“Draymond Green eski Draymond olamıyorsa Warriors’ın hiç şansı yok”


Kendrick Perkins, 1. maçta hayal kırıklığı yaratan bir kaybın ardından, Draymond Green’in Golden State Warriors için en fazla öne çıkması gerektiğine inanıyor.

Warriors, dördüncü çeyreğe 12 sayılık önde girmesine rağmen Boston Celtics’e 120-108 yenildi. Dördüncü çeyreğe 40-16 üstünlük sağladılar.

Draymond skoruyla tanınmasa da Perşembe gecesi eline geçen fırsatları berbat etti. Sahada yaptığı 12 denemeden sadece ikisinde dönüş yaparak oyunu dört puanla tamamladı.

Ne yazık ki, o aynı zamanda hayranların alıştığı yaratıcı dahi değildi. Sadece beş asist kaydetti ve 38 dakika sonra faul yaptı.

Warriors bir şampiyonluk daha kazanmayı umuyorsa çok şeyin değişmesi gerekiyor. “NBA Today” programında Malika Andrews, Warriors için en çok hangi oyuncunun öne çıkması gerektiğini sordu ve Perkins şunları söyledi:

(2:00’den itibaren)

“Birçok insan Jordan Poole diyecek. Sadece çok fazla savunma oyuncusuna sahip oldukları için bunun Jordan Poole serisi olmadığını düşünüyorum, Celtics bunu yapıyor.

“Draymond Green’e geri dönüyorum. Al Horford, Draymond Green’in Warriors için yapması gerekeni yapıyor. O çok açık, onu açık bırakıyorlar, şimdi kanatları reddediyorlar.

“İkinci çeyrekte yaptıkları reçete buydu ve dördüncü çeyrekte de bunu yaptılar. Ve o şutları atmakta tereddüt ediyor. O şutları atmalı, agresif olmalı, o şutları atmalı.” .

“Draymond Green eski Draymond olabilirse böyle olmalı. Draymond Green eski Draymond olamıyorsa Warriors’ın bu seriyi kazanma şansı yok.”

youtube kapağı

Green dışında, Klay Thompson’ın her iki taraftaki üretimine Warriors’a destek sağlamak için ihtiyaç duyulacak. Hala %100 olmasa da, eski Thompson’ın parıltılarını gösterdi.


Draymond Green, Golden State Warriors’ın iyi olacağına inanıyor

Golden State Warriors'tan Draymond Green ve Andrew Wiggins tepki gösteriyor.
Golden State Warriors’tan Draymond Green ve Andrew Wiggins tepki gösteriyor.

Green, en hafif tabirle hayal kırıklığı yaratan bir maç çıkardı, ancak vuruş mesafesinde olduklarını hissetti. Puanlarını koyacakları adam olmasa da, başkalarının bunu başarmasına yardımcı olan maddi olmayan varlıklara sahip.

Ne olursa olsun Green, Celtics’in rol oyuncularının 1. Oyundaki yayın ötesinde olduğu kadar ısınacağını düşünmüyor. Bunu akılda tutarak, Warriors’ın iyi olacağına kuvvetle inanıyor. Maç sonrası baskısında şunları söyledi:

“Bence vuruş mesafesinde kaldılar ve geç ateş ettiler.

“İyi olacağız. Onları bu üçlüklerden nasıl alıkoyacağımızı bulacağız ve onları alacağız. Bunun bir ritim meselesi olduğunu düşünmüyorum. İlk 41’de oyuna büyük ölçüde hakimdik. 42 dakika. Yani, iyi olacağız.”

Draymond Green: “İlk 41, 42 dakika boyunca oyunu büyük ölçüde domine ettik. Yani, iyi olacağız.” https://t.co/5eXa49pIFp

Warriors, Pazar gecesi 2. Maç için Celtics’e ev sahipliği yapacak ve seriye geri dönmek isteyecek. Başka bir kayıp şampiyonluk umutlarına zarar verebilir.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/if-draymond-green-can-t-draymond-old-warriors-chance-kendrick-perkins-believes-draymond-green-step-massively-says-al-horford-draymond-needs?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel