Edgbaston yetkilileri İngiltere-Hindistan Testi maçının dördüncü gününde kalabalıktaki ırkçılık iddialarını araştırıyor | Kriket Haberleri


İngiltere ile Hindistan arasındaki Test maçının dördüncü gününde Edgbaston’daki kalabalığın içinde sosyal medyada yapılan çeşitli ırkçı taciz iddiaları; Azeem Rafiq’in Twitter’da öne çıkardığı iddialar

Son Güncelleme: 22/04/22 22:51

İngiltere ve Hindistan arasındaki Testin dördüncü gününde Edgbaston'da ırkçı taciz iddiaları araştırılıyor

İngiltere ve Hindistan arasındaki Testin dördüncü gününde Edgbaston’da ırkçı taciz iddiaları araştırılıyor

Edgbaston yetkilileri, İngiltere’nin Hindistan’a karşı beşinci Testinin dördüncü gününde kalabalıktaki ırkçılık iddialarını araştırdıklarını söylediler.

Oyunun kapanmasının ardından Pazartesi akşamı sosyal medyada bir takım iddialar ortaya atıldı.

İddialar, eski Yorkshire kriket oyuncusu Azeem Rafiq tarafından “okumanın hayal kırıklığı” olduğunu söyledi ve Twitter hesabındaki retweetler yoluyla birkaç iddiayı işaretledi.

Resmi Edgbaston Twitter hesabından Rafiq’e yanıt olarak bir yanıt şöyle dedi: “Bunu okuduğumuz için çok üzgünüz ve bu davranışı hiçbir şekilde hoş görmüyoruz. En kısa sürede bu konuyu araştıracağız.”

Warwickshire’ın sahasındaki yetkililer, stadyumu herkes için güvenli ve davetkar bir yer haline getirme planlarını yakın zamanda ‘Herkes için Edgbaston’ yayınladı.

Ayrımcılık iddialarının nasıl bildirileceğine ilişkin ayrıntılar sağlayan web sitelerinde, “Ayrımcılığın her türlüsüne karşı duruyoruz ve kriketin herkes için bir oyun olmasını sağlamaya kararlıyız” diyor.

Pazartesi günü Edgbaston’daki Hindistan destekçilerinden biri hesabını Gökyüzü Spor Haberleri, “İyi niyetli şaka” olarak başlayan sözler, oyunun kapanmasına yaklaşık bir buçuk saat kala “korkutucu” olmaya başladı.

“Bizi işaret ettikleri, bize bakıp saldırgan hareketler yaptıkları noktaya geldi” dediler.

Taraftar, daha sonra taraftarlara karşı ırkçı hakaretler kullanıldığını söylemeye devam etti. Bunu komiserlere bildirdiklerini ancak “harekete geçmek yerine sadece yerimize oturmamızı söylediler” dediler.

Failleri işaret etmelerine rağmen görevlilerden herhangi bir işlem görmediler. Hayran, uzun zamandır böyle bir şey yaşamadığını söyledi.

ECB, yönetim organının resmi Twitter hesabında yayınlanan bir açıklamada ırk istismarı iddialarıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Açıklamada, “Bugünkü Test maçında ırkçı taciz raporlarını duymaktan çok endişe duyuyoruz” denildi. “Edgbaston’da araştırma yapacak meslektaşlarımızla temas halindeyiz.

“Krikette ırkçılığa yer yok.”

Gökyüzü Spor Haberleri daha fazla yorum için ECB ve Edgbaston ile iletişime geçmeye çalışıyor.

Maçın dördüncü günü İngiltere ile 259-3’te kapandı ve 5 maçlık serinin 2-2 bitmesini sağlayacak bir zafer elde etmek için 378 hedefi takip etti.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12645912/edgbaston-officials-investigating-allegations-of-racism-in-crowd-during-day-four-of-england-vs-india-test-match

SMM Panel PDF Kitap indir