Eddie Hearn, Gervonta Davis’i Ryan Garcia ile karşılaştırıyor


DAZN Boxing ile yaptığı röportajda Eddie Hearn, Ryan Garcia’dansa Gervonta Davis’i tercih edeceğini belirtti. Açıklama, kendisine verilen iki seçenekten en iyisini seçmek zorunda kalacağı ‘Tersineler misin’ oyunu oynarken geldi.

Davis ve Garcia arasında kimi imzalamayı tercih ettiği sorulduğunda, Hearn şunları söyledi:

Ryan daha büyük bir beraberlik olabilir ama ben ‘Tank’ Davis ile gideceğim çünkü bence o daha iyi bir dövüşçü.”

Hem Garcia hem de Davis yenilmedilerse de, Davis üç farklı ağırlık sınıfında birden fazla şampiyonluk talep etmeyi ve korumayı başardı. Bunlar arasında 2019’dan beri WBA Hafif Ünvanı, 2017’de IBF Süper Tüy Ünvanı, 2018 ve 2021 arasında iki kez WBA Süper Tüy Ünvanı ve 2021’de WBA Süper Hafif Ünvanı yer alıyor.

‘Tank’ Davis de 27 galibiyetinin 25’ini KO ile alarak önemli bir nakavt sanatçısı oldu. Son beş dövüşünden sadece biri mesafe kat etti.

Garcia, şu anda boksta da büyük bir isim ve sosyal medyada büyük bir takipçi kitlesine sahip. Ayrıca yenilmedi, rekoru 22-0 ve 18 nakavtla. ‘KingRy’ veya ‘The Flash’ olarak da anılan yükselen yıldız, ringdeki hızlı elleri ve ayaklarıyla hem taraftarlar hem de dövüşçüler üzerinde bir etki yarattı. The Ring tarafından altıncı en iyi aktif hafif sıklet olarak sıralandı.

Davis, Rolando Romero ile olan maçından önce bu dövüş videosunu Instagram’a gönderdi:

Röportaj klibini buradan izleyin:

youtube kapağı

Gervonta Davis ve Ryan Garcia kavga edecek mi?

Gervonta Davis, Rolly Romero’yu son maçında nakavt ettikten sonra, Ryan Garcia onu sosyal medya üzerinden kavgaya çağırdı. Aralarındaki maç fikri, dövüşçüler ve taraftarlar arasında ilgi gördü, ama bu olacak mı? Golden Boy Promosyonlarından Oscar De La Hoya umutlu.

De La Hoya anlattı TMZ:

“Mükemmel senaryo Ryan Garcia’ya karşı Tank Davis, değil mi? İşin çılgın yanı Floyd Mayweather’ın Tank Davis’in destekçisi olması ve ben Ryan Garcia’nın destekçisiyim, yani öyle olacak – Floyd’un Ryan ve Tank’tan sonra eldivenleri giydiğini hayal edin. Bu, boksun Super Bowl’u olurdu. O dövüşü 2022’de bitirmeyi çok isterim.”

FightHype ile yaptığı bir röportajda Oscar De La Hoya, Gervonta Davis’e Garcia ile mücadeleyi bir araya getirmek için büyük miktarda para teklif etmeye hazır olduğunu açıkladı:

Gervonta Davis’e Kasım ayında Ryan Garcia ile savaşmak için multi-multi-milyon dolarlık bir teklif yapmaya hazırım.”

Umarım bu büyük para teşviki, Gervonta Davis’i Ryan Garcia ile bu süper dövüşü yaratmaya yetecek kadar ikna eder.

Buradaki röportaja bakın:

youtube kapağı

John Cunningham tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/pro-boxing/news-boxing-news-eddie-hearn-states-sign-gervonta-davis-instead-ryan-garcia?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir