Edgar Berlanga, altı ay boyunca bokstan men edildi ve ısırmaya teşebbüsten 10.000 dolar para cezasına çarptırıldı | Boks Haberleri


Raporlara göre, süper orta sıklet Edgar Berlanga, bu ayın başlarında rakibi Roamer Alexis Angulo’yu ısırmaya çalıştığı için altı ay süreyle uzaklaştırıldı ve 10.000 dolar para cezasına çarptırıldı.

New York Eyaleti Atletizm Komisyonu, Berlanga’nın oybirliği ile kazandığı 11 Haziran’da Madison Square Garden’daki kavganın ardından cezaları uyguladı.

25 yaşındaki oyuncu, NABO süper orta sıklet şampiyonluk maçının yedinci turunda yumruk atarken Angulo’yu sol omzundan ısırmaya çalıştı, ancak o sırada hakem Ricky Gonzalez olayı görmedi.

Berlanga daha sonra, Tyson’ın 2007’de Evander Holyfield’ın kulağını ısırmasına atıfta bulunarak, “Ona bir Mike Tyson yapmak üzereydim” diye şaka yaptı.

Berlanga’nın organizatörü Top Rank başkanı Bob Arum şunları söyledi: Fight Freaks Unite: “Açıkçası, bu kötü bir kasıtlı faul, rakibinizi ısırıyor, bu yüzden komisyonun eylemiyle tartışamam.

NABO süper orta siklet şampiyonu Edgar Berlanga
Resim:
NABO süper orta siklet şampiyonu Berlanga, altı ay men cezasına çarptırıldı ve 10.000 dolar para cezasına çarptırıldı.

“O daha iyi biliyor ve daha iyi bilen ona danışmanlık yapan birçok insan var ve umarım bir ders alır.

“Bunu hafifletmek ve bununla övünmek onun başını belaya soktu. Onunla dalga geçerek durumu daha da kötüleştirdi. Zamanı geldiğinde oturup (ekibiyle) bundan sonra ne yapacağımızı konuşacağız. “

Berlanga, kavgadan bir gün sonra Twitter’da özür diledi: “Yaptıklarım ve Mike Tyson ısırığı hakkında söylediklerim için özür dilemek istiyorum.

“Şu andaydım ve kendimin biraz önüne geçtim. Kendime, takımıma, Top Rank’a ve diğer birçok kişiye verdiğim utancı ortadan kaldırmıyor.

“Kötü tepki verdim ve tüm sorumluluğu üstlendim. Bundan sonra davranışlarımda daha dikkatli ve cesaret verici olacağım. Bir kez daha özür dilerim.”
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12636137/edgar-berlanga-banned-from-boxing-for-six-months-and-fined-10000-for-attempted-bite

Yorum yapın

SMM Panel