DY Patil Stadyumu saha geçmişi, istatistikler


Gujarat Titans (GT), yarın akşam Navi Mumbai’deki DY Patil Stadyumu’nda Sunrisers Hyderabad’a (SRH) karşı IPL 2022’deki dördüncü maçını oynayacak. Ahmedabad merkezli franchise, bu kadar çok maçta üç galibiyetle rekabetteki tek mağlubiyetsiz taraf.

Sunrisers Hyderabad ise yeni sezondaki üç maçından birini kazandı. SRH, ilk iki maçında Rajasthan Royals ve Lucknow Super Giants’ın elinde mağlubiyetler aldı. Turuncu Ordu, geçen hafta sonu Chennai Super Kings’e karşı kazandığı galibiyetle puan tablosundaki hesabını açtı.

IPL tarihinde yarın ilk kez SRH ve GT çapraz kılıçlar olmadan önce, burada DY Patil Stadyumu’nda oynanan önceki maçlardan bilmeniz gereken bazı hayati istatistikler var.


DY Patil Stadyumu T20 istatistikleri

Oynanan T20 maçları: 13

İlk vuruş yapan takımların kazandığı maçlar: 3

İkinci vuruş yapan takımların kazandığı maçlar: 10

Bağlanan Maçlar: 0

En yüksek takım puanı: 205/2 – Royal Challengers Bangalore vs. Punjab Kings, 2022

En düşük takım puanı: 112/8 – Punjab Kings vs. Pune Warriors, 2011

En başarılı koşu takibi: 208/5 – Punjab Kings – Royal Challengers Bangalore, 2022

Ortalama 1. vuruş sırası puanı: 152


DY Patil Stadı’ndaki son maç

Bu mekanın ev sahipliği yaptığı önceki oyunda, Sunrisers Hyderabad, Chennai Super Kings’i sekiz kaleyle yendi. SRH açıcı Abhishek Sharma, 75 koşuyla kariyerinin en iyi vuruşu için Maçın Adamı ödülünü kazandı. Sharma, Turuncu Ordu için beş dörtlü ve üç altılıyı ezdi.

İlk vuruşta, CSK 20’de 154/7 puan aldı. Cevap olarak, SRH, IPL 2022’de işareti bırakmak için 17.4’te 155/2 puan aldı.

Bu yarışmanın 37.4’ünde iki takımın vurucuları tarafından toplam dokuz altılı vuruldu. Dokuz küçük kapı iki vuruşta düştü, hızlayıcılar altısını torbaladı.


şimdiki kim Turuncu Kap & IPL 2022’de Mor Başlıklık? Bilmek için buraya tıklayın!

Sudeshna Banerjee tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/ipl-2022-srh-vs-gt-dy-patil-stadium-pitch-history-stats?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın