Sky Sports Arena’da canlı izleyin

Son Güncelleme: 17/06/22 13:50

Emily Rudge, İngiltere Kadınlar Futbol Şampiyonası'nda en çok forma giyen oyuncu oldu.

Emily Rudge, İngiltere Kadınlar Futbol Şampiyonası’nda en çok forma giyen oyuncu oldu.

Çok yönlülük, günümüz ragbi ligindeki herhangi bir oyuncu için önemli bir varlıktır, ancak belki de hücum yarısından ikinci sıraya geçiş yapan çok az kişi vardır.

Bu, Emily Rudge’ın kariyerinin onu alaşağı ettiği yol ve İngiltere Kadınlar takımının tarihinde en çok forma giyen oyuncu olmasına yol açtı.

Cumartesi günü, Rudge canlı yayında Fransa’ya karşı oynadıkları Test maçında İngiltere’yi geride bıraktığında bu rekoru 26 maça çıkaracak. Gökyüzü sporlarıve St Helens oyuncusu hiç şüphesiz yarılardaki erken deneyimlerinin sürüdeki rolüne yardımcı oldu.

Rudge, “Gençken oldukça hızlı ve biraz daha çeviktim ve kızlarımın takımında daha deneyimli oyuncu olduğum için bu rolü oynadım.” Gökyüzü sporları.

“Bu, muhtemelen diğer kızlardan biraz daha uzun süre oynadığım için, bir top oyuncusu rolüne uydum.

“Ama biraz daha olgun bir ortama girdiğimde, topla koşmanın benim gücümden daha fazla olduğunu gördüm. O pozisyona geldim, ama kesinlikle ikinci sırayı hücum yarısında oynamaktan daha çok sevdiğimi söyleyebilirim!

“Gençken farklı pozisyonlarda oynayabildiğim için minnettarım ve bu beni şu anda bulunduğum pozisyondan mutlu olduğum noktaya getirdi.”

Emily Rudge: Rekor kıran İngiltere kaptanı, kadın ragbi ligi için daha fazla büyüme hedefliyor | Rugby Ligi HaberleriEmily Rudge: Rekor kıran İngiltere kaptanı, kadın ragbi ligi için daha fazla büyüme hedefliyor | Rugby Ligi Haberleri

İngiltere Kadınlar vs Fransa Kadınlar

18 Haziran 2022, 15:00

canlı

Canlı Uluslararası Rugby Ligi

18 Haziran 2022, 17:30

canlı

Rudge’ın kariyeri boyunca yaptığı diğer en büyük değişikliklerden biri de kadın oyununun evrimi oldu ve manzara, İngiltere’deki ilk maçına 16 yaşında Avustralya’daki 2008 Dünya Kupası’nda çıktığı zamandan çok farklı görünüyor.

Bu zamanın çoğu yavaş bir evrim geçirdi, ancak son yıllarda Kadınlar Süper Ligi’nin 2017’de başlamasının ardından bu kıyılarda hızlı bir büyüme görüldü, Rudge ve St Helens takım arkadaşları artık bu yarışmanın standart taşıyıcıları oldular. .

İngiltere Bayanlar takımının artık maçların dışında da düzenli antrenman kampları var ve bu yılki Rugby Ligi Dünya Kupası, Old Trafford’da oynanan final de dahil olmak üzere erkekler ve tekerlekli sandalye turnuvalarının yanı sıra onları önde ve ortada görecek.

Rudge, kariyerinin son 16 yılında kaydedilen ilerlemeye hayran kalıyor ve bu yılki Dünya Kupası’nın daha da büyümek için bir sıçrama tahtası olmasını umuyor.

İngiltere kaptanı Emily Rudge, Kasım ayındaki yarışma öncesinde Dünya Kupası'nı önizliyor

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere kaptanı Emily Rudge, Kasım ayındaki yarışma öncesinde Dünya Kupası’nı önizliyor

İngiltere kaptanı Emily Rudge, Kasım ayındaki yarışma öncesinde Dünya Kupası’nı önizliyor

Rudge, “Kadın oyunu muazzam bir şekilde büyüdü ve bu gelişen çevrede büyüyecek kadar şanslıydım.” Dedi.

“Öyleyse, geriye dönüp baktığımda kadın oyununun şimdi olduğundan tamamen farklı bir yanını görmek için, hepsinin bir parçası olduğum için gerçekten şanslı hissediyorum.

“Bu Dünya Kupası kızlar için çok ama çok heyecan verici. Şimdiye kadarki her şey – yapılanma, oynayacağımız stadyumlar, alacağı kapsama.

“Kadınlar ragbi ligi üzerinde gerçekten bir etki yaratmak, Dünya Kupası’nda bir miktar başarı elde etmek için elimizdeki fırsat, sporun kitlesel olarak büyümesini sağlayacak. Bence, sonuçta hepimiz için nihai hedef bu. “

İngiltere, geçen Pazar Galler tarafından sert bir sınava tabi tutularak Warrington’daki Halliwell Jones Stadyumu’nda Cumartesi günkü Fransa ile karşılaşacak ve geçen yıl bu kez 60-0 yendikleri ev sahibini 32-6’lık bir galibiyete ulaştırdı.

Rudge, Galler’deki ilk Test maçından 12 ay sonra kaydedilen bu kayda değer gelişmenin, kaydedilen ilerlemenin bir başka işareti olduğuna inanıyor ve eski rakipleri Fransa’nın bu hafta sonu da İngiltere’ye zorlu bir çalışma yapmasını bekliyor.

Avrupa takımlarına karşı maçlar daha düzenli hale gelirken, İngiltere kaptanı 2019’da Papua Yeni Gine’ye yapılan iki Test turunun bir parçası olarak Güney yarımküredeki güç merkezleriyle Dünya Kupaları dışında yüzleşme fırsatlarını görmek istiyor.

Rudge, “Herhangi bir şey olursa, umarım büyüyecek ve daha da iyi olacak ve şimdi sahip olduğumuz destek, eskisiyle karşılaştırıldığında inanılmaz.” Dedi.

İngiltere'nin geçen yıl Galler karşısında kazandığı galibiyetten öne çıkanlar

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere’nin geçen yıl Galler karşısında kazandığı galibiyetten öne çıkanlar

İngiltere’nin geçen yıl Galler karşısında kazandığı galibiyetten öne çıkanlar

“Bence bu büyümeye devam edecek ve umarım Dünya Kupası’ndan sonra daha fazla oynama fırsatımız olur ve düzenli fikstürler elde ederiz.

Papua Yeni Gine turunu yaptık, şimdi Galler ve Fransa ile oynuyoruz ve umarım önümüzdeki birkaç yıl içinde Dünya Kupası dışında Avustralya ve Yeni Zelanda ile oynayabileceğiz çünkü bu gerçekten olmadı.

“Belki birkaç Testte Avustralya’da oynamak, kadınlar için tura çıkmak ve orada birkaç maç oynamak için ileriye doğru harika bir adım olur.”

İngiltere Kadınları Fransa’ya karşı izleyin ve ardından İngiltere’nin erkekleri, Cumartesi günü saat 15.00’ten itibaren Sky Sports Arena’da Halliwell Jones Stadyumu’ndaki uluslararası çift başlıkta Birleşik Milletler All Stars ile karşılaşıyor.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/news/12040/12635602/emily-rudge-record-breaking-england-captain-targets-more-growth-for-womens-rugby-league

Yorum yapın

SMM Panel