Dwight Howard, Tayvan Ligi’ndeki ilk maçında tahtadaki gerçeküstü sayılarla ortalığı kasıp kavuruyor


LA Lakers ile kasvetli bir sezonun ardından, sezon dışında hiçbir NBA takımı serbest oyuncu uzun adam Dwight Howard ile sözleşme imzalamadı. Hâlâ oynamak istiyor, sonunda yeteneklerini Taoyuan Leopards’a uydurmak için Tayvan’a götürdü.

“Süpermen”i iş başında görmek isteyen tıklım tıklım bir arenanın önünde Howard, gişe skorunu akıllara durgunluk veren sayılarla doldurarak hayal kırıklığına uğratmadı. Eski NBA oyuncusu maçı 38 sayı, 25 ribaund, 9 asist ve 4 blokla tamamladı.

Dwight Howard, pek çok basketbol taraftarının gittiğini düşündüğü şaşırtıcı bir enerji, hareketlilik ve sıçrayış sergiledi. Geçen sezon LA Lakers’ın birçok maçında sağlıklı bir sıyrıktı. Howard, 27’sinden başlayarak 60 maç oynadı ve Tayvanlı taraftarların hareket halindeyken gördüğü oyuncuya pek benzemiyordu.

Birden fazla kez, eski Lakers koçu Frank Vogel, Howard ortalıktayken bile LeBron James’i merkezde oynamaya karar verdi. Howard, sırtındaki sakatlıklar atletizmini elinden almadan önce, Tayvan’daki muhalefete karşı zirvedeymiş gibi üstün geldi.

Eski üç kez Yılın Savunma Oyuncusu kazananı, savunmada Leopards için oyunun başlarında damgasını vurdu. Şeride girmeden önce New Taipei CTBC DEA’yı iki kez düşündürdü. Howard’ın dört bloğu vardı, ancak takımının savunmasını sabitlerken çok daha fazlasını değiştirdi.

Howard’ın dudak uçuklatan rakamları da Leoparların galibiyetinde çok önemli bir etkiye sahipti. New Taipei’nin liderliğini sadece iki puana düşürmek için zamanında bir ribaund ve geri tepme yaşadı. Eski iki kez NBA blok şampiyonu, fazla mesaiyi zorlamak için potansiyel bir maç kazandıran şutu da savuşturdu.

youtube kapağı

Dwight Howard, Taoyuan Leopards ile kampanyasına başlamadan birkaç gün önce bir tanıtım videosu yaptı. Oynamak için heyecan ve şevk yayıyordu. LA Lakers’ta geçirdiği uyuşuk bir sezonun ardından tutku ve enerjiyle oynadığını görmek çok güzel.


Dwight Howard, eski NBA oyuncularının Tayvan’da ticaret yapmaları için kapıyı açıyor

Dwight Howard, Tayvan Ligi'ndeki ilk maçında tahtadaki gerçeküstü sayılarla ortalığı kasıp kavuruyor
“Süpermen” başkalarını Tayvan’da kendisine katılmaya ikna edebilir.

Dwight Howard, tartışmasız Tayvan’ın profesyonel liginde sahip olduğu en büyük ve en tanınmış oyuncu. Eski NBA oyuncuları formalarını asmadan önce genellikle Çin’e giderler.

Howard, Tayvan liginde bu kadar büyük bir etkiye sahipken ve basketbol hayranlarını yetenekleriyle hâlâ büyülerken, bazıları onun izinden gidebilir.

NBA içeriden Marc Stein bunu yapmak zorundaydı bildiri Tayvan’ın uluslararası basketboldaki potansiyeli hakkında:

“Kariyerlerine Asya’da devam etmek (veya canlandırmak) isteyen NBA oyuncuları için yeni bir seçenek olarak gözünüz Tayvan’da olsun. Dwight Howard, bu ayın başlarında şaşırtıcı bir şekilde Taoyuan Leopards ile bildirilen yedi rakam için sözleşme imzaladı ve Tayvan’daki nispeten yeni iki ligle, oradaki diğer takımlar, istemeyen oyunculara bir alternatif olarak kaçınılmaz olarak kendi kayan yazı imzalarıyla karşı koymaya çalışacaklar. Çin’de oynamak.

“Enes Freedom ve Isaiah Thomas’ın Tayvan kulüplerinin hedefleri olduğu söylendi. 10 kez All-Star seçilen Carmelo Anthony için de aynı şey… gerçi 38 yaşındaki Anthony’nin geçen sezon Lakers için 69 maça çıktıktan sonra başka bir NBA fırsatını beklediği yaygın olarak tahmin ediliyor.”

1000$’lık risksiz bir NBA bahsini nasıl yapacağınızı buradan öğrenin

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Düzenleyen Michael Macasero




Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-dwight-howard-wreaks-havoc-debut-game-taiwan-league-surreal-numbers-board?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir