Dünya Salon Atletizm Şampiyonası: İngiliz çift Lorraine Ugen ve Marc Scott bronz madalya kazandı | Atletizm Haberleri


Belgrad’da düzenlenen Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nın son gününde Lorraine Ugen bayanlar uzun atlamada bronz madalya kazanırken, Marc Scott erkekler 3000 metre finalinde üçüncü oldu; madalyalar, üç günlük etkinlikte İngiliz sporcular tarafından kazanılan yegane iki madalyadır

Son Güncelleme: 20/03/22 20:06pm

Lorraine Ugen, Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda bronz madalya kazandı.

Lorraine Ugen, Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda bronz madalya kazandı.

Lorraine Ugen ve Marc Scott, Büyük Britanya’nın Dünya Salon Şampiyonalarını eli boş bırakmaktan kaçınmasını sağladı.

İkili Pazar günü uzun atlamada bronz, 3000 metrede bronz madalya elde ederken, takım 1996’dan beri ilk kez Sırbistan’dan madalyasız dönecek gibi görünüyordu.

Ugen, 2016’da Portland’da üçüncü olduktan sonra, ikinci dünya salon bronzunu kazanmak için Belgrad’da 6.82m atladı.

“Sakatlıklarla acı çektiğim ve emekli olup olmayacağıma karar verdiğim için kısa bir süre oldu, arkamda sponsorluk yok, ama ‘geri dönmek için işi koymak ve bunu yapmak zorundasın’ dedim. podyuma tekrar elit seviyeye dönebileceğimi kanıtlamak için.

“Başta bu iki faulle kendimden korktum ve ‘lütfen bunu yapma, üç kez faul yapma’ dedim, bu yüzden üçüncü raundu aldığım için çok mutluydum ve bu benim için yeterliydi. podyum.

“Buraya gelip sezonun en iyi rekorunu almak istedim ama gizlice başka bir ulusal rekor istedim, çünkü kişisel olarak en iyim buradan geliyor ve bu parçayı sevdiğimi ve arsız bir İngiliz rekoru istediğimi biliyordum – ama sorun değil, bunu şuraya saklayacağız. açık havada, umarım geliyor.”

Scott Pazar günü Etiyopyalı ikili Selemon Barega ve Lamecha Girma’nın arkasında bitirmek için yedi dakika 42.02 saniye koştu.

“Bir madalya istediğimi kafamda vardı ve bu bazen çok ağır geliyordu. Bu yarışlarda ne olacağını asla bilemezsiniz. Son turda çok fazla ceset alıp alamayacağımı biliyordum.” arkamdan gelmeleri çok zor olurdu.

“Yarış dalgalı ve morarmıştı ama gidişat böyle. Belimde kan var ama şimdi hissedemiyorum. Tüm bunlar geçtiğinde daha sonra yapacağıma eminim. Hiçbir şeyi nemlendirmiyor ve acı bir madalya ile ayrılmaya değer.

“Her zaman bunun benim seviyem olduğuna inandım ama her zaman büyük şampiyonalarda küçük aksilikler yaşadım. Bu yıl rekabet edebileceğimi biliyordum. Bu bana ileriye dönük büyük bir güven veriyor.”

King, son çağrının ardından altıncı oldu

Son şampiyon Andrew Pozzi, Stark Arena’daki 60 metre engelli finalini başaramadı ve İngiliz, ısınma ve yarı finalde 7.60 saniyeyi geçti, ancak finale çıkmak için yeterince hızlı değil.

ABD’li Grant Holloway, yarı finalde 7.29 saniyelik kendi dünya rekorunu egale etti ve 7.39 saniye ile altın madalya kazandı ve İngiliz Dave King, adının dramatik bir şekilde çantasından çıkarılmasının ardından 7.62’de finalde altıncı oldu. leke.

King ve Japon Shusei Nomoto yarı finalde tam olarak aynı zamanı kaydetti. Kendi yarışlarında 7.57 koştular ve onları ayıracak hiçbir şey olmadan, finali kimin yapacağına karar vermek için isimleri bir çantadan çekildi. King, önlüğü çağrı odasında çıkarıldıktan sonra ilk küresel şampiyonluk finaline yükseldi.

Neil Gourley 1500 metrede altıncı, erkekler 4×400 metre bayrak yarışında Alex Haydock-Wilson, Ben Higgins, Samuel Reardon ve Guy Learmonth da altıncı oldu. Hannah Williams, Ama Pipi, Yemi Mary John ve Jessie Knight’tan oluşan kadın kadrosu beşinci oldu.

Bu arada İsveçli Mondo Duplantis, altın madalya kazanmak için 6.20 metreyi geçerek yeni bir dünya kapalı sırıkla atlama rekoru kırdı. Venezüellalı üç atlamacı Yulimar Rojas da bayanlar üç adım atlamada kendi dünya rekorunu alt üst ederek 15.74 metre sıçrayarak altın madalya kazandı.
Kaynak : https://www.skysports.com/athletics/news/12040/12571698/world-indoor-athletics-championships-british-pair-lorraine-ugen-and-marc-scott-win-bronze

Yorum yapın