Dünkü 2022 IPL maçını kim kazandı, RCB vs MI


bu Kraliyet Meydan Okuyanları Bangalore (RCB) yendi Mumbai Kızılderilileri (MI) dünkü yedi kaleyle IPL eşleşme Pune’daki Maharashtra Kriket Derneği (MCA) Stadyumu’nda. 152’yi kovalayan Bangalore, hiçbir zaman herhangi bir belaya bakmadı ve hedefi 18.3 fazladan geçti

Genç RCB açıcı Anuj Rawat, takımı için gösterinin yıldızıydı ve 47 toptan 66’lık çekici bir sayı attı. Rawat ve Virat Kohli (36 üzerinden 48), kovalamacaya rehberlik etmek için 80 kişilik ikinci bir küçük kapı standında yer aldı. Daha önce, Bangalore, açılışlar 8’de 50’yi eklediğinde istikrarlı bir başlangıç ​​​​yaptı.

Rawat baskın ortaktı ve kritik sınırlar buldu, RCB kaptanı Faf du Plessis ona grev yapmaktan memnundu. Mumbai’li sol kol denizci Jaydev Unadkat, Du Plessis’i (16/24) bir kesiciyle yalpalayarak ve onu uzun süre yakalatarak ekibi için çok önemli bir gelişme kaydetti.

Rawat iyi formda görünmeye devam etti ve 38 topun ellisine geriledi. Vuruşunun en önemli noktalarından biri, Basil Thampi’nin en fazla derin orta sahada yaptığı kayıtsız bir vuruştu. Bir sonraki top, başka bir sınır için noktayı geçti.

Diğer uçta Kohli geldi ve hemen işine girdi. 30’a gelmeden dört akıcı sınıra ulaştı. Dewald Brevis’in derin orta sahada bir yakalamayı sürdürememesi nedeniyle 15. turun ilk topundan düştü; Thampi şanssız melon oyuncuydu.

Poşetteki oyunla genç Rawat, Kieron Pollard ve Unadkat’ı arka arkaya altı kez tokatlayarak eğlenme fırsatını yakaladı. Sol elini kullanan oyuncunun mükemmel vuruş vuruşları, Ramandeep Singh’in direkt vuruşuyla, Kohli’nin onu sıkı bir ikinci koşu için çağırdığı sırada sona erdi. Büyük vuruşlu formunu sürdüren Dinesh Karthik geldi ve Jasprit Bumrah’ı orta sahada maksimuma çıkardı.

Sonlara doğru Kohli’ye Brevis’e tartışmalı bir şekilde lbw verildiği için biraz drama vardı. IPL’deki genç tarafından ilk top, RCB vurucusunun savunma atışı girişiminde bulunduğunu gördü, ancak dövüldü ve lbw’ye karar verildi.

Kohli incelemeye gitti ve top hem yarasaya hem de pede yakındı. Verilmesi zor bir karardı ve sonunda üçüncü hakem top kütüklere çarparken sahadaki çağrısına bağlı kaldı.

Yine de kararın nihai sonuç üzerinde hiçbir etkisi olmadı, çünkü Glenn Maxwell geldi ve oyunu bitirmek için ardışık sınırları çarptı. Günün erken saatlerinde Chennai gibi, Mumbai de IPL 2022’de üst üste dördüncü yenilgisini aldı.


Splendid Suryakumar Yadav, MI’yı RCB’ye karşı 6 için 151’e yükseltti

Suryakumar Yadav, MI adına RCB'ye karşı tek başına oynadı Pic: IPLT20.COM
Suryakumar Yadav, MI adına RCB’ye karşı tek başına oynadı Pic: IPLT20.COM

Suryakumar Yadav’ın 37 topunda 68*’lik harika bir vuruş, MI’yı RCB’ye karşı 6’da berbat bir 79’dan 6’da iyi bir 151’e çıkardı. Kura atışını kaybettikten sonra sopaya gönderilen Mumbai, 1’e 50’den 62’ye 5’e düştü. Ancak Suryakumar, ölümünde muhteşem bir vuruşla değerini gösterdi. Takımına bowling oynayacak bir şey vermek için beş dört ve altı altıyı çarptı.

Mumbai’nin açılışları, franchise’ın üç fazladan sonra kayıpsız 13’e ulaştığı için temkinli başladı. Rohit Sharma daha sonra Muhammed Siraj’ı bir sonraki turda dört ve altı için dövdü. MI kaptanı ve Ishan Kishan, bir sonraki üç sınır için Wanindu Hasaranga’yı bir araya getirdi.

Mumbai, yedinci devrenin başında 50’ye ulaşmayı başardı. Ancak, Rohit (15’te 26), Harshal Patel’den daha yavaş bir topu melon oyuncuya geri gönderdikten sonra, her şey onlar için oldukça hızlı bir şekilde yokuş aşağı gitti. Brevis (8) daha sonra Hasaranga’nın hilesi tarafından geri alındı ​​ve lbw’yi tuzağa düşürdü.

Kishan (26) Akash Deep’i alt etmeye çalıştı ama üçüncü adama yakalandı. Aynı turda, Tilak Varma (0), Maxwell’in koluna kısa siperde girmeye çalışmakla büyük bir hata yaptı ve kol altından doğrudan bir vuruşla zekice tükendi. Mumbai, Kieron Pollard (0) bir Hasaranga tarafından tamamen tuzağa düşürüldüğünde taraflarının yarısını kaybetti.

Ramandeep Singh (6) da uzun sürmedi ve Harshal’ı küçük kapıların arkasına attı. Bundan sonra, her şey “SKY” şovuyla ilgiliydi.

Suryakumar, Shahbaz Ahmed’i içten-dış altı bir tokat atmak için dans etti ve ardından dört kişilik bir süpürme ile devam etti. 19. turda Suryakumar, Siraj’ı üç altılı devirdi. İlki ekstra kapağın üzerine delindi, ikincisi kolaylıkla hafifçe vuruldu ve üçüncüsü kayma bölgesi üzerinde dilimlendi. 23 üstten çıktı.

Harshal mükemmel bir son vuruş yaptı ama Suryakumar, Mumbai’yi 150’nin üzerine çıkarmak için son topu derin orta saha üzerinden başka bir maksimuma fırlatmayı başardı.


IPL 2022, RCB vs MI: Dün Maçın Adamını kim kazandı?

Hasaranga, Brevis ve Pollard’ı önde tutarak ve koşuları kontrol altında tutarak RCB için bir kez daha büyük bir etki yarattı. Harshal da harikaydı. Rohit’i geri göndererek büyük atılım yaptı ve Ramandeep’in kalesini de aldı.

Rawat, sopayla Bangalore’un kovalamacasına çekici bir vuruşla rehberlik etti. 66’sında iki dört ve altı altı vurdu. Kohli akıcı bir 48’e ulaştı.

Suryakumar, Mumbai için sopalı tek korucuydu. Takımı ayağa kaldırmak ve hayal kırıklığına uğramış hayranlarına neşelendirecek bir şeyler vermek için bazı harika vuruşlar yaptı.

Rawat, etkileyici yarım asırlık performansıyla Maçın Oyuncusu seçildi.


şimdiki kim Turuncu Kap & IPL 2022’de Mor Başlıklık? Bilmek için buraya tıklayın!
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/who-won-yesterday-s-ipl-match-2022-rcb-vs-mi-match-18?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın