Edgar Berlanga, Angulo’da ring içi ısırması nedeniyle uzaklaştırmayla karşı karşıya


Edgar Berlanga’nın hafta sonu kavgaları sırasında Alexis Angulo’yu ısırmaya çalıştığı için uzaklaştırma alacağı bildirildi.

‘Seçilmiş Kişi’, NABO Süper Orta Siklet Ünvanını korumak için Cumartesi günü New York’taki Madison Square Garden’da Angulo’yu geride bıraktı. Ancak, Berlanga’nın galibiyeti, 7. rauntta Angulo’nun boynunu ısırmaya çalıştığı ring içi suistimaliyle gölgelendi.

İsimsiz kaynaklara atıfta bulunmak, ESPNMike Coppinger, 25 yaşındaki oyuncunun eylemleri nedeniyle uzaklaştırma ve para cezası ile karşı karşıya kalabileceğini bildirdi. Olay New York Eyaleti Atletizm Komisyonu tarafından hala inceleme altında olduğundan, uzaklaştırma süresi henüz kesinleşmedi.

BoxingScene.com ayrıca, yenilmeyen Berlanga’nın muhtemelen altı ay uzaklaştırma ve 10.000 dolar para cezasıyla karşı karşıya kalacağını söyleyerek konuyla ilgili bir haber yaptı.

Edgar Berlanga’nın hafta sonu kavgaları sırasında Alexis Angulo’yu ısırmaya çalışmasını izleyin:

Berlanga, maçın 7. raundunun ortasında Angulo’nun boynunun/omuzunun sol tarafını ısırmaya çalışan taraftarlar tarafından kameralara yakalandı. Olay, Mike Tyson’ın Evander Holyfield’daki kötü şöhretli kulak ısırmasını andırıyordu.

Ancak hakem, Berlanga’yı kavga sırasındaki hareketlerinden dolayı cezalandırmadı.

Berlanga (20-0, 16 KOs) profesyonel kariyerinin başlarında umut vaat etti ve koşusuna 16 ilk tur nakavtıyla başladı. Ancak, sert vuruş ihtimali yavaşlama belirtileri gösterdi ve son dört maçında sert bir rekabetle karşılandı ve hepsini oybirliğiyle aldığı kararla kazandı.


Edgar Berlanga ısırma olayı için özür diledi

Edgar Berlanga, Alexis Angulo ile mücadelesi sırasında yaşanan ısırma olayı için şimdiden özür diledi.

Yakın tarihli bir Twitter gönderisinde Berlanga, duyguların ondan daha iyi olduğunu itiraf etti. Bununla birlikte, eylemlerinin tüm sorumluluğunu üstleneceğini söyledi.

Yaptıklarım ve dün Mike Tyson ısırığı hakkında söylediklerim için özür dilemek istiyorum. O andaydım ve kendimi biraz ileri götürdüm. Kendime, ekibime, üst sıralara ve diğerlerine verdiğim utancı ortadan kaldırmıyor.

İleriye dönük olarak, yeni başlayan savaşçı daha olgun olmaya ve davranışlarına dikkat etmeye söz verdi. Başka bir tweet’te şunları söyledi:

“Kötü tepki verdim ve tüm sorumluluğu üstlendim. Bundan sonra davranışlarımda daha dikkatli ve cesaret verici olacağım. Bir kez daha özür dilerim.”


John Cunningham tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/pro-boxing/news-boxing-news-edgar-berlanga-faces-suspension-in-ring-bite-angulo?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel