Dursun Özbek’ten Kemerburgaz Yorumu – Futbol Haberleri


Dursun Özbek'ten Kemerburgaz Yorumu

Galatasaray Spor Kulübü’nün Divan Kurulu Kasım Ayı Olağan Toplantısı, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu Özhan Canaydın Konferans Salonu’nda toplantı. Toplantının başlangıcından önce Cumhuriyetimizin koruyucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz, sarı-kırmızılı askerlerin sahibi ve 1 numaralı üyesi Ali Sami Yen ve arkadaşı ile yakın zamanda sonunu yitirmiş olan üyelerinin anısına bir saygı duruşunda bulunuldu. Judoda madalyası kazanan oyuncuların alkışlanmasının ardından Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

“HEM GALATASARAY HEM DE TÜRK FUTBOLU İÇİN DOĞRULARI SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Galatasaray Spor Kulübü’nün Divan Kurulu Kasım Ayı Olağan toplantısında sarı-kırmızılı kulüp başkanı Dursun Özbek açıklamalarda bulundu. Federasyon ve medya ile mücadele ettiklerine değinen Özbek, “Bugün, bu divan toplantısı siz değerli üyelerimizle Galatasaray üzerine biraz dertleşmek istiyorum. Bildiğiniz gibi, son dönemde gerek Federasyon alanında medya içinde yerleşmiş odaklarla büyük bir mücadele içindeyiz. Sadece kendi çıkarlarını düşünen ve bu çıkarlar için gözden kaçırmadan Türk futbolunu manipüle eden bu grupla savaşımız bir günde bitmeyecek değerli arkadaşlar. Biz, hem Galatasaray hem de Türk futbolu için doğruları ele geçirmeye devam ediyoruz. Bir adım bile geri adım atmadan bu mücadeleden zaferle çıkacağız, buna gönülden gideceğiz. Bu mücadele bizi bir saniye bile yormaz, yaralamaz. Bizi asıl yaralayan, bu şer odaklarının ürettikleri aklamak hayale sığmayacak yalanlara inanıp, o yalanlar üzerinden bizi yıpratmaya çalışan bazı Galatasaraylılar. Tek amaç var: İlk günden beri inşa ettiğimiz birlik ve beraberlik ortamını, sevgi iklimini engellemeye çalışmak. Galatasaray tarihine kadar kutuplaşmadan, küskünlüklerden ne fayda gördü arkadaşlar, genel bakış boyutu. Biz, bu sevgi iklimini elde etmek için çaba sarf etmekten vazgeçmeyeceğiz ve sizin desteğinizle Galatasaray’da birliktelik, beraberliği sağlayacağız. Seçildiğimiz günden bugüne samimi eleştirileri her zamanı dikkate aldık. Ama bizim bu samimiyetimizin bir zayıflık gibi davranmaya, suistimal almaya de kesinlikle izin vermemeliyiz” diye konuştu.

Nwakaeme bombası!  Görüşmeler başladı... Süper Lig'e gidiyor

Nwakaeme bombası! Görüşmeler başladı… Süper Lig’e gidiyor

Katar 2022 FIFA Dünya Kupası kadroları açıklandı

Katar 2022 FIFA Dünya Kupası kadroları açıklandı

“HİÇ UTANMADAN BİZİ SOSYAL MEDYADA SUÇLU İLAN ETTİLER”

Metin Görgün’ün vefatı hakkında konuşan Dursun Özbek, “Buradan son dönemde yaşadığı bir konuyu sizinle paylaşıp, ilk ağızdan açıklığa kavuşturmak istiyorum. 11 sene Galatasaray formasını terletmiş, eski sporcumuz Metin Görgün’ün vefatından sonra yazılanlar, tutanlar… Tüm nakit sıkışıklığına rağmen, Galatasaray vadesi içindeki ödemeleri varmış, mahfuziyetini yerine getirmiş. Bu duruma rağmen, bizi hiç utanmadan sosyal ortamlardan kurtulmak hatta katil ilan ettiler. Bu kişilerle tartışmalı hukuki süreç başlatılank ve takip kavramı. Bundan sonra herkes Galatasaray adının nasıl kullanıldığına dikkat edecek. Bu vesileyle bir kez daha Allah’tan rahmet, sabır diliyorum” şeklinde konuştu.

“BURADA AMACIMIZ BİR ENKAZ EDEBİYATI YAPMAK KESİNLİKLE DEĞİL”

Galatasaray’ın mali çıkışı önemli bir adım attığına değinen Dursun Özbek, “İçinde bulunduğu zor yoldan çıkmak için çok önemli öğrenmek atıyor değerli arkadaşlar. Göreve geldiğimiz 11 Haziran’dan bugüne yaklaşık 850 milyon TL’lik bir ödeme yapmışız. Burada amacımız bir cehennem edebiyatı yapmak kesinlikle ama değil bu bizim realitemiz. Bunun üstesinden gelmeniz gerekiyor. Üstelik bu ödemeleri Avrupa kupaları ve Token gibi gelirlerimiz olmadan yaptık. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum; 30 Haziran’dan itibaren Bankalar Birliği anlaşmasına bağlı olarak gelirlerimizden %25-50 arası kesinti yapılmaya başlandı. Tüm bu ödemeleri, kesintilerle birlikte düşen gelirimizi karşılamıştık. Sadece bu durum bile Bankalar Birliği anlaşmasından çıkmamızın ne kadar gerekli olduğunu gösteriyor. Artık bu konuda hiç şüpheye mahal yok” dedi.

“MECİDİYEKÖY’DEKİ PROJE ÇOK ÖNEMLİ”

Mecidiyeköy’deki proje hakkında bilgi veren Özbek, “Galatasaray’ın Bankalar Birliği Anlaşması’ndan çıkması, sürdürülebilir bir finansal yapıya kavuşması, ona bağlı olarak sürdürülebilir sportif yaşam içine dahil edilmesi için olmazsa olmaz projemiz Mecidiyeköy projesi. Mecidiyeköy’deki binamız 2014’te rahmetli Duygun Ağabey döneminde eğitim başladı, sevgili başkanım o zaman bu işe beni memur etti. Orada uygulanan proje uygulamaları inşaata başladı. Kaba inşaatı bitti ve cephesi kapandı. O günden beri o vaziyette görünüyor. Günün şartlarına uygun olarak orada uygulanan proje plastik bir projeydi. Her manada kullanılabilirdi. Otel, rezidans, ofis ve her türlü ihtiyaca cevap verebilirdi. Bugünün zorluklarına bağlı olarak Mecidiyeköy’deki binamızın en uygun şekilde değerlendirilmesine şu yöne karar verdik. Rezidans yaşamak ve satalım dedik. Satmakta tek gayemiz var. Günde yaklaşık 1 milyon 200 bin TL faiz ödemesinden çıkmak. Senelik hesaplarsak 400 milyon TL faiz giderimiz var. Bu ödeme ile başa çıkılamaz. Gelirlerin düşmesi, ekonominin çok iyi gitmediği bu gibi dönemlerde Galatasaray’ın bir spor kulübü olarak icraatına büyük sekte vurmaktadır. Kaldı ki sportif faaliyetleri yürütürken gerek duyulan yere kadar azalan naklen yayın gelirlerinin dikkate alınması gerekiyor. Onun için Mecidiyeköy’deki proje çok önemli” diye konuştu.

“KEMERBURGAZ’A TAŞINMAK MECBURİYET”

Kemerburgaz projesini kulübe kazandırmayı çok önceden düşünmeye başlamalarını sağlayanlar Başkan Özbek, “Florya tesislerimiz 40 sene önce başkanlarımız tarafından yapıldı. 40 senedir aynı. yakışan ve ölüm şartlarına uygun bir yere gitmek zorunda olmak zorunda. son aşamaya gelin.Proje bize ait olmayan 40 dönümlük araziyi satın almak için her türlü hazırlığını yaptık.Bunu Galatasaray’a ait mülkleri çok önce küçültüz ve sizle paylaştığımız bir proje.65 dönümlük arazinin imarı mevcut.Bu imar çerçevesi 97 bin metrekare Florya’da satılabilir alan ortaya çıkıyo r. Yaptığım gerçeğe göre Florya’da satılabilir gayrimenkullerin metrekaresi brüt üzerinden 120 bin TL civarında. Süreç içinde nereye gideceğini siz hesaplayın. Yaklaşık 2-2,5 senenin geleceği var programı. Biz hemen harekete geçeceğiz. Arsanın alımını hızla bitirdikten sonra orada proje hazır. elde etmek için elden çıkarmak geldiklerinde açıklamalarında bulundu.

“GALATASARAY MEVCUT GAYRİMENKULLERİNİ BUGÜN OLDUĞU ŞEKLİYLE SATSA BORCUNA YETMİYOR”

117 yıllık okulların spor faaliyetlerini sürdürmesi için finansal durumun düzelmesi gerekliliklerinin altıncısını çizen Özbek, “Galatasaray’ın mevcut gayrimenkullerini bugün olduğu şekliyle satsa borcuna yetmiyor. Zaman zaman gayrimenkul ve inşaat şirketi şeklinde tenkitler kullanmak. Elbette değil. Galatasaray’ın ne olduğu ve ne amaçla ürettiği hepimizce malum. Eğer esas faaliyetlere bağlı olarak para kazanamıyorsan, kar gidişatı bir alternatif geliştirmek zorundadır. Bu bir sürü mecrada olabilir. Galatasaray’ı yönetenler bu mecburiyeti var. Biz 117 araçlarımızı beri sürdürdüğümüz sportif faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Buna hizmet etmek için her türlü aleti kullanmalıyız. 2000’e yakın amatör sporcumuz, antrenör var. 15 bine yakın spor okullarında spor öğretmeye çalıştığımız şeyler var. Bu sistem büyüyerek devam etmek zorundadır. Onun için zenginliğin finansal düzeyinin düzelmesinde. Buradan istihsal edilecek paralar çok büyük paralar. Bunun sonucunda, genel kurullarda, divanda konuşarak karar vermemiz lazım. Bu projelerin çok önemli ama hayata taşınmasının bir tek şartı var. Sizin desteğiniz olmadan bizim bu düşüncemiz yapma şansımız sıfır. Onun için her defasında küskünlüklerimiz varsa barışalım, evi sevelim, birlikte oluyoruz. Mücadeleye gideceğiniz o kadar çok konu var ki, burada birbirimizle mücadelenin sonuca varmadığını düşünüyorum” ifadesini kullandı.


Kaynak : https://www.cnnturk.com/spor/futbol/dursun-ozbekten-kemerburgaz-aciklamasi

SMM Panel PDF Kitap indir