ECB, genç Siyah kriketçiler için fırsatlar yaratmaya yönelik ACE programına yatırım da dahil olmak üzere, ırkçılık ve çeşitlilikle mücadele için bir eylem planı yayınladı | Kriket Haberleri


Ebony Rainford-Brent, Ocak 2020'de Afro-Caribbean Engagement (ACE) projesini kurdu

Ebony Rainford-Brent, Ocak 2020’de Afro-Caribbean Engagement (ACE) projesini kurdu

İngiltere ve Galler Kriket Kurulu (ECB), ülke çapındaki Siyah topluluklardan genç kriketçiler için daha fazla fırsat sağlamak amacıyla ACE programına mali destek sunuyor.

ACE, Surrey Cricket Club tarafından Siyah topluluklardan yeni nesil çocukları ve gençleri eğlence amaçlı oyun ve yetenek yoluna dahil etmek amacıyla 2020 yılında kuruldu.

Program, 2021’de Birmingham ve Bristol’de başarı görmüş olan Nottingham, Manchester, Leeds ve diğer Londra ilçelerine genişlemek için ECB’den gelen finansal desteği kullanacak.

ACE, Siyah topluluklardan gelenlerin erişimini artırmak için tabandan kriket programları oluşturmayı, yetenek yolları ve yetenek kimlik sistemleri geliştirmeyi amaçlar. Lansmanından bu yana, program 6.000’den fazla kişi için fırsatlar yaratırken, 10.000’den fazla genç kriketçinin her yıl yeni alanlarda ACE’nin Yetenek Kimliği programından geçmesi bekleniyor.

ACE programının başkanı Ebony Rainford-Brent şunları söyledi: “Bu, ACE için gerçekten önemli bir an. Güney Londra’da küçük başlamamıza rağmen, bu programın her zaman büyük bir ulusal etkiye sahip olacağını öngörmüştük. Altı şehirde olmak ve iki yıl içinde Londra’daki Thames Nehri’nin her iki tarafında, modelimizin oyunu değiştirmeye başladığını kanıtlıyor.

“ACE, tabandan seçkinlere kadar az temsil edilen gruplara yardımcı olmak için noktaları birleştirmeye odaklanıyor. Bu programın tam olarak bunu yapmak için yeni yollar açmaya yardımcı olacağını biliyoruz ve tüm bu farklı ilçelerdeki ekiplerle ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. bir etki.

Sport England’dan aldığımız ilk desteği geliştirmemize ve ACE’yi bir sonraki seviyeye taşımamıza izin veren bu anlamlı destek için ECB’ye gerçekten minnettarız – gerçekten ulusal bir organizasyon.”

ECB ayrıca, önerilen genişlemenin gerçekleştirilmesini desteklemek için bir Ulusal Operasyon Yöneticisi rolüne fon sağlamayı planlıyor.

İlk ve orta okullarda oturumlar başlatıldığından, her yıl 40.000’den fazla okul çocuğu ACE okul programlarına katılmaya hazırlanıyor.

England Women’s Cricket’in Genel Müdürü Clare Connor şunları ekledi: “ACE’deki ekip, Siyah topluluklardan gençlerin kriket oynaması ve yeteneklerini geliştirmesi için fırsatlar yaratmak için mükemmel işler yapıyor.

Güney Londra, Bristol ve Birmingham’daki erken etkilerinden sonra, ACE’nin ülke genelinde daha fazla şehir merkezinde kriket erişimini artırmasına yardımcı olmaktan gerçekten heyecan duyuyoruz.

“Hedeflenen fırsatların ve desteğin, kriketi herkes için bir oyun haline getirmede ve her genç kriketçinin potansiyelini gerçekleştirmesini sağlamada hayati derecede önemli olduğunu biliyoruz.”

Irkçılık ve ayrımcılıkla mücadele için ECB eylem planı

ECB’nin, kriketin ırkçılıkla mücadele etmek ve kapsayıcılık ve çeşitliliği teşvik etmek için oyun çapındaki planını uygulaması, aynı zamanda, AMB’nin Topluluk Yetenek Şampiyonu programının 10 kentsel bölgeye daha genişletilmesini ve bağlantılı olmayan kriket ortamlarındaki yetenekli kız ve erkek çocukları belirlemeye ve onları birbirine bağlamaya yardımcı olmasını da içeriyor. mevcut yetenek yollarına.

Buna ek olarak, ECB, yeterince temsil edilmeyen gruplardan daha fazla kişinin kriket koçluğuna ilk adımlarını atmasına veya becerilerini geliştirmesine yardımcı olmak için 2022 boyunca 3.000 Vakıf koçluğu bursu daha sunacak. İleri ve Uzman düzeyinde en az 15 burs verilecek ve 100 Koç Gelişim Bursu finansman, mentorluk ve iş fırsatları sağlayacaktır.

Ayrıca, kriket yeteneğinin demografisi hakkında kapsamlı veri toplamak için yeni bir ortaklığın parçası olarak Loughborough Üniversitesi tarafından desteklenecek çalışma seti ile, dezavantajlı geçmişlere sahip gençlerin yetenek yoluna erişmesinin önündeki mali engelleri azaltmak için ilk 1 milyon sterlinlik bir taahhütte bulunuyorlar. yollar.

Bu arada EY Lane4, İngiltere ve Galler’deki profesyonel kriket genelinde soyunma odası kültürlerini incelemek üzere görevlendirildi. 2022 sezonu boyunca devam edecek olan inceleme, profesyonel kriket ortamlarında neyin iyi çalıştığına dair bir anlayış oluşturmanın yanı sıra kriketin sağlıklı ve yüksek performanslı kültürlere nasıl ulaşabileceğini belirleyecek.

2021’de ECB, herkesin krikette yaşadığı bir ayrımcılık olayını tercih etmesi halinde isimsiz olarak bildirmesine izin veren yeni bir mekanizma kurdu. Oyun genelindeki yeni sistem, ECB’ye ve Ülkelere raporlama sürecini yönetme ve şikayetleri araştırma ve bunlara yanıt verme konusunda tavsiye ve destek sağlayan bağımsız uzmanlar Red Snapper’ın desteğiyle ECB tarafından işletiliyor.

ECB’nin amacı, uçtan uca sistemi devralmak ve en iyi uygulama geliştikçe daha da geliştirmek için bağımsız bir üçüncü taraf operatör atamaktı. Tercih ettikleri tedarikçi atamaya devam etmemeye karar verdikten sonra, ECB şu anda alternatif seçenekleri gözden geçiriyor ve bu sürecin, bir kez kurulduktan sonra ECB içinde raporlama sürecinin sorumluluğunu üstlenecek olan ECB’nin yeni Ayrımcılıkla Mücadele Birimi tarafından tamamlanmasını bekliyor.

Ayrımcılıkla Mücadele eğitimi artık ECB personeli ve daha geniş kriket ağı genelinde de sağlandı ve işgücünün yüzde 65’i Ocak ayından bu yana eğitimi tamamladı. ECB’nin yönetim ekibi, bu yıl oyun boyunca daha da yaygınlaştırılacak olan kapsayıcı bir liderlik programını tamamladı. Eğitim programının ısmarlama bir versiyonu, 2022 sezonunda uygulanmadan önce bu önemli izleyicinin ihtiyaçlarına göre uyarlanmasını sağlamak için kriketin 40.000 kişilik gönüllü tabanı için geliştiriliyor.

ECB, 30’dan fazla ilçe kuruluşunun Nisan’dan önce en az bir yeni Kurul Direktörü ataması ile 30 Nisan’da yüzde 30 kadın temsiline ulaşma hedefinden önce ilçe kuruluşlarının Kurul çeşitliliğini artırmak için ilerleme kaydettiğini belirtti. Kriketin, Kasım 2021’den bu yana sırasıyla yüzde 20 ve yüzde 10’dan, son tarihe kadar ortalama yüzde 30’dan fazla kadın temsiline ve yüzde 15’ten fazla etnik çeşitliliğe ulaşması bekleniyor.

ICEC, dinleme sürecinin ikinci aşaması olarak 10 Mart 2022’de Yazılı Kanıt Çağrısını başlattı. İlk aşama, geçen yıl Kasım ve Aralık aylarında yapılan ve 4.000’den fazla kişinin oyundaki deneyimleri hakkında çevrimiçi bir anketi tamamladığı çevrimiçi bir anketti.

Yazılı Kanıt Çağrısı, krikette eşitlikle ilgili olarak beş temada gruplandırılmış belirli sorular sorar: yetenek yolu ve profesyonel krikete geçiş; kültür; İyi pratik; şikayetler ve disiplin (ayrımcılıkla ilgili); ve yönetim ve liderlik. Yazılı Kanıt Çağrısı, kriketle ilgilenen herkese açıktır ve ICEC doğrudan kilit paydaşlardan sözlü kanıtlar alırken, oyundaki gelişmeler ve eğilimler hakkında araştırma yapar ve bilgi toplarken 20 Nisan 2022 Çarşamba günü saat 17:00’ye kadar açık kalacaktır. kriket organizasyonlarından.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12579395/ecb-invests-in-ace-programme-to-create-more-opportunities-for-young-black-cricketers

Yorum yapın