“Dün sabah buna hazır olmadığını söyledi” – SA’dan Heinrich Klaasen, Hindistan’a karşı 2. T20I oynamak hakkında bilgilendirildiğini açıkladı


Heinrich Klaasen, 12 Haziran Pazar günü Güney Afrika tarafına muhteşem bir dönüş yaptı. Barabati Stadyumu’nda Hindistan’a karşı beş maçlık T20I serisinde Proteas’ı 2-0 öne geçirdi.

9 Haziran’da Delhi’deki seri açılışında Klaasen ilk tercih edilen kaleci değildi. Ancak Quinton de Kock’un zamansız bir sakatlığı Pretoria doğumlu kriket oyuncusu için kapıları açtı.

30 yaşındaki oyuncu, maçtan bir gün önce XI’deki oyuna dahil olduğunu öğrendiğini açıkladı. Maç sonrası sunum töreninde konuşan Heinrich Klaasen şunları söyledi:

“Quinny (de Kock) birkaç gece önce yanıma geldi ve kendini yaraladığını söyledi. O güçlü bir karakter ve iyi geleceğini düşündüm ama dün sabah buna uygun olmadığını söyledi.”

Klaasen, Güney Afrika’ya seride sağlıklı bir liderlik kazandırmak için 81’lik kariyerinin en iyi vuruşuyla fırsatı değerlendirdi. Proteas’ın yedek 10 top ile 149 koşuyu kovalamasına yardımcı olmak için yedi sınır ve beş altı da dahil olmak üzere 46 toptan 81’i parçaladı.

Wicketkeeper vuruşu, çift tempolu görünen bir küçük kapı üzerinde vuruşun kolay görünmesini sağladı. İlk vuruşlarda küçük kapı tutmanın küçük kapıyı daha iyi anlamaya yardımcı olduğunu söyledi.

Heinrich Klaasen ekledi:

“(Tutmak) size (yüzey hakkında) bir işaret veriyor ama bunu kolaylaştırmıyor. Yeni top ile hareket ediyordu.”

5.3’te 29/3’e düşürüldükten sonra dördüncü küçük kapı için gemiyi sabitlemek için 64 koşu ekledi. Daha sonra, Güney Afrika’nın koşu kovalamacasında başarılı olmasına yardımcı olmak için David Miller ile birlikte 51 koşu daha ekledi.


“Umarım bu da öyledir” – Heinrich Klaasen uluslararası kariyerini canlandırmayı umuyor

Sağ elini kullanan oyuncu, Hindistan’a karşı defalarca en iyi performansını sergiledi.

Benzer bir katliamı 2018’de Centurion’da Yuzvendra Chahal’ı temizlikçilere götüren 30 topun 69’unu topladığında Mavi Giyen Adamlara karşı salıvermişti.

Heinrich Klaasen için hatırlanması gereken bir vuruş – 81 (46). İlk 12 topta sadece 4’te kaldı, ancak son 34 topta 71 sayı attı. Bu sahadaki en iyi performanslardan biri. #INDvsSA

Klaasen, bu vuruşun uluslararası krikette biraz dikkat çekmesine yardımcı olacağını umduğu için Cuttack’teki benzer bir senaryoydu.

Ekledi:

“Bilmiyorum ama bunun Hindistan’a karşı tekrar olmasına sevindim. Bu (2018’de Centurion vuruşu) beni uluslararası krikette haritaya koydu ve umarım bu da olur. Son birkaç yıldır iyi performans gösteremedim. Uluslararası krikette yıllar geçirdim ve burada olmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyorum.”

Klaasen ayrıca destek ekibine son birkaç aydaki ezici performansa rağmen arkasını kolladıkları için teşekkür etti.

Belirtti:

“Bazı insanlar kafama ateş ediyor ama destek ekibi başından beri beni destekliyor. Onlara özel teşekkürler.”

Heinrich Klaasen, Salı günü Visakhapatnam’daki üçüncü T20I’de Güney Afrika Hindistan’a karşı boynuzları kilitlediğinde devam eden ivmeyi sürdürmeyi umuyor.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-yesterday-morning-said-it-sa-s-heinrich-klaasen-reveals-informed-playing-2nd-t20i-vs-india?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir