Dünkü 2022 IPL maçını kim kazandı, LSG vs CSK


bu Lucknow Süper Devler (LSG) yendi Chennai Süper Kralları (CSK) dünkü altı kaleyle IPL kibrit Mumbai’deki Brabourne Stadyumu’nda. 211’i kovalamaya hazırlanan LSG, hedefe sert bir şekilde gitti ve sonunda 19.3’lük galibiyet çizgisini geçti.

Elinde altı küçük kapı olmasına rağmen, Lucknow’un 34 koşuya ihtiyacı olduğu için Chennai üstünlüğü elinde tuttu. Ancak, sondan bir önceki sayıyı Shivam Dube’ye devretme kararı, orta tempolu 25 koşuyu kabul ettiğinde geri tepti. Dube bovling topları tuttu ve cezalandırıldı.

Ayush Badoni sondan bir önceki maça altı kare bacakla başladıktan sonra Evin Lewis, maçın başını döndürmek için pacer’ı 4, 4 ve 6’ya vurdu. Batı Hintli büyük vurucu 23 isteka 55’te yenilmedi ve altı dörtlü ve üç altılı vurdu.

Son vuruşta 9 eksik ile Mukesh Choudhary son vuruşa birkaç geniş vuruşla başladı ve ardından Badoni skoru eşitlemek için maksimum geriye kare vurdu. Derin midwicket bölgesine bir tek vurarak kazanan koşuları vurdu.

CSK’nın devasa toplamına karşılık olarak, Lucknow hızlı bir başlangıç ​​yaptı ve powerplay sonunda kayıpsız bir şekilde 55’e ulaştı. Hem Quinton de Kock hem de kaptan KL Rahul muhteşem bir formda görünüyordu. Rahul, Mukesh Choudhary’ye altı üstü ve üçüncülük için dörtlük bir tokat attı. Bir sonraki turda De Kock, Tushar Deshpande’yi ele geçirdi ve dört teslimatta üç sınırı aştı.

Büyük hitler akmaya devam etti, ancak CSK 30’da De Kock’un kalesini alabilirdi. Ancak Moeen Ali, Dwayne Bravo’nun bowlinginde ekstra koruma için bir bakıcı düşürdü. Rahul ayrıca, Tushar Deshpande, Moeen’deki LSG kaptanı tarafından sunulan zorlu bir şansa tutunamadığı için bir hayat buldu. Bir kayakçının arkasından hücum etti ama o yere çarptığında top dışarı fırladı.

De Kock, yarım asırlık galibiyetini 34 top atarken, LSG devrenin yarısında kayıp vermeden 98’e ulaştı. Açılış ortaklığı sonunda Rahul, Dwaine Pretorius’u üstün kılıp, kısa ve ince bacakta akıllıca yakalandığında bozuldu. Manish Pandey (5), Tushar Deshpande’yi yenmeye çalıştı ama sonunda orta vuruşta yakalandı.

LSG, iki hızlı kalenin kaybedilmesinin ardından ivme kaybetti. Zincirleri kırmaya çalışan De Kock, 61 yaşında Pretorius’u havaya uçurarak can verdi. MS Dhoni aradı ve sakin bir şekilde yakalamayı tamamladı. Deepak Hooda (13), Bravo IPL tarihindeki en büyük kaleci haline gelirken büyük bir hit arayışına girdi.

Bu aşamada, CSK zafere hazır görünüyordu ama Lewis bazı acımasız vuruşlarla oyunu onlardan uzaklaştırdı.


Uthappa ve Dube, LSG’ye karşı 7’ye CSK 210 sonrası olarak parlıyor

Robin Uthappa'nın yanan ellisi boşa gitti.  Resim: IPLT20.COM
Robin Uthappa’nın yanan elliliği boşa gitti. Resim: IPLT20.COM

Robin Uthappa 27 topta 50’yi parçalarken, Shivam Dube LSG tarafından vuruşa davet edildikten sonra CSK 7’ye 210 gibi etkileyici bir sayı koyarken Shivam Dube 30’dan 49’a çarptı. Uthappa ve Dube dışında, Moeen Ali (22’de 35) ve Ambati Rayudu (20’de 27) de Lucknow’un bowling oyuncuları sürekli baskı altında olduğu için kullanışlı katkılarda bulundular.

Vuruşu Devon Conway’in yerine açan Uthappa, Avesh Khan’ın vuruş vuruşlarının ilk iki topunu dörtlü vurarak CSK’ya erken bir ivme kazandırdı. Bir sonraki seferde daha fazla sınır geldi ama Lucknow, Ruturaj Gaikwad’ı (1) tüketerek karşılık verdi. Ona karşı yapılan büyük bir lbw temyiz başvurusu geri çevrildikten sonra, hızlı bir single istedi, ancak geri çevrildi ve Ravi Bishnoi’nin doğrudan bir vuruşuyla kısa sürede yakalandı.

Bitişten etkilenmeyen Uthappa, acımasız bir şekilde saldırmaya devam etti. Avesh’i dördüncü turda altı sayı tuttu ve Andrew Tye’ı bir sonraki turda dört sınıra gönderdi, bu da 18’e çıktı. Moeen, IPL dönüşünü Krunal Pandya’yı 4, 6 ve 4’lük sayılarla geveleyerek duyurdu, çünkü Chennai powerplay’i 73’te 73’te bitirdi. 1.

Uthappa, bir sürgü ile bacak döndürücü tarafından bacak-önce tuzağa düşmeden önce Bishnoi’yi bir çift için hafifçe vurarak yarım yüzyıllık bir 25 top getirdi. Dube geldi ve momentum kaybı olmamasını sağladı ve Dushmantha Chameera’yı üç sınır boyunca sopaladı.

Avesh, 11. çeyreğin başında Moeen’i temizlerken LSG için biraz soluk aldı. Ancak, Dube ve Rayudu bowlingin peşinden gitmeye devam etti ve kısa sürede 60’ı ekledi. Rayudu bir slog kaçırdığında ve Bishnoi tarafından temiz bir şekilde vurulduğunda stand kırıldı.

Dube’nin girişken vuruşunda beş dörtlü ve iki altılı vardı. Ellide bir eksik düştü, çok geçmeden yakalandı. Ravindra Jadeja (17* 19 kapalı) ve MS Dhoni (16* 6 kapalı) CSK’nın vuruş vuruşlarına son rötuşları yaptı.


IPL 2022, LSG vs CSK: Dün Maçın Adamı kim kazandı?

Uthappa, Chennai’yi hızlı ellisiyle eğlenceli bir başlangıç ​​yaptı. Dube iyi vuruşlarla dolu bir 49 ile devam ederken, Moeen’in 35’i de istenilen tempoda geldi. Pretorius, 31’e 2 rakamlarıyla CSK’nın en iyi bowling oyuncusuydu.

Bishnoi, LSG’nin göze çarpan melon oyuncusuydu. Katliamın ortasında, Uthappa ve Rayudu’nun büyük kafa derilerini alarak 24’e 2 ile bitirdi. De Kock ve Rahul sopayla iyi bir ortaklık kurdular. Lucknow yollarını kaybettikten sonra, Lewis geldi ve maçı tanımlayan bir vuruş yaptı.

Lewis, yarım asırlık çarpıcı performansıyla Maçın Oyuncusu seçildi.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-who-won-yesterday-s-ipl-match-2022-lsg-vs-csk-match-7?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın