Efsane spiker Halit Kıvanç annesini kaybetti! Acı haberi oğlu Ümit Kıvanç verdi…


Son dakika haberleri: ve maç spikeri olan Halit Kıvanç, kaybedilen gazeteci. Bir kullanıcı tarafından boğuşan isim, 97 yaşında hayat gözleri yumdu. Acı haberi oğlu Ümit Kıvanç duyurdu.

OĞLU ÜMİT KIVANÇ DUYURDU

kapak_092724

Oğlu Ümit Kıvanç: “Halit Kıvanç’ı kaybettik. Bizimle birlikte sevenlerinin de başı sağ olsun. Cenaze 27’si perşembe, öğle yemeğinden sonra Zincirlikuyu mezarlığı camiden kalkacak, mezarlığa defnedilecek.”

FATİH TERİM: “ÇOK ÜZÜLDÜM”

e655e189f90a4103a422c8b18b349267

Fatih Terim: “Hep Halit ağabey. Birlikte olduk, zaman geçirecek. Çok kişiye çok. Unutul vardı.

HALİT KIVANÇ KİMDİR?

resize_a0e41-b8fe40564pelehalitkivanc

Halit Kıvanç , 1925 yılında İstanbul’da doğum, radyo ve yayında., gazeteci, maç spikeri Türkiye’nin en ünlü ve en uzun süre sunucularındandır. Yazar ve boyaları Ümit Kıvanç’ın babasıdır.

PELE İLE RÖPORTAJ YAPAN İLK GAZETECİ

a1e6a1c5halitkivancpelemetinoktay

Pele ile röportaj yapan ilk olarak eğitimli Halit Kıvanç, orta öğretimini Pertevniyal Lisesi’nde, yüksek eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk’nde tamamlandı. 3 ay kadar Siirt-Kozluk ilçeye hakimlik yapıldıktan sonra Milliyet, Tercüman, Hürriyet, Güneş başta olmak olmak üzere çeşitli gazete ve dergilerde yazar ve yönetici olarak yöneticiler olarak görevler aldı.

1953’te Alp Zirek ve Halit Talayer ile birlikte Türkiye’nin ilk günlük spor gazetesi Türkiye Spor’u çıkardı. Bir yakın yakın BBC’de çalıştı. Türkiye’de radyo ve televizyon yayıncılığının geliştirmesinde kullanılanları olan Kıvanç, Türk televizyonculuğunda “ilk”in adamı oldu. Olimpiyatlar ve büyük uluslararası karşılaşmalarda sunucu olarak görev aldı. FIFA Dünya Kupası’nı televizyondan sunan ilk Türk spikerdir. 10 FIFA Dünya Kupası finalini radyo ve televizyonda nakletti.

BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI…

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kaynak : https://www.mynet.com/galeri/son-dakika-efsane-spiker-halit-kivanc-hayatini-kaybetti-spor-dunyasini-yasa-bogan-haber-351794-myspor

SMM Panel PDF Kitap indir