Dünya Bilardo Şampiyonası: Shane Van Boening, Marshall Arena, Milton Keynes’deki turnuvayı kazandı | Snooker Haberleri


Shane Van Boening, 2002’de Earl Strickland’den bu yana unvanı kaldıran ilk Amerikalı olduktan sonra 60.000 sterlin para ödülü topladı; South Dakota Kid, Milton Keynes’de Albin Ouschan’ı yenerek Dünya Bilardo Şampiyonası’nı kazandı

Son Güncelleme: 10/04/22 21:24


Shane Van Boening, 2022 Dünya Bilardo Şampiyonası unvanını alarak dünya şampiyonu oldu.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Shane Van Boening, 2022 Dünya Bilardo Şampiyonası unvanını alarak dünya şampiyonu oldu.

Shane Van Boening, 2022 Dünya Bilardo Şampiyonası unvanını alarak dünya şampiyonu oldu.

Shane Van Boening, Pazar günü Marshall Arena, Milton Keynes’de düzenlenen Dünya Bilardo Şampiyonası finalinde Albin Ouschan’ı mağlup ederek dünya şampiyonu oldu.

10-3’ten Hall of Famer ve eski Dünya Şampiyonu Mika Immonen’i 11-10 mağlup ederek son 16’ya kalarak çağlar boyunca geri dönüş yapan Amerikalı, finalde de ivmesini sürdürdü.

6-6’dan Van Boening, uzman bir performansla eve koştu ve ilk dünya şampiyonluğunu elde etmek için Ouschan’ı masada çok az fırsat bırakarak duygusal bir 13-6 galibiyetini tamamladı.

South Dakota Kid için bir dönüm noktasında aynı anda zahmetsiz ve eşit derecede nefes kesiciydi.

Van Boening, “Yıllardır deniyorum. İki kez finalde, iki kez finalde oldum. Sadece Dünya Bilardo Şampiyonası’nı kazanacağımı biliyordum. Dünya Şampiyonu olacağımı hayal etmiştim. size çok çalışmayı, hayallerinizin peşinden gitmeyi ve asla pes etmemeyi öğretir.

“Harika bir haftaydı. Benim için Mika’ya karşı oynadığım maç bir şeyleri değiştirdi. Eve 10-3 geride dönebilirdim. Ama mücadele ettim. Kelimelerim tükendi. Kendi adıma çok mutluyum. Bu sporun tüm hayranlarına teşekkür ederim.

“Kariyerime çok fazla saat harcadım. Dünya şampiyonu olmayı hayal ettim. Bugün o an.”

“Bu bir rüyanın gerçekleşmesi. Beni daha çok acıktırıyor, eve gidip biraz balığa gideceğim ama sonra tekrar çok çalışacağım.”

Earl Strickland’ı taklit ederek unvanını koruyan ve üç kez kazanan tarihte yalnızca ikinci oyuncu olmayı hedefleyen Ouschan, “Maçın ortasına kadar ileri geri gitti. Bir güvenlik oynadım, sonra yapmadım. maçın geri kalanı için bir atış yapın.

“Shane harika bir turnuva oynadı ve harika geri dönüşler yaptı. Bugün bunu hak etti. Hayal kırıklığına uğradım, ancak daha iyi oynadığını söylemek doğru olur. Bazı topları vardı ama bu olmadan dünya şampiyonu olamazsınız.”

Galibiyet, Van Boening’i 30 Kasım-3 Aralık tarihlerinde Las Vegas’ta Team USA Mosconi Cup takımındaki yerini korumak için komuta konumuna getiriyor.

Sky Sports’ta sıradaki yer, 5-8 Mayıs tarihleri ​​arasında Cebelitarık’taki Europa Point Spor Kompleksi’ndeki World Pool Masters.

Ayrıca size İngiltere Açık | 17-22 Mayıs | Copper Box Arena, Londra I Dünya Bilardo Kupası | 14-19 Haziran | Brentwood Centre, Essex I ABD Açık Havuz Şampiyonası | 10-15 Ekim | Harrah’s Resort, Atlantic City & Mosconi Kupası | 30 Kasım – 3 Aralık | Bally’nin Las Vegas’ı.

Skysports.com/more-sports web sitemiz, mobil cihazlara yönelik uygulamamız ve Twitter hesabımız aracılığıyla tüm açılardan ele aldık. @skysportspool en son haberler ve raporlar için.
Kaynak : https://www.skysports.com/snooker/news/12040/12587663/world-pool-championship-shane-van-boening-wins-tournament-at-marshall-arena-milton-keynes

Yorum yapın