Eda Kaptan: Sıradaki hedef 2022 Dünya Şampiyonası

A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Fenerbahçe Opet ekip kaptanı Eda Erdem Dündar, “Takım olarak güzel bir galibiyet ortaya koyduk. İyi oynadığımız zaman herkesi yenebileceğimizi fazla kez gösterdik. Önemli olan sürdürülebilirliği arttırmamız” dedi.

Eda Kaptan: Sıradaki hedef 2022 Dünya Şampiyonası

A Ulusal Kadın Voleybol Takımı ve Fenerbahçe Opet takım kaptanı Eda Erdem Dündar, DHA’ya açıklamalarda bulundu.

Ulusal ekip ile güzel ve keyifli bir yazı geride bıraktıklarını ifade eden Eda Erdem Dündar, “Ulusal takım sezonu çok keyifli geçti. 4 ay fazla yoğun, 3 önemli turnuva oynadık. Ekip olarak güçlü durduğumuz, mücadeleyi hiç bırakmadığımız bir yaz sezonunu geride bıraktık diyebiliriz. Bütün ülkeden destek gördük. O yüzden oynarken de koskocoman keyif aldık. Sırasıyla Milletler Ligi, olimpiyatlar ve sonrasındaki Avrupa şampiyonasındaki madalya ile 4 ayı güzel bir şekilde kapattık. Herkes mutlu bir şekilde ayrıldı. Bizim için güzel bir serüven oldu. 2021 yazı bizim açımızdan çok neşeli geçti” biçiminde konuştu.

“SIRADAKİ HEDEF 2022 DÜNYA ŞAMPİYONASI”

Takım olarak her zaman niyet amaç gitmeleri gerektiğinin altını çizen deneyimli oyuncu, “2022 yılında dünya şampiyonası var. Sonrasında 2023 Avrupa şampiyonası ve 2024 yılında da Paris olimpiyatları olacak. İnşallah tekrardan katılabilirsek Paris olimpiyatlarını oynayacağız. Biz tekrar tekrar amaç gaye gitmeyi düşünüyoruz. Şu an öncelikli hedefimiz dünya şampiyonasında bir başarı elde yapabilmek. Ardından Avrupa ve olimpiyat var. Takım olarak zaten güzel bir başarı ortaya koyduk. İyi oynadığımız vakit herkesi yenebileceğimizi fazla kere gösterdik. Manâlı olan sürdürülebilirliği arttırmamız. Hedefimizde tabii fakat oynadığımız her turnuvada madalya alabilmek var. Fakat olimpiyattan bahsediyorsak, orası dünyanın en iyi 12 takımının olduğu, çok kayda değer, engebeli bir turnuva. Fakat 2024’e katılana dek ben inanıyorum oysa Filenin Sultanları olarak daha gelişmiş, özgüveni daha yüksek, oyundaki hakimiyeti daha başarılı bir takım olarak 2024’e girmiş olacağız. O yüzden bunu 2024 yılına doğru tekrardan konuşalım” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’de yeni sezon öncesinde hazırlıkların devam ettiğini gösteren Eda Erdem Dündar, “Bu sene çok genç bir ekibiz. Fenerbahçe Opet olarak idmanlar fazla neşe saçan geçiyoruz. Cümbür Cemaat fazla genç olduğu için hoş bir enerji ve sinerji var ortada. Yeni bir takımız. Çoğu oyuncu yeni geldi. O yüzden şu anda birbirimizi tanıma amaçlı hazırlık maçları yapıyoruz. Sezon öncesi idmanlarımızı devam ettiriyoruz. Bu sene engebeli bir yıl olacak. Çünkü, fazla fazla turnuva var. Oynadığımız her turnuvada da birincilik istiyoruz. Engebeli bir sene bizi bekliyor lakin neşeli bir voleybol izleteceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Eda Erdem Dündar, yeni sezon öncesinde sarı-lacivertli taraftarlara ise şöyle seslendi: “Aradan geçen 1.5 yıllık ayrılıktan sonra umuyorum oysa onlarla tribünde tekrardan buluşacağız. Sizleri çok özledik.”

Yorum yapın