“Elbette Messi bundan hoşlanırdı”


Geçen yıl Barcelona başkanlığına aday olan Victor Font, kulübün Lionel Messi’yi geçen yaz ötesinde tutabileceğini iddia etti. Seçimi kazanması halinde Arjantinli’ye Michael Jordan tarzı bir sözleşme teklif etme planı olduğunu da sözlerine ekledi.

Josep Bartomeu’nun yerine geçen yıl Joao Laporta getirildi. Ancak Laporta, Messi’yi Nou Camp’ta tutamadı. Katalan tarafı, ücretsiz transferle Paris Saint-Germain’e taşındığı için forvetin sözleşmesini yenilemeyi göze alamazdı.

ile konuşurken VanguardiaFont, Messi’yi Barça’da tutmanın birden fazla yolu olduğunu iddia etti. Arjantinli ile Ürdün tarzı bir sözleşme teklif etme planı olduğunu söyledi ve şunları söyledi:

“Messi’yi kurtarmak için planımız farklıydı – ilk yıl maaş kitlesini ve kayıpları azaltıp ömür boyu bir anlaşma önerdi. Geçen gün, Nike’da geliştirilen Jordan markasının bu yıl 5 milyar doları aştığını okudum. Jordan 150 milyon dolar alacak. Bir yıl, NBA’deki herhangi bir mevcut rakamdan daha fazla ve oynadığı zamandan daha fazla.”

Daha da açıkladı:

“Geleneksel yenilemenin ötesine geçtik. Elbette Messi bunu isterdi çünkü Barça ile bağını güçlendirdi. Bugün bu bağı yeniden kurmak acil.”

Geçen hafta El Chiringuito TV’ye konuşan Font, kulübün geçen yaz değerli varlıklarından vazgeçmek zorunda olmadığı konusunda ısrar etti.

“Messi’nin sözleşmesini yenileyebilirdik. Kulübün onun için bir planı yoktu, her şey doğaçlamaydı.”

Laporta’nın altında Messi, Xavi ve Barcelona’da yazı tipi

Lionel Messi’nin sözleşmesinin Katalan kulübünü mali krize soktuğu iddialarının ortasında, Victor Font Arjantinliyi savunmak için hızlı davrandı. Forvetin kazandığından daha fazlasını getirdiğini ve tarafından alıntılandığını iddia ediyor. SPOR söyleyerek:

“Kulüp için değerli biri. Kulübü yöneten insanların şimdi düşündüğümüzle örtüştüğünü herkes kadar kutluyorum.”

Barcelona’nın Xavi’yi teknik direktör olarak almasıyla ilgili konuşmaya devam eden oyuncu, şunları söyledi:

“İlk maçta değişiklikler göreceğiz. Onunla futbol hakkında konuştum ve onu dinlemek benim için bir zevk. Bu sadece onunla ve Guardiola ile başıma geldi. Daha tanınabilir bir futbol olacak.”

Bu yaz Franck Kessié ve Andreas Christensen ile anlaşan Barcelona, ​​önümüzdeki haftalarda daha fazla oyuncuyla sözleşme imzalamaya çalışıyor.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-surely-messi-liked-it-barcelona-presidential-candidate-explains-planned-michael-jordan-style-deal-35-year-old-star?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir