Dünkü 2022 IPL maçını kim kazandı, GT vs DC


bu Gujarat Titanları (GT) yendi Delhi Başkentleri (DC) dünkü 14 koşuyla IPL kibrit Pune’daki Maharashtra Kriket Derneği Stadyumu’nda. Önce vuruş yapması istendiğinde, Gujarat, Shubman Gill’in 84 nezaketiyle 6 için rekabetçi bir 171 ilan etti. Buna karşılık, Delhi’nin vuruşu sıcak ve soğuktu ve Lockie Ferguson’ın dört kaleyi talep ettiği için 9’a 157’de bitirdiler.

DC, 172’lik kovalamacalarına feci bir başlangıç ​​yaptı ve powerplay sonunda 3’e 43’e düştü. Tim Seifert (3) ikinci devrenin başında öldü, Hardik Pandya’yı kısa midwickete düşürdü ve GT kaptanına 2019’dan beri ilk IPL kalesini verdi.

Prithvi Shaw (10) ayrılmak üzereydi, Ferguson’u arkaya doğru derin bir kare bacağına çekiyordu. Diğer uçta, Mandeep Singh iyi görünüyordu, dört sınırı aşmıştı. Ancak, o da 18 için Kiwi pacer’a düştü ve kaleciyi kesmeye çalıştı.

Rishabh Pant ve Lalit Yadav, vuruş vuruşlarını tekrar rayına oturtmak için dördüncü küçük kapıya 61 sayı ekledi. Ancak, ikincisi Delhi’yi tekrar belaya sokmak için 25’e tükendi. Vijay Shankar’ın kefaletlerden birini bacağıyla çıkarması tuhaf bir görevden alınmaydı. Ancak, ikinci kefalet hala açıktı ve bu nedenle görevden alma devam etti. Lalit ve DC kaptanı arasında bir karışıklık vardı ve eskinin geri çekilme girişimi boşunaydı.

Pant büyük bir pozisyon arıyordu, ancak 43’te (29 top kapalı) garip bir vuruş yaptı ve Ferguson’a düştü. DC kaptanı, Kivi hızlı melon oyuncusu kısa bir süre içinde kazdığı için iki kafadaydı. Solak vurucu, sonunda bir vuruşu amaçsızca derin geriye doğru kare bacağa sürükledi. Axar Patel geldi ve Ferguson dördüncü ayağını alırken bacak tarafından boğulmadan önce birkaç dörtlü vurdu.

Rashid Khan daha sonra DC çok yönlü oyuncusu çizginin ötesinde bir tane oynamaya bakarken Shardul Thakur (2) lbw’yi aptalca tuzağa düşürdü. Delhi’nin son dört overde 38’e ihtiyacı vardı ama çantada sadece üç küçük kapı vardı.

DC’nin zayıf galibiyet umutları, Rovman Powell (12 numarada) çizgiyi geçerek Muhammed Shami’ye önden düştüğünde ortadan kayboldu. Khaleel Ahmed kaleciye bir sonraki teslimatı yaparken ve Delhi’nin vuruşları boşa çıkarken Shami ikiye iki aldı.


Shubman Gill’in 84’ü GT’yi DC’ye karşı 6 için 171’e yükseltti

Shubman Gill, çekici bir yarım asırlık gol kaydetti.  Resim: IPLT20.COM
Shubman Gill, çekici bir yarım asırlık gol kaydetti. Resim: IPLT20.COM

Gujarat Titans açıcı Shubman Gill, DC tarafından vuruşa davet edildikten sonra ekibini 6’da 171’e yönlendirmek için 46 topta 84’ü ezdi. Sağ elini kullanan vuruş, çekici vuruşları sırasında altı dörtlü ve dört altılı vurdu ancak Mustafizur Rahman (3/23) ve Khaleel Ahmed (2/34) GT’nin devasa bir toplamla sonuçlanmamasını sağladı.

GT’nin vuruş vuruşları kötü bir başlangıç ​​yaptı ve Matthew Wade (1) Mustafizur’u kalecinin kafasına geçirmeye çalışırken geride kaldı. Saha hakemi saha ekibinin lehine karar vermedi, ancak Delhi kararı bozmak için DRS’yi kullandı. Dikkatli bir başlangıçtan sonra Gill, Axar’ı beşinci turda maksimuma çıkardı. DC, powerplay sonunda GT’yi 44 ile sınırlamayı başardı.

Kuldeep Yadav, powerplay’den hemen sonra Vijay Shankar (13) kütüklere sert bir darbe indirirken vurdu. Hardik Pandya (31) Gill’e katıldı ve ikili, 65 kişilik üçüncü küçük kapı standında yer aldı. Gill, 32 toptan elli topunu getirdiği için her iki vurucu da sınırları düzenli aralıklarla buldu. Ortaklık, GT kaptanı Ahmed’e karşı uzun süre mücadele ettiğinde bozuldu.

Gill saldırmaya devam etti ve Kuldeep’i maksimuma kadar kafasına vurdu. Axar’ın boğduğu 16. turda, GT açıcı yine sınırı iki kez aştı. Çizgi boyunca uzun bir top fırlattıktan sonra, bir tanesini sol kol topaçının başının üzerinden fırlattı. Gujarat açıcısının harika vuruşu, Ahmed’den daha yavaş bir topun orta saha vuruşuna yönlendirilmesiyle sona erdi.

David Miller (20*) ve Rahul Tewatia (14), GT’yi 170’i geçmek için bazı önemli sınırlar buldu.


IPL 2022, GT vs DC: Dün Maçın Adamı’nı kim kazandı?

Gill, Gujarat için sopayla öne çıkan oyuncuydu. Küçük kaleler onun etrafında düşmeye devam etse bile, vuruş sayısı franchise’ı iyi bir toplam avında tuttu. Ferguson, 4/28’lik bir üstünlükle topla mükemmeldi. Shaw ve Pant’ın devasa kafa derilerini aldı.

Delhi için, Mustafizur çok fazla koşudan vazgeçmeden üçlü bir feryatla değerini kanıtlarken, diğer sol kanat oyuncusu Ahmed, Gill ve Pandya’nın önemli kafa derilerini aldı. Pant 43 puanla takımının en yüksek skorunu elde etti, ancak daha uzun süre devam etmesi gerekiyordu.

Ferguson, muhteşem bowling büyüsü nedeniyle Maçın Oyuncusu seçildi.


En yenileri yakalayın IPL 2022 canlı skor ve güncellenmiş IPL puan tablosu Sportskeeda’da her gün!
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-who-won-yesterday-s-ipl-match-2022-gt-vs-dc-match-10?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın