Dünya Kupası Finali: İngiltere kaptanı Heather Knight ‘tarih’ yazmak ve ‘olağanüstü bir hikaye yazmak’ istiyor | Kriket Haberleri


Birleşik Krallık’taki herkes, Sky Sports Ana Etkinliği (401), Sky Sports Cricket Dünya Kupası kanalı (404), Sky’da bu Pazar saat 1’den itibaren başlayacak olan Kadınlar Kriket Dünya Kupası finalinin canlı aksiyonunun keyfini çıkarabilecek. Vitrin (106) ve Sky Sports YouTube kanalı

Son Güncelleme: 02/04/22 9:19


İngiltere Kadınlar Dünya Kupası finalinde Avustralya ile Pazar günü saat 01.00'den itibaren Sky Sports'tan canlı olarak karşı karşıya gelecek.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere Kadınlar Dünya Kupası finalinde Avustralya ile Pazar günü saat 01.00’den itibaren Sky Sports’tan canlı olarak karşı karşıya gelecek.

İngiltere Kadınlar Dünya Kupası finalinde Avustralya ile Pazar günü saat 01.00’den itibaren Sky Sports’tan canlı olarak karşı karşıya gelecek.

Kaptan Heather Knight, Kadınlar Dünya Kupası finalinde Avustralya ile karşılaşmaya hazırlanırken İngiltere’nin “tarih” ve “olağanüstü bir hikaye yazma” şansının tadını çıkarıyor.

Knight’ın suçlamaları, Pazar günü Hagley Oval’de 2017 zaferini desteklerlerse, Kadınlar Dünya Kupası unvanını başarıyla savunan ilk İngiltere takımı olacak.

İngiltere bu yılki turnuvadaki ilk üç maçını kaybetti ve erken eleme tehlikesiyle karşı karşıyaydı, ancak o zamandan beri arka arkaya beş maç kazandı ve Perşembe günkü yarı finalde Güney Afrika’ya karşı 137 sayılık bir galibiyetle finale yükseldi.

Dünya Kupası Finali: İngiltere kaptanı Heather Knight 'tarih' yazmak ve 'olağanüstü bir hikaye yazmak' istiyor | Kriket HaberleriDünya Kupası Finali: İngiltere kaptanı Heather Knight 'tarih' yazmak ve 'olağanüstü bir hikaye yazmak' istiyor | Kriket Haberleri

Avustralya vs İngiltere

3 Nisan 2022, 01:00

canlı

Knight, final öncesi basın toplantısında şunları söyledi: “Bence kazanmamız, başladığımız başlangıçtan sonra daha fazla anlam ifade edecek ve bunu tersine çevirebilmek dikkate değer olacak. Kazanabilirsek bu daha da özel olacak.”

“İlk İngiltere takımı olarak tarih yazma fırsatımız var. [win back-to-back titles] ve bu çok heyecan verici bir şey.

“Olağanüstü bir hikaye yazmamız için sahne hazır ama bu yeni bir sayfa ve biz ve Avustralya eşit olarak gireceğiz. O gün performans sergileyen ve baskıyla uğraşan o.

Dünya Kupası Finali: İngiltere kaptanı Heather Knight 'tarih' yazmak ve 'olağanüstü bir hikaye yazmak' istiyor | Kriket Haberleri

Dürüst olmak gerekirse, arka arkaya üç mağlubiyetten sonra çıktığımızı sanıyordum ve oldukça moralim bozuktu ama sonra matematiği yaptığımda, işler biraz istediğimiz gibi giderse, hala makul bir atış yaptığımızı gördüm. Şimdi çok fazla ivme kazandık ve Avustralya’ya karşı bir iş yapabileceğimizi hissediyoruz.

Heather Knight İngiltere’nin Dünya Kupası kampanyasında

‘Grupta büyük bir heyecan var’

“Dünya Kupası finallerine katılmak, yapmayı planladığınız şeydir, ne için çok antrenman yaptığınız, neye dahil olmak istediğinizdir, bu yüzden grupta büyük bir heyecan var.

“2017 hakkında çok fazla düşünmeyeceğiz, yepyeni bir gün, yepyeni bir oyun ve dışarı çıkıp neler yapabileceğimizi gösterme şansımız var.

“Ancak birçok oyuncumuzun sahip olduğu 50 yaş üstü Dünya Kupası’nı kazanmanın olumlu anılarının bizim için gerçekten yararlı olacağını düşünüyorum.

Spinner Sophie Ecclestone, İngiltere'nin Avustralya'ya karşı Kadınlar Dünya Kupası finalini kazanma şansını anlatıyor

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Spinner Sophie Ecclestone, İngiltere’nin Avustralya’ya karşı Kadınlar Dünya Kupası finalini kazanma şansını anlatıyor

Spinner Sophie Ecclestone, İngiltere’nin Avustralya’ya karşı Kadınlar Dünya Kupası finalini kazanma şansını anlatıyor

“Baskı ile başa çıkabileceğimizi ve maçlar yaklaştığında ve işler tehlikede olduğunda, en iyi kriketlerini getirebilecek ve duruma yükselebilecek oyunculara sahip olduğumuzu bilerek.”

İngiltere, bu yıl dördü de dahil olmak üzere, Avustralya’ya karşı son yedi bir günlük uluslararası maçında kaybeden tarafta yer aldı.

Knight’ın takımı, çok formatlı bir Kadın Külleri sırasında her üç ODI’de de yenilgiye uğradı ve ardından yine Dünya Kupası’nın açılış maçında Hamilton’da 311’lik bir hedefin peşinden koşmayı son anda başaramadılar ve ardından tekrar Dünya Kupası’nın açılış maçında kaybettiler.

Avustralya bu yarışmadaki sekiz maçının hepsini ve önceki 38 ODI’sinin 37’sini kazandı.

Eski İngiliz kriket oyuncusu Charlotte Edwards, Avustralya'nın Dünya Kupası finalinde daha fazla baskı altında olduğunu söyledi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Eski İngiliz kriket oyuncusu Charlotte Edwards, Avustralya’nın Dünya Kupası finalinde daha fazla baskı altında olduğunu söyledi.

Eski İngiliz kriket oyuncusu Charlotte Edwards, Avustralya’nın Dünya Kupası finalinde daha fazla baskı altında olduğunu söyledi.

‘İngiltere Avustralya’dan çok uzakta değil’

Knight, “En iyi kriketimizi getirmemiz gerekecek ama Avustralya’dan o kadar da uzakta değiliz ve onları yenebileceğimizi biliyoruz.

“Onları bu kadar yakına ittiğimizi bilmek gerçekten iyi bir işaret. Ashes’ta bazı noktalarda bunu yaptık ama maçları bitiremedik ve ilk grup maçında onları çok zorladık.”

Ile konuşmak Gökyüzü sporları’ Nasser Hussain, Knight ekledi: “Avustralya favori olacak.

“Onlara karşı birkaç yaramız var, orası kesin, ancak son zamanlarda bizi çok fazla yendikleri için kaybedecek bir şeyimiz yok. Rüzgara karşı dikkatli olmalıyız, onlara gitmeli ve bizi nereye götüreceğini görmeliyiz.

Dünya Kupası Finali: İngiltere kaptanı Heather Knight 'tarih' yazmak ve 'olağanüstü bir hikaye yazmak' istiyor | Kriket Haberleri

İnsanların bana bakıp işlerin iyi mi kötü mü olduğunu bilmediklerini düşünmek hoşuma gidiyor. O sakin varlık olmak istiyorum ve bunun özellikle işler kötü gittiğinde önemli olduğunu düşünüyorum. İnsanların ciddi olduğumu anlamaları için anlarımı biraz daha duygusal veya güçlü olarak seçmeyi seviyorum. İşler biraz çılgına dönse bile, elimden geldiğince bu sakinliği korumaya çalışıyorum.

Heather Knight kaptanlığı konusunda

“Romantik bir son verecek biri değilim ama bence bu, bulunduğumuz konumdan dönerek ve Ashes’ta biraz hırpalanmış ve ardından Avustralya’yı yenmiş olsaydık, hikayenin mükemmel bir sonu olurdu.

“Mükemmel bir hikaye olurdu, sadece gidip onu uygulamamız gerekiyor.”

Knight İngiltere’nin karakterini selamlıyor

Knight, İngiltere’nin dramatik dönüşü hakkında gazetecilere şunları söyledi: “Bunun bir an ya da tek bir büyülü şey olduğunu düşünmüyorum. İnsanların yazmak istediği hikayeye uymadığını biliyorum!

“Bu, sakin kalmak, panik yapmamak, pozitif kalmak ve yanlış giden birçok şeyin bizim kontrolümüzde olduğunu fark etmekle ilgiliydi. Saha, bowling ekstraları, kötü şut seçimi gibi küçük şeyler.

Kaptanlar Heather Knight ve Meg Lanning, Kadınlar Dünya Kupası kupasıyla poz veriyor - Pazar günü kupayı kim kaldıracak?

Kaptanlar Heather Knight ve Meg Lanning, Kadınlar Dünya Kupası kupasıyla poz veriyor – Pazar günü kupayı kim kaldıracak?

“Oldukça hızlı değiştirebileceğimiz şeylerdi ve bowlingimiz rekabetin arka ucunda zirveye çıkmaya başladı.

“Birlikte olduğumuz için gerçekten gurur duyuyorum. Avustralya’da da zor zamanlar geçirdik. [during the Ashes] ve birlikte kaldığımız gerçeği, bu grupta sahip olduğumuz karakter hakkında çok şey söylüyor.

“En büyük riskler söz konusu olduğunda en eksiksiz performansımızı getirdik. [in the semi-final against South Africa]. Bu olağanüstüydü ve bunu finalde tekrar yapmak istiyoruz.”

İngiltere ve Avustralya arasındaki Kadınlar Dünya Kupası finalini Sky Showcase, PICK ve Sky Sports Cricket YouTube kanalında Pazar günü saat 1’den itibaren ücretsiz izleyin. Oyun ayrıca Sky Sports Cricket World Cup ve Sky Sports Ana Etkinliğinde gösteriliyor.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12580160/world-cup-final-england-captain-heather-knight-looking-to-make-history-and-write-remarkable-story

Yorum yapın